1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали мислите дека сите машки се исти?

Дискусија во 'Сингл' започната од malecka.16, 14 јуни 2010.

 1. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Девојки што мислите? Дали сите машки се исти? За отварање на оваа тема бев инспирирана од тоа што го прочитав сега шетајќи низ форумов, повеќето девојки пишале ме прави љубоморна, се лути на секое, не ми се јавува често... и такви работи, па дали мислите дека тоа е како некој машки стандард да кажам или можеби навистина повеќето се такви и тие треба да сметаме дека не се за нас и не не заслужуваат? Би ми било мило д аги слушнам вашите размислувања на темава :) ;)
   
  На smizla10 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Па не верувам дека сите машки се исти. Според мене си има неколку типично машки особини што си ги поседува баш секој од нив, ама тоа не ги прави сите еднакви , ко од калап извадени. Тоа му доаѓа еднакво на = сите женски се исти, а не сме.
  Секој човек си е различен.

  Мене најмногу ме буни тоа што сите машки досега пробале да ме убедат - дека кога кажуваат некоја работа тоа и го мислат, дека нема двосмислености, да не им се мислиме многу анализирајќи ги, не биле они женски, мислат едно, зборат друго. Демек кај нив се' е јасно како ден. А кога се сами со другарите и они коваат планови како ние женските, што да направат, како да спроведат нешто, а да не излезе премногу очигледно.
  И дефинитивно СИТЕ машки се љубоморни! Пред некој ден дечко за кого не верував дека е способен за таков вид на замарање и чувство искажа љубомора пред мои очи и јас се скаменив. Зар и ти сине Бруте? :D

  Но, во секој случај останувам на тоа дека - не се сите исти.
   
  На Tina12, Smihajlo и 1234girl им се допаѓа ова.
 3. CherryBerry

  CherryBerry Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  132
  Се согласувам со Трендафилка не може да се сите во целост исти.Мислам сепак секој човек мора да се разликува од друг барем по една карактеристика.Но мене ми се случува често ако се разочарам од некоја постапка на одредено машко да очекувам тоа да го направи и друг,значи кога веќе сум се изгорела еднаш па и ладно дувам после.Знам дека е грешка но тоа ми влегува едноставно во потсвест и не можам а да не помислам дека и друг истото ќе го направи.Како што и девојките се разликуваат така и тие,но поради оваа фраза"сите машки се исти" и ги правиме тие предрасуди.На пример многу девојки мислат дека ќе го привлечат вниманието на оној што им се допаѓа ако го направат љубоморен но во многу случаи тоа ќе го одбие човекот,едноставно губи интерес за "зафатена" девојка.Значи сите се разликуваат и се зависи од карактерот,па не можеме да постапуваме во согласност со глобалното мислење какви се сите машки.
   
 4. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Да, но мислам дека ќе се согласите дека кај сите постои онаа машка гордост, и мислам дека на сите ( или барем на поголемиот број од нив) им е тешко да ги искажат вистинските чувства лично, па тоа го прават на индирекни начини, а најмногу од се ме иритира тоа што се обидуваат да ја направат девојката љубоморна. Тоа е честа тактика на женските, но и на машките мора да признаеме... Тоа ме нервира многууу :envy: :D
   
  На Tara7 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Џабе не рекле колку луѓе на светов, толку табиети! Секој има различни сфаќања и однесување!
   
  На kike19 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  Честопати знам да кажам дека сите машки се исти :P Но сепак не се согласувам потполно :lol: Точно е дека имаат голем број заеднички особини но тоа не ги прави сите да се исти.Секој човек си е посебен на свој начин.Мислам дека на фб го прочитав следново:Како може женските да викаат дека сите машки се исти!?Зарем не е тоа преголемо искуство :)
   
  На Tina12 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  кога ќе се изнервираш или разочараш од машка особа... често знаеме да кажеме дека сите машки се исти :^)
  но ако погледнеме по длабоко и анализираме по темелно, ќе заклучиме едно - секое машко е своја појава, со свој карактер, свои мани и доблести... како такви ги прифаќаме и се дел од нашиот живот...

  е сега што знаат да те извадат од такт, знаат :D во тоа се само исти :D ама кога ќе видиш... секој те вади од такт на свој начин :rofl:
   
  На simona7 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.898
  Допаѓања:
  198.362
  Пол:
  Женски

  Од збор до збор се сложувам со ова... не се исти... секој човек приказна за себе.
  Ама блазе си им на дарбата многу просто, логично и едноставно да размислуваат - камо и јас така да размислував... барем понекогаш :?:
   
 9. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  според мене сите се исти, но ова го викам само после прекин на некоја врска.
  има еден многу добар стих од слипкнот You ran away, you аre all the same... :P
   
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  А дали ние жените сме сите исти? Нееее! Секој си е за себе. Се сложувам со тоа дека многу често знаат да размислуваат површно и исто, ама во никој случај јас не ги ставам во ист кош. Секако, секоја жена ако ја повреди некој ќе рече-А бе сите мажи сте исти, и јас сум му го рекла тоа на дечко ми, ама во основа не размислувам баш така. Се е до карактерите, е сега дали ти ќе наидеш на 5мина со сит карактер и размислување, или па на 10 со потполно различни ставови, е сосем друго. Тука следува мојата поговорка-6 милијарди луѓе, исто толку различни карактери.
   
  На kike19 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Сите се направени од ист материјал, само се извајани во различни калапи :lol: Се шалам, кога го прочитав насловот прво ова ми падна на памет :) Секако дека не можат да бидат сите исти, иако многу пати сум се довела во ситуација да го кажам тоа. Се сложувам дека имаат многу сличности, особини типични за сите нив и исто реагираат во некои ситуации.
   
 12. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  5.303
  тврдам дека не се. мислам без разлика на сите искуства во животот сметам дека има и пре добри и премногу лоши машки. прашањето е кој на што ќе налета во животот. меѓутоа навистина е неблагодарно да ги ставаме сите во исти кош ;)
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ Се согласувам. Греота е да речеме дека сите се исти, кога има женски полоши и од некои машки. Се е до карактерот на личноста.
   
 14. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Денешно време се е забегано... и машко и женско
   
 15. Fajfer

  Fajfer Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Definitivno se isti :devil: :devil: :devil: ......i praksata toa mi go pokazala za zal.....
   
 16. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Не . Моето мислење е дека сите машки не се исти. Ке запознаеме некои дволични расипани .. машки и мислиме дека се исти но тоа не е точно. Кога ке погледнеш малку подлабоко сите се различни со свој стил став со свои мани доблисти.
  Да ретко е да се најде добро паметно чесно не дволично и не расипано машко .. но тоа не значи дека нема .. :)
  Но ако ние почнеме да ги гледаме само нивните мани се разбира дека ке мислиме дека сите се исти..

  Но тој што го сакаш исркено нежно вистински и многу го сакаме неговите мани нема да ти пречат ке го сакаш татков каков што е и со сите негови мани и доблести ..

  Тоа е моето мислење :P :rofl: :)
   
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  На која основа може жена или девојка да каже дека се сите исти? Некоја сите ги поминала ? Не . Мажите кога ќе се зае*ени од некоја жена викаат дека сите жени се ку*ви , жените кога ќе се разочарани од маж тогаш сите и се исти. Нормално така мислат од горчината што ја чувствуваат за спротивниот пол , ама треба да знаат дека има подобра личност од таа. Не мислам дека сите се исти , и од лошиот има уште полош .
   
  На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AlekBt

  AlekBt Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Кратко и јасно ! Сите машки НЕ се исти, како што и сите девојки не се исти ...
   
 19. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.729
  Допаѓања:
  8.074
  Пол:
  Женски
  Нормално.Ако се реководиме по оваа логика,сите машки се исти->сите женски се исти->=сите луѓе се исти.Дали се???
  А од друга страна сите,на еден или друг начин се трудат да ја истакнат својата уникатност,која контрадикторност!?!
  Мислам дека ова е само една обична фраза,која повеќето ја кажуваат во моменти на крајна фрустрација,без да и давааат некое подлабоко значење.На крајот на краиштата,ако константно ги имаш истите проблеми во одноите со машкиот дел од популацијава,не е најлогичо да си го поставиш прашањето"да не случајно некаде ти грешиш?".Ама во денешно време се` се има,само способност за самокритика и реален поглед на работите.
   
  На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.070
  Допаѓања:
  87.761
  Пол:
  Женски
  ако сите женски се исти, тогаш да и сите машки се исти. хахаха не се сите исти, неможе да се исти, но ако се зезнеме со некој потоа истите карактеристики лоши ги бараме кај другите, па затоа викаме дека се исти.