1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали му се допаѓам?

Дискусија во 'Сингл' започната од TeenagedLady, 8 ноември 2012.

  1. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.602
    Допаѓања:
    34.235
    Не.
     
    На Justicija и Matotheja им се допаѓа ова.
  2. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
  3. ..Queen..1998

    ..Queen..1998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Епа вакаа..мене ми се допаћа едно момче.. Но не сум сигурна дали и јас него му се допаћам.. Секогаш кога ђе ме види веднаш доађа да се позз...ми се смешка... Ми подари мал поклон и тоа само мене не на сите што бевме ...но, не ми лајкнува слики... Какво е вашето мислење? Дали му се допаћам и јас?
     
  4. Kristen1

    Kristen1 Активен член

    Се зачлени на:
    20 март 2018
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    22
    Па вака сега мене многу ми се допаѓа едно момче ама тој мене не ме ни приметуваше. Еден ден решив да му пишам и му пишав. На пораките ми враќаше после 20 мин а беше уклучен. Разговорот траеше многу кратко и после тоа не ми пиша ниту пак јас на него.
    Наредната недела кога го видов излезен постојано гледаше во мене и погледот не го тргна. Кога и да се видиме гледа накај мене и еднаш он одеше и сите другари се завртија накај нас. После тоа бевме на забава во кафич и неговото друштво дојдоа до нашата маса. Тој застана позади мене и не се мрдна од таму. Кога се поздравив со мои пријатели машки почна чудно да ме гледа и одма отиде до едно девојче и тој ја гушна и гледаше во мене. Незнам што да правам. Си игра топло ладно со мене незнам дали е заинтересиран ама ако беше ке ми пишеше повторно сепак јас го направив првиот чекор.
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.145
    Допаѓања:
    76.558
    Пол:
    Женски
    Ако му се допаѓаш, тогаш ќе ти се приближи и ќе покаже дека му се допаѓаш.
     
  6. Kristen1

    Kristen1 Активен член

    Се зачлени на:
    20 март 2018
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    22
    И јас мислев така ама кога се распрашав за него сите ми кажаа дека бил многу срамежлив и едвај правел муабет со девојки. Бил премногу разочаран од некоја девојка пред неколку месеци и затоа немал самодоверба. Така ми кажаа во врска со него.
     
    На Raphael му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Ivan-Ice

    Ivan-Ice Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2018
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    494
    Пол:
    Машки
    @Kristen1 Мислам дека не треба да му пишуваш и да се распрашуваш туку да се обидеш на некој друг начин да му го привлечеш вниманието. Мажите се предатори кои сакат да ловат и освојуваат не сакаат лесен плен. Затоа можеби ви изгледа глупо што машките секогаш трчаат по девојки што им се недостижни, но тоа е тој предаторски инстинкт да уловат плен за кој ќе треба да се потрудат.
     
    На hermosa и diskreten32 им се допаѓа ова.
  8. Dark artist

    Dark artist Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    На 28-ми август минатата година се шетавме со едни мои роднини пошто беа дојдени на слава. Тој (не живееме во ист град) со неговата братучетка исто така се шетаа. Го знам него од поодамна ама прв пат го загледав кога се разминавме а и тој мене ме загледа и си викам ок може имам нешто на лицето и сл. После недела дена братучетка му дојде кај мене на гости и на шала на смеа успеа да ме слика и да му прати на него. Се зезавме нешто поздрави праќавме преку братучетката и после коа гледам ме аднал на фб. Се допишувавме 1 недела и ме покани на кафе. Јас не знам зошто одбив и секако ми се налути. После долго време крај на мај дојде кај братучетката на гости со семејството. Сакале да се шетаат и братучетката ме викна и мене. Тогаш прв пат се запознавме и многу ми се засвиѓа. Не комунициравме многу пошто ми беше срам можеше да се забележи по бојата на образите и мојот трапав однос. Пред неколку дена почна пак да ми пишува. Зошто?
     
  9. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    ^копиле
     
  10. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Очигледно му се допаѓаш штом повторно почнал да ти пишува.
    Еднаш си го одбила, можеби сака повторно да проба. Почекај да видиш дали ќе те покани да излезете. Можеш и ти да го направиш првиот чекор, веќе се познавате, така ќе биде и за него полесно штом еднаш си го одбила.
    Среќно!
     
    На Dark artist и КикиМаус им се допаѓа ова.
  11. Dark artist

    Dark artist Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Фала за советот.
    Неверувам дека јас ќе го направам првиот чекор пошто многу сум срамежлива и не ја сакам баш таа особина. Иако нема причина зошто да се срамам сепак...:$
     
  12. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Me casti pijacka.Me dodade na site socijalni mrezi.Mi stava nonstop lajkovi.Pocna i sliki da mi prakja ama pr jas pratam i toj posle dva saata vrakja i povekje nekogas.A nekogas nekoi denovi i ne prakja.E sega mu se dopagjam ili ? Ne mozam da go razberam...Help
     
  13. V_A_L_E_R_I

    V_A_L_E_R_I Нов член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2018
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Слична ситуација имам и јас, мое мислење е дека може не сака да биде напорен или премногу очигледен,можиш кога ќе ти прати слика да му одговориш нешто поврзано со сликата и така да отворите некој разгоровор па според разговорот ќе процениш дали му се допаѓаш или не
     
  14. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Znaci toj mi prati pa jas mu prativ pa toj pa pak jas i od togas nisto..Ne znam kako so ponatamu kje bide ama ne go razbiram stvarno

    Moze ne saka za ozbilno ne znam ne znam :|
     
    Последна измена од модератор: 13 јуни 2018
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Кога ќе го видиш наред пат, оди до него и започни разговор. Можеби навистина е срамежлив.

    Пресрами се де... Еднаш ти го одби, сега ти викни го на кафе.

    Прашај го што сака.



    Не е тешко да сте искрени и отворени. Многу ќе ви помогне, да немате вакви доумици.
    Сакаш-неќиш. Не е толку тешко да му се сневиди.
     
    На theowndemon и Dark artist им се допаѓа ова.
  16. Dark artist

    Dark artist Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски

    Во право си, не е толку тешко. Сега почна пак да ми пишува. :) :D
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  17. st2007

    st2007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    797
    Пол:
    Женски
    @Dark artist Пресрами се не е толку тешко ни страшно. Онака чисто другарски. Подоцна и да биде нешто меѓу вас со задоволство ќе се сеќаваш на тие денови кога од другари сте прераснувале во нешто повеќе, а ако не биде ништо повеќе барем ќе знаеш дека си пробала.
     
    На cresa-jagoda и Dark artist им се допаѓа ова.
  18. Dark artist

    Dark artist Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Во средата ме покани на кафе да искочиме за оваа сабота ама не ми побара број, отпочеток ми беше чудно зошто ама после ми стана јасно. Сакал да ми врати зошто јас првиот пат го одбив. Хмм... :wasntme:
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Боже сачувај! Инаетење ич не ми се бендисва.
     
    На Dark artist му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Harper

    Harper Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2018
    Пораки:
    619
    Допаѓања:
    7.395
    Пол:
    Женски
    А зошто се чекаш на него? Пиши му ти денес, побарај му ти број. Нема ништо страшно во тоа :).
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.