1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали можете да одделите емоции и секс?

Дискусија во 'Секс' започната од WildMk, 2 август 2018.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.791
  Допаѓања:
  208.651
  Нема да пишувам долг уводен пост, бидејќи мислам дека нема потреба.

  Едноставно, ме интересира, дали можете да разграничите секс и емоции, или едно со друго ви е поврзано?

  Сите сме различни, па ме интересира, од прилика, во која група, колкав процент од нас/вас припаѓаат.

  Лично, да. Можам да одделам секс и емоции.
  Не мора да имам некаква длабока интимна/емотивна поврзаност со некого, за да имам секс со него/нејзе.

  А вие?

  ако не чини темава, бришете ја
   
  На *Amethyst*, Milobebence, La.loca и 3 други им се допаѓа ова.
 2. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.505
  Пол:
  Женски
  А за кај не би могла?:makeup:

  Секс без емоција, но полн со желба, страст за здоволување на физичката потреба. да...можам....но не се исклучува фактот дека можно е да ми се појават емоции после сексот;)
   
  На joy1, marija1907, elimkd и 10 други им се допаѓа ова.
 3. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  4.341
  Допаѓања:
  151.257
  Баш до таа ,,лекција" сум ... и мислам дека ќе си го научам материјалот за 10 :tmi:
   
  На JuLleE, Milobebence, Bozica1980 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.798
  Можам.
   
  На Milobebence, Petar80 и La.loca им се допаѓа ова.
 5. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.654
  Допаѓања:
  74.798
  Пол:
  Женски
  Не можам :shake:
   
  На Milobebence, Petar80 и baba Rada им се допаѓа ова.
 6. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.750
  Пол:
  Машки
  Искуството ми кажува дека можам но сепак мора да постои некаква емоција за да имаш секс со некого. Не можеш да си апатичен кон личност со која би имал полов однос. Нема смисла.
   
  На Dragonfly***, elimkd, Milobebence и 6 други им се допаѓа ова.
 7. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  Се што минува низ нашите глави е подложно на некаква емоција, така што, никој не може.
   
  Последна измена: 2 август 2018
  На realGirl, Milobebence, BGLIGOROVA и 3 други им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.791
  Допаѓања:
  208.651
  Да, има сива зона, но повеќе од човечност, не ради некоја значајна емотивна поврзаност...
   
  Последна измена: 2 август 2018
  На Milobebence, Petar80 и stetoskop им се допаѓа ова.
 9. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.851
  Допаѓања:
  103.582
  Пол:
  Женски
  Ако е муабет за секс без страст, привлечност, бутур, само лежиш и чекаш да заврши...не секому му се троши животот на таква глупост. Секс со страст значи секс со емоциja. Али, ако збoриме за секс без некакви подлабоки - романтични чувства, мисли за врска, лjубов *blushing* ...и тоа се може и повторно, не ке е прв избор за некои, including moi, баш оти е претенка границата помегу анималната страст, привлечност и приврзуванjeто..подлабоките емоции и потреби по секс. Па, кога би се десил таков секс, би требало да е контролиран (без зближуванje, комуникациja) и не..репититивен. Too much ограничуванje, мисленje..да ти (ми) збоктиса.
   
  На poenta, Someonespecial, Joi и 3 други им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.791
  Допаѓања:
  208.651
  Мислев на секс без романтични чувства.
  Нема мислење и ограничување. Кога ќе ми текне имам секс.. може и цел месец да не ми текне.
   
  На stetoskop и zhap4e им се допаѓа ова.
 11. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.851
  Допаѓања:
  103.582
  Пол:
  Женски
  Сфатив,али за сите да си кажам. Професионална деформациja.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.556
  Допаѓања:
  25.823
  Не можам
   
  На SummerGirl, sjdgo, Belgin1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  Можам:makeup:
   
  На Petar80, Gentlemen и baba Rada им се допаѓа ова.
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.157
  Допаѓања:
  57.110
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не може да се оддели, затоа што сепак самиот чин си носи одредени емоции. Љубов да се оддели знам дека се може, ама скрос емоции, тешко.
   
  Последна измена: 2 август 2018
  На Purelove92 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.896
  Допаѓања:
  26.727
  Не можам. Само ако вистински го сакам, му верувам и сум емотивно поврзана со него, можам и односи да имам со него.
   
  На Lunadeeztac, Harper, Someonespecial и 5 други им се допаѓа ова.
 16. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.963
  Допаѓања:
  41.888
  Пол:
  Женски
  Не можам.
  Ако не чуствувам никаква емоција не можам да имам секс со некој. Тоа за мене не е секс.
   
  На Purelove92 и Belgin1 им се допаѓа ова.
 17. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.904
  Допаѓања:
  43.803
  Пол:
  Женски
  Не можам. Морам да сум заљубена за да имам нешто повеќе, поинтимно со некого (како со него :inlove:). Само со некој кој неизмерно го сакам и му верувам. Таквиот секс е со најмногу страст според мене. :)
   
  На hermosa, Someonespecial, Purelove92 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  Знам на што мислеше. Ама не е прашање на „можам - не можам“, туку повторно на „сакам - не сакам“. Како и да вртиме, емоциите се неизоставен дел. :D Јас на пример, не сакам да имам секс колку да го имам. И не е причината во романтичните чувства, туку битни се повеќе сегменти во личноста за да ме привлече. Така одбирам да биде.
   
  Последна измена: 3 август 2018
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.791
  Допаѓања:
  208.651
  Може да биде и можење-не можење.
  Види ги одговорите нагоре.
   
 20. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  44.944
  Пол:
  Машки
  Можам да, да имаме секс со уживање ама без емоции.
   
  На Фem.ima, Milobebence, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.