1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали може да се земат две години во една во средно училиште?

Дискусија во 'Образование' започната од unhappyy, 28 април 2011.

  1. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Како идат овие процедури ..На пример сега завршувам втора година,а кога ке почнам трета да ја земам и четврта..двете години во една да ги земам..Ја прашав на мајка ми ми вика треба да имаш демек некој "проблем" или да си трудна или да се мажиш..Може ли да ми дадете некоја информација околу ова?

    ФАЛА ОДНАПРЕД
     
  2. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Па за ова најдобро да си прашаш во школото каде што учиш. Обрати се кај директор, заменик директор, педагог, психолог, класен раководител и тако даље...Они најдобро ќе ти ја кажат процедурата и дали е можно тоа!
     
  3. dan1

    dan1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    32
    Јас како што знам треба наставниците или директорот да ти го дозволи тоа иначе е изводливо....Јас додека бев средно знам за едно девојче што сакаше две години да ги земе во една но мојата класна не и дозволи дека ќе завршела побрзо од нас и тоа не било поштено |( |( |(
     
  4. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Фала многу ке видам од вторник ке се ангажирам околу ова :*
     
  5. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Полесно дозволуваат на спортисти, ако треба да отпатуваш, пример да се отселиш некаде....Кај мене во средно имаше девојче 3 и 4та зема заедно, но многу и беште тешко, учеше и на часови. Тренираше тенис. Колку пати само имаше заспиено на час.
     
  6. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Да, дозволуваат. И ако немаш некоја посебно итна причина дозволуваат. Ги земаш предметите како испити, како да си вонреден ученик. Само треба да си поднесеш барање до администрацијата во школото.
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  7. VampireLover

    VampireLover Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    60

    Мислам дека има и некои приватни школи каде плаќаш и ќе учиш две год. за 1. бар јас така иам слушнато :)
     
  8. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Може, но доколку многу учаш.
    Ете тетка ми заврши за две години медицинска сестра, а сега предава во тоа средното школо :)
     
  9. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Дали можеш да ми пишеш ЛП, јас не можам да ти пишам?
     
  10. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    Ти ако сакаш и 3 години во една можеш ако пријавуваш по 4 на месец (бидејќи 4 предмети на месец е лимитот) ама ќе се запишеш како вонреден ученик/а и ќе одиш само на испити, обично на влезна врата надвор има огласна табла/ливче и на секој месец почнуваат измеѓу 16 до 27 се полага, за вонреден се плаќа од година по 4.500 денари мислам.