1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали можам да го сменам моето корисничко име?

Дискусија во 'За форумот' започната од Janalicious, 21 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Janalicious

  Janalicious Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  14
  сакам да го сменам, па ме интересира дали можам..:)
   
 2. PoisonGirl

  PoisonGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  1.423
  Пол:
  Женски
  Moze li da mi kazete kako da go promenam korisnickoto ime?

  МОДЕРАТОР:
  Преместено мислење од друга тема.
   
 3. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Janalicious, PoisonGirl, форумот не поддржува можност членовите сами да си го променуваат корисничкото име. Единствено е можно тоа да го направат нашите администратори од техничкиот оддел и тоа само во краен случај, кога навистина е неопходно (процедурата е малку поделикатна и одзема повеќе време). Причина плус за неменување на корисничките имиња е тоа што промената создава забуна кај останатите членови на форумот.

  Сепак, ако имате сериозен мотив за промена на вашето корисничко име, тогаш напишете ЛП до некој од модераторите/администраторите на форумот.

  Поздрав ;)
   
 4. Janalicious

  Janalicious Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  14
  Фала многу на одговорот, нема врска, нема да ве мачам, ќе си го задржам корисничково име :D
   
 5. sarah.key

  sarah.key Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  23
  уште немам некоја сериозна причина да го сменам никот ама навистина сакам долку е возможно :!: , не сакам јавно да ги опишувам причините, но ако во меѓувреме е олеснета псотапката за смена на никот ве молам известете ме... до сега имам некои 60тина коментари така да мислам дека нема многу да ги збунам другите со друг ник
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.894
  Допаѓања:
  198.320
  Пол:
  Женски
  Само пиши им порака на администраторите, и решен проблем. Не мора да ги наведуваш причините за тоа :)
  Јас испратив барање за промена на корисничкото име уште некаде на почетокот, па немаше проблем ;)
   
 7. sarah.key

  sarah.key Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  23

  фала многу, јас уште пред 3-4 месеци пишав негде дали може да се смени ама изгледа не го ставив во соодветна тема па не добив одговор ... поздрав ;)
   
 8. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Со новите правила на форумот, корисничките имиња повеќе не можат да се менуваат. Промената на корисничкото име предизвикува забуна кај останатите членови и го нарушува текот на дискусиите (сите цитирани мислења до моментот на промената остануваат со старото име).

  Ќе одговориме на сите барања за промена на корисничко име што сме ги добиле досега, но во иднина нема да одговараме на такви пораки. Затоа, ги молам сите идни членови внимателно да размислат за своето корисничко име при зачленувањето.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.