1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали може до оргазам без секс ?

Дискусија во 'Секс' започната од Nikolina97, 19 септември 2014.

 1. Nikolina97

  Nikolina97 Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Ме интересира дали може да се дојде до оргазам без секс и ако е можно тоа да ми кажете како да се дојде до тоа... поз :D
   
 2. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  Со мастурбација
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bokchee

  Bokchee Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  810
  Пол:
  Машки
  Миксај си ја де... :lol: :lol:
   
  На Дугокоси Швалер, Hipica и cinderella93 им се допаѓа ова.
 4. cinderella93

  cinderella93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  49

  i poise zadrzi se na klitorisot i tolku :D :D
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.649
  Допаѓања:
  6.152
  злато се е до мозокот , можеш да свршиш без тип, без маструбација, без ништо, само фокусирај се ...
  , треба само добро да се запознаш себе си,... и да ти работи фантазијата
   
  На Twinkles и cinderella93 им се допаѓа ова.
 6. Pepelaska25

  Pepelaska25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Се согласувам дека можеш да свршиш без да се допреш, доволно е да ги прекрстиш нозете и со бутовите да го стимулираш клиторисот. Тоа е од прилика она као кога ќе седиш така и си ја клатиш горната нога кога ти се прекрстени, со тоа што ќе треба само да ја вклучиш фантазијата и да уживаш.
   
 7. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Со рака или некое друго помагало.
  Ја на пример сум направил женското да има опасни оргазми само со така.
  Зборам за оргазми проследени со Прскање!!!! :)
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.217
  Допаѓања:
  76.978
  Пол:
  Женски
  Со кегелови вежби. :P
   
  На the drummer и Дугокоси Швалер им се допаѓа ова.
 9. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Машки
  секако дека може
  може и без употреба на рацете
  мозокот е најбитниот сексуален орган
   
 10. Дугокоси Швалер

  Дугокоси Швалер Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  302
  Пол:
  Машки
  Kakvi se tie kegelovi vezvi? Jazicni li? :wasntme:
   
 11. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Машки
  не, тоа се мускули во публичниот регион кои стимулираат/зајакнуваат/подобруваат одредени работи.
  види онлајн, или пиши порака ќе ти објаснам
  да не загадувам форум женски ;)
   
 12. Дугокоси Швалер

  Дугокоси Швалер Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  302
  Пол:
  Машки
  Cim ne se jazicni ne me zanimaat ;)
   
 13. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Машки
  немај гајле, ама кај маж кегеловите допринесуваат за подолг секс
   
 14. Дугокоси Швалер

  Дугокоси Швалер Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  302
  Пол:
  Машки
  Zaso be da se macam podolgo? :D Ima i drugi nacini inace.
   
 15. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Машки
  ако сте двајцата задоволни - супер