1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали му се допаѓам?

Дискусија во 'Сингл' започната од TeenagedLady, 8 ноември 2012.

  1. TeenagedLady

    TeenagedLady Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    ејј кажете ми дали ако ми се смешка секој пат кога кје ме види може да му се допаѓам?
     
  2. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Веројатно му се допаѓаш...
    Стварно имаш 21 година??? :^) :^) :^)
     
  3. TeenagedLady

    TeenagedLady Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
  4. gabbylove

    gabbylove Активен член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Па веројатноста е 70/30% позитивно...али ипак ти самата треба да оцениш по некое друго однесуваже.. може да ти се смешка ако си му драга како пријателка.. али ипак отцени и по неговото однесување!
     
  5. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    е сеа има смешкање и СМЕШКАЊЕ , најдобро е сама да процениш :)
     
  6. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ама совети и дадовте :tmi: :lol:
    Како прво, не можеме да ти кажеме дали му се допаѓаш од повеќе причини.
    1.Не го знаеме лично.
    2.Не знаеме како реагира во твоја близина.
    3.Не можеме да го претпоставиме неговото однесување и не можеме да ги откриеме неговите смешкања од само една реченица.
    Како ти се смешка?
    Заедно сте во иста просторија, комуницирате и ти се смешка или поминува покрај тебе и ти се смешка?
    Ако сакаш да дознаеш дали му се допаѓаш ќе треба да одговориш на тие прашања, зошто од смешкањето не може да се процени дали некому му се допаѓаме или не, постојат други фактори кои се показатели на допаѓањето кои кај секого се различни.
     
    На some girl и Chocolate.me им се допаѓа ова.
  7. jloves

    jloves Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    219
    Пол:
    Женски
    Доста глупаво прашање. можно е.. сама подобро ќе процениш
     
  8. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    ГаранЦ

    Секој ден да ти се смешка, сомнително станува. Ако не се чешлаш и миеш секојдневно, или ако си ја облекла маицата наопаку, можеби и ти се смешка, одн, ти се смее.
     
    На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Anisijaf

    Anisijaf Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    15
    Како да дознаам дали е затрескан

    подолго време ме гледа,чудно се однесува...искрено многу многу не се дружам со него..еднаш ми прати воздушен бакнеж..но како да дознаам дали е затрескан во мене?
     
  10. AmyLee5677

    AmyLee5677 Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    5
    Како да дознаам дали е затрескан

    Значи имаш контакт со него.Па според мене најдобар начин е да ги пратиш сите негови покрети,искористи можност некогаш застани позборувај со него и детално прати ги неговите реакции,а и врти теми со кои би можела да дознаеш нешто..Можеби сам ке се издаде,а ако ти се допаѓа навистина мислам дека би требала да превземеш нешто.Голема е можноста да му се допаѓаш,и погледите се некој знак(освен ако не е женкар) :D
     
    На Anisijaf му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Jowe

    Jowe Активен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    14
    Како да дознаам дали е затрескан

    анисијаа, тешко дека е затрескан во тебе,он е најпопуларен у школо,но секој има шанса :D
     
    На sijajce и Anisijaf им се допаѓа ова.
  12. Anisijaf

    Anisijaf Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    15
    Како да дознаам дали е затрескан

    AmyLee5677
    ќе пробам...но не правам многу муабет со него,а единствена причина за да разговарам е една другарка учи заедно со него..но срам ми е...
     
  13. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Како да дознаам дали е затрескан

    Пред да излегуваш од дома ,срамот остави си го пред врата ;)
    Оствари контакт со него ,разговарајте ,најдете заеднички интереси ,следи го говорот на неговото тело и спонтано ќе си увидиш дали му се свиѓаш или не.
     
    На sijajce и vitomir им се допаѓа ова.
  14. Anisijaf

    Anisijaf Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    15
    Како да дознаам дали е затрескан

    MarchelineAmaru
    некоја тема за разговор...?
     
    На sijajce му/ѝ се допаѓа ова.
  15. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Како да дознаам дали е затрескан

    вака сега имам еден симп и од дамна го меркам ама гледам и он нешто 8) ..хаха па вака нов е у школо (ок од септември дојде) и сега убав ми стана (иако у ист град сме прв пат го видов у школо) и тка тајни погледи си пракавме и едно време ништо не се ни гледавме ни ништо..па на скали се разминавме (не се ни судривме ни ништо) и само и двајцата во исто време се завртееме...и контакт со очи..и од отгаш сватив дека има нешто помегу нас..па едно време па не се гледавме и денес у школо другарка ми ме издаде дека со свигам ама мислм дека не слушна (аман уште ова ми фалеше :tmi: ) ии ништо помина тај час и јас у тај кабинет он ај ии заврши часо и само требаше да влеземе у тај кабинет дек шо е он и неговата стаја излеваа и само јас у него се судрив не сакајки ии бееме ептен блиско ии едно убаво се изгледааме и се тргнавме у ист момент и двајцата...па сега може некој да ми каже шо како да напраам па и повеке од симпатии да бидеме?? :$
     
  16. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    Се започна од Септември.... :^) Тој почна да ми покажува некои знаци дека ме свига....Постојано ме гледаше како ненормален, ми се смескаше, одеше по мене, на се ми ставаше лајкови на фб прв...како да спиеше на мојот профил.Јас сето тоа го забележав и почнав да се затрескувам по него. Многу пати ни се срекјаваат погледите, си имаме пишувано само еднаш на Фејсбук и тоа за потребни работи како не пр.за Црвен Крст пошто сум волонтер.....Кога ќе поминам покрај него се топам а неговите другари почнат да го зафркаваат и да се смеат....Што да правам? Нон стоп се гледаме а никој ништо не презема :( Фаца е во градот а инаку е многу срамежлив и не знам навистина што да правам |( Помош?
     
  17. Mrs.Styels

    Mrs.Styels Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2012
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    7.554
    И јас имам слична ситуацијаи навистина не знам што му е на детево , само на фб не беше толку нападен .. ама пак се гледаше.. и сега се однесуват многу чудно некако пак ме гледат ама поинаку е и јас незнам што да мислам |(
     
    На kathy-style му/ѝ се допаѓа ова.
  18. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Аии многу сте ми симпатички .. што имаш негов фб профил почни од таму . Можеш да почнеш со разговор со нешто поврзано со црвен крст а потоа како си , што правиш и така натаму. И ајде држам среќа за вас :)
     
    На kathy-style му/ѝ се допаѓа ова.
  19. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    Ти благодарам многуу :* ќе пробам ама...не верувам дека ќе се осмелам....никогааш не почнувам прва :)
     
  20. viktorija.manevaa

    viktorija.manevaa Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Prvo, izvinete nemam makedonska podrska...
    Zna4i vaka, vo skolo so eden tip stalno se srekjavame (ne sme vo isti klas) i koga kje se sretneme, sekogas mi se nasmevnuva . Ednas, trebase da otideme so drugarka mi vo toj klas da zememe nesto, i on celo vreme me gledase.
    A deness koga imavme pretsava, neznaev deka e tamu, i slu4ajno se poglednavme, i posle celo veme go gledav, no on ne me poglednuvase, i bidejki dale4ku bese, se doblizi na eden metar do mene. Znaese deka go gledam, no on ne me poglednuvase.
    I sega neznam dali mu se dopagam, nekogas zjapa vo mene, a nekogas ne ni me poglednuva :/ ?