1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали може хименот да зарасне??

Дискусија во 'Канта' започната од Butterfly1166, 31 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Butterfly1166

    Butterfly1166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Dali ti pred da odluchish da ja izgubish nevinosta, te interesirashe DALI HIMENOT MOZE DA ZARASNE?
     
  2. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

    ова е плукни па залепи а? е што нема да прочитам веќе...па види не сум се прасувала дали пак ќе ми зарасне бидејќи од проста логика ќе сватиш коа нешто ќе се скине може само да се сошие а само не се враќа во првобитната положба......и се разбира на соодветната возраст мајками ми ги објасни овие работи...тогаш имав 16...а не 13---->на овие години размислував дали ке имам излез до 10 или до 10.15 навечер....а не се преоптоварував со овие теми
     
  3. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Јок бе, не може. Едино да си од Африка каде што знаеме какви практики имаат на сошивање :worried:

    Ова превентивно прашуваш или...? Ако те боли и после првиот пат, или и после некое време знам дека може да се случи да не е скинат до крај па боли на почетокот, ама потоа не би требало.
    Барем јас колку што знам, се случило кај некои девојки вакво нешто, ама не зараснува.

    Абе тоа ти е нешто ко возење точак или кола, или пливање. Не се заборава. Така и хименот, не зараснува.
    Изгоре лончето, претече млекото е работава, no returning back :)
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Mоже,може да зар'ѓа само :P
     
    На Peperutka90 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. machorka

    machorka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    58
    Ехеее, да зараснуваше хименот после подолга суша, колку жени ќе требаше пак да
    се кинат :D
     
  6. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Девојки не ми е јасно зошто толку се нафрливте. Не била информирана па прашува. Сега го направила на 13 нејзино си е, се знае каква е младината, нема што да не зачудува. И ние некогаш некои работи не сме знаеле па сме ги научиле. Советувајте или критикувајте, не и се смејте :fubar:
     
    На Butterfly1166, Shana и Forgotten им се допаѓа ова.
  7. ANELIJA

    ANELIJA Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    154
    Какво време дошло и какви генарации одат ке почнат и на глава да одат а не па да имаат секс на 13-14 год.тоа е лудосттт спред мене......тоа сепак е сеуште детство,сеуште се развиваат(останав без коментар).Кас нас шиптарките се шијат да бидат невини за првата брачна нок хахахахахаххах............а ако веќе си скината и да немаш подолг период односи што прчитав тука само прашина ке фати и нареднит пат мозе да те заболи малку ама не е страшно.........го имам тоа осетено :lol: :lol:
     
    На johnny-bt му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Констатиравме дека не зараснува, единствена варијанта и тоа многу е мала е онаа од Трендафилка.
    Темава ја заклучувам, и ќе ја оставам во категоријава, чисто ако го интересира некој друг да прочита и да знае дека НЕ зараснува, без дополнителни прашања, се е убаво објаснето овде. :)
     
    На Shana, lolyta777 и ANELIJA им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.