1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали може да се земат две години во една во средно училиште?

Дискусија во 'Образование' започната од unhappyy, 28 април 2011.

 1. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  147
  Како идат овие процедури ..На пример сега завршувам втора година,а кога ке почнам трета да ја земам и четврта..двете години во една да ги земам..Ја прашав на мајка ми ми вика треба да имаш демек некој "проблем" или да си трудна или да се мажиш..Може ли да ми дадете некоја информација околу ова?

  ФАЛА ОДНАПРЕД
   
 2. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Па за ова најдобро да си прашаш во школото каде што учиш. Обрати се кај директор, заменик директор, педагог, психолог, класен раководител и тако даље...Они најдобро ќе ти ја кажат процедурата и дали е можно тоа!
   
 3. dan1

  dan1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  32
  Јас како што знам треба наставниците или директорот да ти го дозволи тоа иначе е изводливо....Јас додека бев средно знам за едно девојче што сакаше две години да ги земе во една но мојата класна не и дозволи дека ќе завршела побрзо од нас и тоа не било поштено |( |( |(
   
 4. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  147
  Фала многу ке видам од вторник ке се ангажирам околу ова :*
   
 5. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  Полесно дозволуваат на спортисти, ако треба да отпатуваш, пример да се отселиш некаде....Кај мене во средно имаше девојче 3 и 4та зема заедно, но многу и беште тешко, учеше и на часови. Тренираше тенис. Колку пати само имаше заспиено на час.
   
 6. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  7.048
  Да, дозволуваат. И ако немаш некоја посебно итна причина дозволуваат. Ги земаш предметите како испити, како да си вонреден ученик. Само треба да си поднесеш барање до администрацијата во школото.
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VampireLover

  VampireLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  60

  Мислам дека има и некои приватни школи каде плаќаш и ќе учиш две год. за 1. бар јас така иам слушнато :)
   
 8. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  936
  Може, но доколку многу учаш.
  Ете тетка ми заврши за две години медицинска сестра, а сега предава во тоа средното школо :)
   
 9. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.358
  Допаѓања:
  5.836
  Дали можеш да ми пишеш ЛП, јас не можам да ти пишам?
   
 10. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  4.979
  Ти ако сакаш и 3 години во една можеш ако пријавуваш по 4 на месец (бидејќи 4 предмети на месец е лимитот) ама ќе се запишеш како вонреден ученик/а и ќе одиш само на испити, обично на влезна врата надвор има огласна табла/ливче и на секој месец почнуваат измеѓу 16 до 27 се полага, за вонреден се плаќа од година по 4.500 денари мислам.