1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали мислите дека треба да е легално жените да шетаат топлес во јавност?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Anacid, 3 јули 2017.

?

Се согласувате ли да биде легално за жените да шетаат топлес?

  1. Да

    43 глас(а)
    29,3%
  2. Не

    104 глас(а)
    70,7%
  1. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Против сум да се шета топлес,
    И тоа не се споредува со доење во јавност, бидејќи никој нема да застане пред некоја жена и да ја гледа додека дои, мене доењето во јавност ми е нормална работа барем овде каде што живеам.
    Па и на плажа не би се соблекла топлес да се сончам камоли за до град, на кафе...
    А и мислам дека не е забрането или грешам, зарем постои ваков закон :wasntme:
     
    На ccca му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Anacid

    Anacid Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2014
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    2.429
    Пол:
    Женски
    На Dimaja и ccca им се допаѓа ова.
  3. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Дечко, споредуваш мастурбирање и сексуално вознемирување, со вршење на физиолошка потреба, како чешање и испуштање гасови? Прочитај си уште еднаш што пиша. Кога веќе спомнуваш мочање, жените и да сакаат не можат да мочаат кај стигнат, а мажите тоа го прават на секое ќоше и дрво. Те молам, не ми прави глупи споредби. Ако имаш аргумент - продолжи дискусија, ако немаш, не се бламирај.
     
    На mode-kristina, Someonespecial, Bender Rodriguez и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Vertigo TJ

    Vertigo TJ Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2014
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Не се согласувам. Не само што е претерано да биде легално туку според мене треба да биде нелегално и за мажи и за жени. Дома кој што сака нека си прави, на јавни места треба да се има некоја граница.
    Со овие барање слобода за ова, слобода во она...се отиде предалеку!
     
  5. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Еднаш видов еден како моча на зграда на Илинденска, во девет вечер, а и сум гледала пениси на рандом манијаци без да сакам. Првпат видов ко мала, во основно бидејќи рандом чичко на улица во седум сабајле реши да се соблече пред мене. Топлес жена не сум видела да шета слободно по Партизанска до сега, па и по помали улици :( , а толку вознемирено делуваат некои ликови, ко трауми да им создала некоја што тресела гради пред нив.

    Си има правила за облекување, и секој треба да ги почитува, од општа култура. Не е до толку тешко да не шеташ топлес, исто ко што треба секогаш да си избањат и со измиени заби.
     
    На Lella, theowndemon, blackwave и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.500
    Допаѓања:
    33.310
    Да , во право си... И мајка ми шеташе цел живот со голи цицки, па фати рак...;(;(;( Само чудно ми падна оти фати само на едната, ко таа да и била поубава, па неа повеќе си ја шетала гола...

    Еве сега очекувам и јас во секој момент да фатам рак на фацата...:drunk:
     
    На Lolo5, Avery, theowndemon и 4 други им се допаѓа ова.
  7. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.068
    Допаѓања:
    13.143
    Пол:
    Женски
    Против!
    Грдо е исто како маж да видиш гол нагоре, како шета во јавност :puke:
     
    На joy1 и ccca им се допаѓа ова.
  8. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Гош, сериозно коментаров не ти беше потребен. Јас не сум дебил да верувам дека рак на дојка се добива само од шетање голи, и воопшто не мислев дека некој би смешал веќе болен од тоа во дискусијата. Коментарот ми беше дека градите се многу осетливи, и докажано е дека преголемото изложување на градите на сонце, може да предизвика рак.
    Мислам како што реков, слободно шетајте голи, ама нема потреба мешање мајки или други во дискусијава, демек да ме закопаш, да се осеќам глупаво и непријатно? Не, оти не ми беше коментарот ништо од она ти што го кажа.
     
    На ccca му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.500
    Допаѓања:
    33.310
    Глеј, ако ти самата не се осеќаш глупо од твојот коментар, ни јас, ни било кој не може да те натера.

    А за мојата мајка, ќе ја мешам у дискусијава, оти ти рече дека рак се фаќало од голи цицки, а мајка ми имаше рак. Па се обидувам да најдам НЗС, да бидам во тек со најновите медицински достигнувања...:nod:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Значи ако некој рече дека пушачите имаат поголем ризик од рак на бели дробови, треба јас да скокнам и да го направам глуп, оти мој роднина непушач заболил од истиот тип на рак. Твојот коментар воопшто не соодвествуваше со мојот, и твојата паралела немаше смисла. Ако ти се шета по цицки, можеш и поцивилизирано да си го изразиш ставот, без мешање баби и жаби.
     
  11. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    се согласувам
    и мислам дека таквите појави означуваат некој подлабок проблем во општеството
    дјуд не ме обвинувај за твојата неспособност за разбирање пост-ироничност
    част донт хејт ...еве да се смириш ти дозволувам да ги вадиш саггу цицињата кај ќе стигнеш :rofl:

    ја иам видено (за мочање иам поеке машки видено...и преку ден, а за серење највеке цигани водат...штета)како се бутаат по недовршени градилишта да мочаат и мењаат улошки жени(дедукцијата е според што вади од ташна пред да се бутне )...а врвот е кога измочаа тркала на кола паркирана у темна улица кај парк (знам дека се смееа после тоа за направеното,и ги видов кога се се исправиа од клечење до колата), или врвот се крвавите улошки шо до сеа ги иам видено у вецето у капан ан или низ вецињата низ градежен

    целиот моабет е залуден и наликува на дебата на луѓе што дошле во контакт со погрешна пропаганда...се надевам еден ден дека ке бидам доволно богат за да живеам во бабл на свет одвоен од остатокот (не посочувам дека некој е таков...)
    али до тогаш можам само да препорачам да не трчате толку кон амерички вредности и да намалите со конзумација феминистичка пропаганда, дека на крајот на краиштата и мажите и жените во македонија треба да се ист тим...нажалост далеку е од тоа во моментов, али барем на некој му дошло до вадење цицки на улица јбг живот
     
    Последна измена: 5 јули 2017
  12. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Судејќи по речников, и потребата да вреѓаш за да се докажуваш, изгледа ти имаш нешто saggy и мало.
     
  13. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    хахаха јес и вин :rofl:
    зошто секогаш жени кога немаат шо да кажат посегнуваат по машкиот полов орган, а кога некој самиот манијакално ке посегне по сопствениот одма креваат узбуна...интересна е биполарноста на модерното време нели
     
  14. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Дечко, ти прв почна со "цициња". Да имаше ти по што да посегнуваш, немаше на Фемина да дремеш. Ти си тој што, во недостиг на аргументи, посегнува по лични навреди.

    П.С. Не е исто, ти посегнуваш физички, а јас не.
     
  15. ушко

    ушко Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    2.253
    Пол:
    Машки
    Интересни коментари за да се истепа досада....
     
    На Indiegurl, EraBon и ccca им се допаѓа ова.
  16. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    упс ју дид ит агеин :rofl:
    сигурно сум извојувал голема победа чим иам таква чест :rofl::rofl:
    цициња е симпатичен термин ...скоро тролање е ...али топлес подразбира извадени цициња без разлика дали се машки или женски
    и се додека не е на плажа сум против тоа

    повторно НАМАЛЕТЕ СО ПРОПАГАНДА
    ќе се упропасти уште повеке државата
    кој не ми верува ...само напред
     
  17. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Добро, не си скокај во заклучоци. Немам saggy цициња, ниту пак имам намера да ги шетам голи. Муабетот ми беше да се придржуваш до тоа што го дискутираш, и да дискутираш нормално. Да вреѓаме знаеме сите.
     
    На Someonespecial и ccca им се допаѓа ова.
  18. EraBon

    EraBon Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    595
    хехе ти ли нема да ја кажеш...кажи дали треба жените да шетаат топлес во јавност остај тоа досадата :P :D
     
    На ушко му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.683
    Пол:
    Машки
    Еден ден, во далечна иднина, кога Петре и Петранка ќе имаат фрст ворлд проблемс - ќе дојде и вакво нешто на дневен ред. До тогаш, до далечната 2117, ќе остане ад-акта ваквата невероватна дилема :D
     
  20. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски


    Леле мајкооо, лесна ти земја, ама младиве се забегуваат со темиве до бесвест:?:

    Па и анкета ставиле(facepalm)
    Ајде бе мило мое прво објасни ми каде тоа шетаат мажите голи..во ресторан, продавница, јавен превоз, некоја установа..КАДЕ !????:?:
     
    На ccca и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.