1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали му значам?

Дискусија во 'Канта' започната од tanja1010, 17 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. tanja1010

    tanja1010 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Devojki kazete mi kako mozam da doznaam dali mu znacam.Vaka znaci se znaeme 6godini i uste pred 4 god imase nekoi znaci deka saka nesto so mene no nikogas ne pokazuvase dovono jasno.Pred 2god bese za Crna Gora i jas mislev deka ke me zaboravi i deka nema ni zdravo ni nisto poveke no koga se vrati toj jasno pokazuvase deka saka nesto so mene.No jas togas ne sakav nisto i cela godina ''me zamarase'' i ok resiv da bidam so nego no samo se muvavme.I toj mi kaza deka saka da imame odnosi no jas ne sakam.Zasto kako prvo ne mi e decko i kako vtoro nekoj so koj sto samo se muvas i ti predlaga takvo nesto jas mislam deka ne saka tuku saka samo da iskoristi.No toj veli deka ne e taka.I sekogas se odnsuva ok so mene i na samo i vo narod.Nekogas primetuvam nekoi gestovi kaj nego oi mi pokazuvaat deka sepak mu znacam nesto,no sepak sekogas drugarite mu se na 1 mesto i pred niv saka sekogas da si e fraer.Mnogu sum zbuneta zaso nekos ima takvi znaci sto sum duri i sigurna deka me saka tolku lesno mozam da mu procitam vo ocite,a nekogas tolku e jasno deka nisto poveke nema da ima megu nas osven muvanje ili i sex ako jas prifatam. Ve molam kazete mi sto da pravam.
    I izvinete sto vaka ve zamaram =)
     
  2. angel

    angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    51
    Нормално е машко да запнува за секс. Мене ми е чудно зошто вие не сте дечко и девојка... ти не сакаш или до него е проблемот?

    Ако ти не чувствуваш да бидеш со него, тогаш почитувај ја таа своја одлука.

    А иначе на прашањето дали му значиш никој не може да ти даде точен одговор. Најдобро можеш да си процениш сама. Можеби тој е од тие типови кои иако се заљубени пред другарите глумат фраери и не ги искажуваат своите искрени чувства. НО сепак никогаш не е исклучено тој да те лажи и да се прави добар со тебе само заради сексот.

    Ако тој тебе ти значи значи прво треба да си го решите статусот. Кога веќе ќе бидете заедно тогаш може или да си ги покаже роговите или да покаже колку многу му значиш.
     
  3. tanja1010

    tanja1010 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ne sme decko i devojka ne zatoa sto jas ne sakam do nego e ili do drugarite mu ne znam.A jas sekako deka sakam da bidam so nego i sepak mislam deka e od tie sto iako se vljubeni prd drugarite glumat fraeri ama i toa ne mozam da si go dokazam. A toj mene mnogu mi znaci i mnogu sakam da sum so nego a sto ako nikogas ne si go resime statusot i mozebi ke padnam na nekoj negov film i ke zapocnam intimen odnos i bez da mi e decko a toa e najmalce sto sakam.
     
  4. Racka

    Racka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    Dobro da te prasam kolku godini imas, da ne si dete sto vakvi detski raboti prasuvas.Ako si vozrasna i zrela licnost ke znaes deka seksot e najbiten del na edna vrska i normalno e toj da saka. A ako ti go sakas i ti e ubavo so nego sto ti e gajle sto on misli gledaj tebe da ti e dobro i ti da uzivas. Sekogas od maskite zemaj go toa sto tebe ti treba, ne dozvoluvaj toj da zima. Bidi samouverena i svoja samo taka ke uspees vo edna vrska. I dosta so tie detski razmisluvanja.
     
    На Linaathequeen му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.