1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали му се допаѓам?

Дискусија во 'Сингл' започната од TeenagedLady, 8 ноември 2012.

  1. tsmsbt

    tsmsbt Активен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Девјкииии ве моам за помошш ,прво да кажам незнам колку години имам напишано дека имам бидејки одамна ми е профилот а го користи и сестрами ^_^ јас имам 15 а она 16 како ида е да преминам на главноо. значи пред 2 години се заљубив во едно момче,момчето ме покануваше да излеземе речиси цела недела ја цело време го одбивав и се га многу се каам :worried: и на крај се откажа исе смири со бившата па почна да збори пред други дека сум била,ужасна и сл . што мене многу ме болеше као и било кој што би го болело но нема везе,и цело време се однесувавме после тоа како да не се знаеме и бевме ладнион а потоа и ја започнав да зборам лошо за него,но сега ете по 2 години 3 пати односно 3 дена по ред ме гледа не прекинато,иначе моја најдобра другарка иде со негов најдобар другар . а додека ме гледа асјсе топам исе обидувам да бидам ладна и да му вратамз а се но неми успева што да правам ? :worried:
     
  2. misel23

    misel23 Активен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2013
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    10
    душичке скоро нормално е машки на тие години кога ке добијат корпа така да се однесуваат... па зошто не и речеш на другарка ти да потпраша одоколу за тебе бидејќи другар му сигурно знае што нему уствари му проаѓа низ глава... ако е позитивно и тоа што ти сакаш да го чуеш боцни го на фб или почесто почни да излегуваш со таа другарка почесто за да може почесто да ви се скрстат погледите :)
     
  3. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Девојки..сакав да прашам за еден мој ,,проблем“..има еден дечко што ми се свиѓа, често се погледнуваме, разговараме но тоа најчесто кратко трае, ми се насмевнува, со мене се однесува како вистински џентлмен и навистина е многу внимателен..некогаш го чувствувам близок но има и такви моменти во кои мислам дека воопшто не ме забележува. Имаше девојка но незнам дали е сеуште со неа..како да знам дали му се допаѓам? Инаку дечкото по мое мислење е срамежлив. Дали мислите дека би требало јас нешто да превземам или да оставам времето да покаже?
     
  4. UltrasGirlMKD

    UltrasGirlMKD Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2014
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28

    Јас мислам ти прва да ги покажеш чувствата,штом тој е срамежлив тогаш малце тешко (треба време) али ништо нема да изгубиш ако ти прва го направиш првиот чекор ;)
     
  5. buddy-A

    buddy-A Нов член

    Се зачлени на:
    11 јули 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    значи вака..има едно дете во кое сум заљубена ептен а пред тоа ми беше најдобар другар..е сега вака,јас имам 15 а тој скоро 16..се заљубив во него минатото лето т.е. пред да почни летото...и сеа цело време коа одев кај него онака како кај другар ме гледаше чудно,правев салати кај него заедно јадевме,мајка му многу ме засака и сеа еден ден коа си одев од кај него му дојдоа другарите и седеа долу во дворот и во моментот кога излегував од кај него тие почнаа да го зафркаваат.. да извикуваат „опааааа а не се фалиш а?„ и сл..и сега еден ден бевме излезени заедно со друштвото и почнавме јас и тој да се бркавме и отидовме во една темна уличка и бидејќи тој истрча прв се сокрил некаде и кога поминував од таму пробаше да ме исплаши и после ме гушна онака како другар..се беше океј излегувавме заедно цело лето,се дружевме и ни беше се океј..и еден ден кога бевме излезни дојде еден негов другар и ми рече дека тој ме сакал и во моментот кога се свртив накај него тој беше со рацете на главата и ме гледаше онака убаво, гледаше како ќе изреагирам..и од тој момент почнав да мислам дека ме сака па почнав и јас него и после некое време неговиот најдобар другар (а мене ми беше само другар) му рече дека јас него многу го сакам и од тогаш се промени се‘! :/ престанавме да пишуваме на фб,да се гледаме..а заборавив да спомнам дека едно време беше во врска со моја братучедка..и помина еве една година а јас пробував да правам муабет со него но тој не сакаше и сега кога замина да учи во Велес прва година средно,си фати девојка и уште се заедно но од кога е почнато летово тој е нонстоп околу мене се вози со моторот баш од кај што поминувам јас..и неколку пати се среќаваме и еден ден решив да заминам на другиот крај од градот кај една моја другарка и тој помина и од таму со моторот..гледа кај одам,со кого и слично..на почетокот мислев дека се случајности но после тоа што се случи веќе мислам дека и тој чувствува нешто кон мене и да не заборавам да кажам кога беше неговата девојка кај нас во градот (спиеше кај една другарка) нонстоп беше со неа и се сретнавме неколку пати и после кога се сретнавме за последен пат тие заминаа пред нас и тој се сврти,ме погледна и ја гушна неа и се сврти пак накај мене и ми се насмеа онака..потоа кога си седевме со една моја другарка тој помина од таму и ни рече „здраво“ и другаркава му возврати а јас ништо онака го гледав и не му реков ништо и тој само ми се насмевна онака мило..а пред тоа бевме излезени јас и две мои другарки и плус неговиот најдобар другар и другар му ме прашуваше дали имам дечко и сл и после му се јави на него и го викна и тој одма дојде и рече „здраво“ и другаркиве не му рекоа ништо за да не ме навредат мене и тој ме гледа и вика „ау каква корпа еј“ и јас ништо пробав да се однесувам како да ми е сеедно што е во моја близина а не ми е сеедно..другаркиве мои мислат дека тој ме сакал кога бевме другари и дека после коа му кажале дека и ја го сакам му било срам да ми признае и сл. и дека сега пробува некако да ме придобие и дека тоа со моторот не се случајности..денеска баш кога бев кај другарка ми на другиот крај од градот тој помина од таму и ме гледаше и сега незнам..ве молам за помош, што да мислам..ме сака ли?? :(
     
  6. DoReMi

    DoReMi Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    156
    Мислам дека типов е заљубен во тебе, но се срами да признае. Па што знам можеш да му пишеш на фб нешто здраво како си, ако ти врати зборувајте онака, кога ќе те сретне зборни му и ти здраво. Гледано од некој агол изгледа неубаво кога двајца се сакаат, а горди се премногу. Ако го сакаш и ти опушти се и обиди се да ја помрднеш работава од оваа стационарна точка. Нека тргне кон некој правец, нека се дефинира конечно. :)
     
    На buddy-A му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Значи вака девојки потребно ми е ваше мислење. :D Минатото лето запознав едно момче,кое не е од мојот град.Се видовме неколку пати и дознав дека им кажал на другарите дека ме свиѓал.Најтрагичниот дел е што татко ми и неговиот татко се многу блиски другари и он ме поздравил преку татко ми. :rofl: И татко ми одма во акција стапува и морав да му признаам дека ми се допаѓа. :fubar: :D Нема врска да скратам,пред некој ден повторно ме поздравил преку братучетка ми и се распрашувал кога ќе сум дошла во неговиот град.Навистина не знам како да постапам,сум му пишала еднаш ама не правевме кој знае каков муабет. :D А,знам дека е ептен срамежлив и глупо ми е повторно да му пишам не сакам да бидам нападна.Стварно не знам на што сум. :?:
     
  8. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Зраво феминки, да ве прашам за мислење. :)
    Пред некое време кога бев на свадба, запознав еден кој за жал не е од мојот град. :( цела свадба само се гледавме. :D Јас го аднав,ме прифати и веднаш ми лајкна сликата. :D Кога му беше роденден му честитав и само на мене и на роднините ни врати на објавите и пак слика ми лајкна. :D пред некое време ми пиша он прв, дека убаво сум играла на свадбата,не сум била лоша,дали ќе сум пошла таму во неговиот град... такви работи, и така. :D По неколку дена и јас му пишав еднаш и толку, да не бидам досадна. Незнам ни дали има девојка,ни ништо, просто кажано незнам на што сум. :|
     
  9. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    ^ Од ова што го кажа, мислам дека е заинтересиран. Ама, се додека не се запознаете подобро, не можеш да знаеш. Јас мислам дека треба да му пишеш, сигурно ќе си најдете тема на разговор, ако не зборувајте за свадбата. :lol: И после ако продолжите да си пишувате ќе дознаеш и дали има девојка и дали е заинтересиран... А ако не, си добила другар. :)
     
    На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  10. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.029
    Допаѓања:
    26.540
    Бев на базент пред неколку дена со братучетките (јас бев во друг град) и онака се бањавме сончавме и јас ја видов мојата симпатија и тој мене,но мислам дека не ме познава и цело време се ѕверотеше во мене,и повеќе пати помина од мојата лежалка и беше упорен ме гледаше нон стоп во очи,а јас неколку пати ќе го погледнев во очи и тој ќе дадеше некаква нежна блага насмевка.Па дали е ова некаков знак дека му се допаѓам? :?:
     
  11. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    ^ Пак исто ќе кажам како и погоре. Додека не го запознаеш нема теоретски шанси да знаеш дали му се допаѓаш. Ние тука само можеме да погодуваме. :D Знам дека е тешко да го направиш тој чекор, сум била во таква ситуација :lol: , ама барем во денешно време е лесно, пиши му на facebook, кажи му нешто демек си го видела на базен, прашај го дали често оди, со кој бил и слични глупости... и од таму сто посто ќе ви тргне муабетот. Ако си похрабра можеш и да го прашаш зошто те гледал. :wasntme:
     
    На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
  12. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Хмм па можное да е некаков знак дека му се допагаш, чим повеке пати поминал,те гледал, значи дека му се допагаш, ако на некој не му се допагаш воопшто нема ни да те запримети. Но за да дознаеш дали сака нешто повеке, ке мораш малце повеке да се потрудиш :D :D
     
    На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
  13. loveiseverywhere

    loveiseverywhere Нов член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    луѓе помошшш нова сум на сајтов тренирам кошарка има едно детиште многу ми се свиѓа дајте некој совет како да му го привлечам вниманието ама не да биде нешто нападноо..
     
  14. Baby-Blue

    Baby-Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    153
    Вака девојки, минатото лето се смував со еден дечко кој што беше бивши на една моја не толку блиска другарка. По таа вечер, тој уште на два-три пати ме повика да излеземе, но јас го одбивав ( сега сфаќам дека не сум требала :headbang: ). И неколку дена после нашиот последен разговор на фб, тој ме избриша. Пред тоа цело време зборевме и пишувавме на фб, многу беше онака мил, а од тогаш до ден денес ми нема прозборено. Сега во последно време приметувам дека и он ме гледа бидејќи учиме во исто школо, а и другарка ми ми кажува дека кога ќе се сретнеме цело време гледа во мене. Не знам што да правам а многу ми се свиѓа, дали мислите дека и он ме свиѓа мене и ова е знак дека пак сака нешто или ме гледа дека сме се смувале? :(
     
  15. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Можеби е едно од тие работи. Али се си мислам дека е првото и второто :)
     
  16. flawless-98

    flawless-98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    72
    Мое мислење е дека те свиѓа, со оглед на тоа дека ако не си му значела нешто немало пак да те бара, а мислам дека дека не ти збори бидејќи му е срам дека те избришал. :)
     
  17. Derby

    Derby Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Има некој расположен за совети во ПП?:)
     
  18. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Има има пиши
     
  19. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Девојки имам еден проблем, да ве прашам. Подолго време ми се свиѓа едно момче што учи со мене во одделението. кога ќе го видам сум ваква :$ Цело време ми се смешка ми намигнува и што е најстрашно јас седам пред него, и само ме вика да се вртам. Убав е плавушан, а и јас сум плава. Ми зема работи од на клупа сама за да го бркам. исто така имам една таканаречена другарка и таа го сака него но тој не ја ни ферма, а јас полека полека почнувам да се заљубувам.
    Девојки кажете ми како повеќе да му го привлечам вниманието?
    поздрав и ви благодарам однапред :*
     
  20. Kimora

    Kimora Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    1.034
    Пол:
    Женски
    Ангелче, многу е веројатно да му се допаѓаш на момчето,бидејќи постојано те задева и прави работи да ти го привлече вниманието,што значи дека сака да има комуникација меѓу вас.
    За да му го привлечеш вниманието однесувај се природно,биди насмеана,расположена и разговарај со него опуштено,биди она што си.Немој да дозволиш да надвладее срамот,иако тоа е сосема нормално кога некој ни се допаѓа.И немој да бидеш премногу очигледна и сите да сфатат(и таа другарката исто) дека ти се свиѓа,се додека не се осигураш дека симпатиите се обострани.
    Со тек на време,ќе ви се развие комуникацијата,ќе има за што да зборувате и другото ќе си дојде само. :)
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.