1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали му се допаѓам?

Дискусија во 'Сингл' започната од TeenagedLady, 8 ноември 2012.

  1. marta.99

    marta.99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    па добро неможеш да знаеш само од неколку погледи дали му се допаѓаш , може те погледнува онака како и секој што би погледнал , но може и има нешто друго :D почекај уште некое време види како ќе се одвиваат работите и сама ќе видиш што е и како е хх
     
    На viktorija.manevaa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Да дефинитивно му се допаѓаш.
     
    На viktorija.manevaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. katerina222

    katerina222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Kako da znam deka me saka?

    Вака, свиѓам едно многуу многу убаво дете, и идеме у ист клас..е сега, детето е многу срамежливо и не збори за свиѓање и такви работи, па дури и другарите негови т.е заедничките не знаат кого сака. Е сега не знам дали ме сака, дека вака и на час и на одмор, ќе се погледнеме, ќе си се насмевнеме, ми прави смешки, и мислам дека обидува да ме направи љубоморна со една иста од мој клас која го сака и нонстоп му се пика ии што е најлошо ние двете воопшто не се сакаме, ни дружиме. А кога ќе бидам до моите најдобри другари, кога ќе ме гушнат или приближат, или насмеат мислам (а и моја другарка исто мисли) дека е љубомори... Ве молаааам помогнете незнам што да правам, а и срам ми е да му се пикамм
     
  4. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    Kako da znam deka me saka?

    Istoto i mene mi se slucuva...ve molam za pomos...
     
  5. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Dali me saka?

    Се гледа дека му се допаѓаш но тоа е далеку од сакање. :)
    Обиди се да се зближиш со него повеќе. Твоите другарки нека договорат некое излегување со класот или нека ти помогнат околу правење на некој случаен состанок па види како ќе се однесува. Што знаеш може ќе бидне нешто меѓу вас... ;)
     
  6. loveyou313

    loveyou313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    4
    Ај ве молам и јас за помош вака има еден што го свиѓам ама тој има девојка.Незнам сега и јас самата се бунам бидејќи секој ден сме на чат почесто се гледаме јас несакам дека тој има девојка и не сакам да стварам незгоди значи едвај се гледаме порано се гледавме едвај еден ден месечно некаде... Ама и јас сум срамежлива ... Незнам како да реагирам бидејќи има девојка и ми се пушта ме бара да излегуваме заедно ајде ама пример што ако не види девојка му од тоа највеќе се плашам а од далеку се гледа дека нивната врска е сериозна. Го видов со девојка му се сретнавме не беше случајно по гости ваму таму го среќавам намерно одам да го видам и еднаш ме гушна пред нејзино присуство беше за св.Никола или незнам кога и сега баш кога се видовме искористи шанса да ме гушни додека не беше никој во собата...Постојано ме гледа ми се смешка и ми пишува пораки дека имам заводлив поглед и затоа неможел да престане да ме гледа ... Незнам повеќе како да реагирам неколку пати пробав да го откачам ама неможам без него... Помош..? :( :/
     
  7. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    помогни си самата на себе,не дозволувај да се заљубиш во него,типот од тебе ќе сака само пролазна авантура,не си ја цени девојката,како очекуваш да те цени тебе?подобро спречи отколку да лечиш,додека е време престани да си играш со огнот,немој да се врткаш постојано околу него,а ако ти се пушти одбиј го :emo:
     
  8. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    се согласувам со ермоса не дозволувај да се заљубиш истерај си го ќеифот гледај се со него не си ти виновна што ја мами девојката но немој да се вљубуваш ако ја мами девојката сигурно и тебе би ти го правел истото кога би имале нешто повеќе
     
  9. Boss.7

    Boss.7 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Kako da doznamm dali mu se svigam???

    Veke pola godina mi se sviga edno momce :$ ..no neznam dali on me sviga. Ne se poznavame ..onaka samo na faca :D i sekogas koga ke go vidam.. me gleda ili pak koga minam pokraj nego cela ke mi izgleda .. toa mi go imat kazano i drugarkite :D no ne pokazuva nikakov drug znak deka barem malku mu se svigam .. bidejki ova so gledanjeto i e najnormalno od maska strana da gleda zensko. Premnogu sum sramezliva da mu napisam na fb,edna godina e pogolem od mene i krivo mi e nogu so ne sne ista smena da si go gledam celo vreme na odmorite :rofl: :rofl: .. Kako da doznam dali mu se svigam nekoj predlog dane imate ??
     
  10. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Kako da doznamm dali mu se svigam???

    Кажи и на класната или оди си кај директорот да ви ги усогласи смените, а ако не сакаат, префрли се една година повисок клас, можете и заедно да си седите во клупа, и ќе си се свиѓате, он па ќе те изгледуват цела од глава до пети, ќе си ја делите ужинката и ќе си поткажувате еден на друг за време на испрашување, а за време на час по физичко он скришно ќе те ѕирка во соблекувалната.
     
    На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lavica01

    Lavica01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Kako da doznamm dali mu se svigam???

    Премини преку стравот и пиши му на фб, глеј да почнете добра комуникација а понатака ќе почнете да се поздравувате и коа ке се видите...За да сватиш дали те свиѓа или не најдобро ќе биде вака со тоа што ке согледаш според неговите постапки дур сте во конверзација :)))))))
     
  12. Boss.7

    Boss.7 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    sekogas sum velela deka maskite trebe da go napravat prviot cekor .. no izgleda ovoj pat jas da go napravam prviot cekor :D
     
  13. loveyou313

    loveyou313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    4
    Jas go svigam na eden ama neznam kako da se zblizime go svigam uste od prviot den kako sto go zapoznav sekoj den naskolo go gledam cesto znae da prozbori osven ako ne pocnam jas ili ako ne go sretnam nekade...Ama posledno vreme me gleda taka i koga ke go poglednam jas mi vraka so edna nasmevka i jas togas mu se smeskam ama mnogu sakam da se zblizam so nego no neznam kako sovet? :-/
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Без предрасуди на полова основа. Go for it ;)
    Истото важи и за Лавју313. Започни разговор со момчето, почни да го поздравуваш, и ќе видиш, ако ти возвраќа на поздравите и муабетот, можеби и имаш шанси. Вака ако молчиш и се срамиш може никогаш нема да дознаеш.
     
    На loveyou313 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. jjoovvaannaa

    jjoovvaannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Pocnav na igraorna...Poso sum mnogu sramezliva edvaj vlegov pa samo gledav, ne igrav...Uste ko go vidov mi se svigase, pa posle demek se izmori nesto sedna kaj mene,pa nesto me prasvese zs se sramam, pa kaj ucam kolkava sum Pa ke me videse i sl. Mene mi e super deteto ,sladok se se najubo... Pa zenski vredi da se nadevam ??? :$
     
  16. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    до каде бре со кирилицава -.-
    прочитајте правила па пишувајте.
     
  17. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Jована,зошто да не се надеваш?но прочитав дека имаш само 14 години,нели мислиш дека ти е рано за дечко :^) ?
     
    На jjoovvaannaa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Не брзај животот е пред тебе.....
     
  19. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    феминки вака ми се случува...на училиште има еден што ама многу ми се допаѓа...е сега, дали и тој ме сака мене? Некогаш е многу чуден, се дели од друштвото, прави краток муабет со мене и пак се враќа, или па ме ,,плаши“ отпозади и ме фака за рамо :) и јас скокам од страв и после умираме од смеа :D или често ме смее, кога го прашав за омилена боја ми одговори и испадна дека иста ни е :lol: и е најдовме на тема мечување и реков дека знам како и почна да ми вели и јас многу знам...ама двата сме срамежливи и не знам како ни јас да му пристапам ама и тој ми е чуден :lol: Помош феминки, дали навистина може да има нешто од ова и како да се однесувам? :D (знам за годините ама прв пат ме фатија пеперутките) :D
     
  20. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    Се е убаво ова што го пиша сите ние сме имале такви симпатии , и ситации со момчиња ее ја на твои години заљубена изгубена (демек )... :?: мислам да си уживаш мислам дека си малечка за дечко или слично
    однесувај се природно океј е да ти се допаѓа детето а дали ќе има нешто ке си одлучиш ти инаку јас не би толку мала... :) но сепак ти си знаеш , веројатно му се допаѓаш ете оставрувате контакт ...али малечка си беее не ми се лути :hai:
     
    На psychic му/ѝ се допаѓа ова.