1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали му се допаѓам?

Дискусија во 'Сингл' започната од TeenagedLady, 8 ноември 2012.

  1. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.688
    Пол:
    Женски
    Како да знам дали му се сфиѓам? не покажува многу емоции али преку некои гестови мислам така е.
    Као приметувате?
     
  2. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    40.236
    Пол:
    Женски
    Делата се битни, не зборовите.
    Барем јас повеќе на дела верувам.
    А и самата кажуваш дека прави гестови.
    Имам налетано на машки кои тешко се искажуваат преку зборови.
    Туку, зошто не го прашаш?
    Ти е страв?
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Јас мислам да не го прашува директно туку да го покани на кафе/пијачка, што и да е.
    Фалат информации, колку сте блиски? Колку често комуницирате? Кој иницира комуникација обично?
    @Feminka22
     
  4. AngelSky

    AngelSky Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2021
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Мојот симпатија е во ист клас со мене.На почетокот на школската година седеше зад мене но воопшто и да немавме комуникција. Потоа не разместија цел клас, но повремено почнав да забележувам дека ме гледа е сега не сум сигурна дали во мене или во мојата пријателка(но нешто од внатре ми вели дека гледаше во мене). Сега повторно седи зад мене последниве 3 дена имаме ептен мала комуникација за школо во главно. Кога ќе се завртам назад понекогаш ни се среќаваат погледите,кога зборувам ме гледа во очите и не го трга погледот. Прегеска онака случајно се завртев назад и погледите пак ни се сретнаа и неколку секунди ме гледаше во очите но ми беше непријатно и го тргнав погледот.Е сега и проблемот е што на другарка ми ја следи на социјалните мрежи а мане не. Ве молам за ваше мислење.
     
    На Pepka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    читајќи ме наврати на најубавиот период од мојот живот средношколските денови.

    како што разбрав сега сте во ист клас, речиси пола ден сте заедно и многу е лесно да оствариш комуникација со него на било која тема и не мора да чекаш тој да те заследи прв, заследи го ти
     
    На minne992, bicycle, Ajronmen и 2 други им се допаѓа ова.
  6. AngelSky

    AngelSky Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2021
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски

    Па го заследив и чекав 4 дена и не ме заследи и го одследив.Но можеби не видел затоа што профилот му е јавен.
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  7. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Јас на твое место не би чекала 4 дена туку нареден ден би го прашала на шала зошто не ме заследи или не си приметил?
     
    На cresa-jagoda и AngelSky им се допаѓа ова.
  8. AngelSky

    AngelSky Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2021
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Во право си, но не знам некако ми е срам.
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Sarasaricka

    Sarasaricka Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2021
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Zdravo jas sum nova na forumov.sakam da prasam vase mislenje.Eve vaka jas sum vrabotena vo market dve god imam tamu sef koj e vozrast moja od sekofas sum go gledala kako.moj sef a ja negova vrabotena.dodeka eden den ne dojde da rab vo moeto mesto edna nova rabotnicka koja mi stana mn bliska.po nekoe vreeme ona mi kaza deka sefot mene me gleda so drugi oci jas sekogas i kazuvav deka to ne e mozmo deka jas i toj nema sansi posto e mn oBilen seriozen i cuden tip.no so tek na vreme pocnav i jas da zebelezvam po negovite postapki pravese nekoi maniri,celo vreme po sto me stavi i.mene na nesgodno.so nitu edna vrabotena toj toa nesto.ne go.pravel.pocna da ide ppveke vreme kaj moeto mesto da se.smeshka da mi go spreci patot koga pravev nesto i drug8 rab.koga ke me gledase me gledase pravo na oci kako.da sakase nesto da mi kazi.posle nekoe vreme je deka pocnav da go sakam ama se pojavi nekoe cuvstvo vo mene za nego.no toj ne prezema nisto ni jas ne.sto mislite vie dali toj treba da napravi poveke cekor ili?pozz
     
  10. Need for Speed

    Need for Speed Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2021
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.080
    Ima devojka ili zena?
     
  11. Sarasaricka

    Sarasaricka Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2021
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
  12. Girll55

    Girll55 Нов член

    Се зачлени на:
    5 декември 2021
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво Феминки. Пред кратко време се запознав со едно момче и веднаш следниот ден тој прв ми пиша и постојано наоѓа "изговори" за да ми пише и се е супер...Но во последно време ми враќа само со кратки одвори...Дали можеби му се допаѓам или пак јас грешно сфаќам? На почетокот пред да ми пише јас го гледав само како пријател. Откако почанвме да си пишуваме се немаме видено бидејќи и двајцата имаме многу обврски.
    Вие што мислите?
     
  13. cutieee123

    cutieee123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2021
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    224
    Пол:
    Женски
    Па ако ти пишал прв за да си правите муабет а не за конкретна работа тогаш му се свиѓаш.Тоа што враќа со пократки одговори можеби е зошто е зафатен периодов.Ако остане така можеби и сфатил дека не му се свиѓаш,но ако по некое време стане поактивен и заинтересиран значи имало причина поради која ти враќал така кратко...Како што кажав имал обврски..Почекај види како ќе оди муабетот


    Не го прави ти првиот чекор зошто сепак си ти вработена кај него и треба да се има професионален однос на работа.Со погледи и разговори покажи му дека си и ти заинтересирана без да си приметлива за околината.И тоа прави го само кога и он покажува таков знак.Ако има некаква намера ќе ти пријде надвор од работно место и тогаш ќе бидеш поотворена...Ако го мислиш за стабилен и сериозен човек и ти се допаѓа и тој возврати му.Прво односот нека ви биде попријателски за да можете отворено да зборувате за тоа дека ти си му вработена и како и што би било.Ама ако е некој лабав, да го интересираш само за забава тогаш воопшто не си прави проблеми на работно место.Прво добро процени го.
     
  14. AngelSky

    AngelSky Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2021
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Здраво


    Сега помина повеќе време па имам некој update.
    Нели не ме заследи на Инста и јас една недела не бев на школо и гледам во 2 часот вечерта ми пратил request можеби оваа звучи глупо но кој праќа во 2 часот вечерта. Почнавме малце комуникација но не многу онка за школо, забележувам дека некогаш ме гледа и денес кога влегов во училница потпрен на мојата клупа правеше муабет и не се потргна дури кога седнав после 2 минути се зарте и се потпре на другата клупа и онака си се смешкаше за нешто што се случи и така насмеам ме погледна и имавме така eye contact едно 10 секунди ќе треаше подолго но јас глупа се свртев.
    Па сега што мислите дали ме симпатиша или онака само е?
     
    На Ajrinii му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Dudo

    Dudo Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2022
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    358
    Пол:
    Машки
    Најтешко но и најдобро е да си прашаш.
    Ти се свиѓам?
    Или пак ќе и кажам дека ми се допаѓа па после ако добијам позитивен фидбек супер ако не пак супер идемо даље.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  16. tel-ef

    tel-ef Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2021
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Девојки, ако сакате, дадете ми мислење во врска со мојата дилема, може и машки... :(
    Го знам од поодамна, но не сум почувствувала ништо спрема него, сѐ додека пред некое време не се случи следново:
    Бевме собрани повеќе луѓе на едно место, тој си стоеше со неговите пријатели таму каде што стоеше, а јас бев пред нив и седев на една клупа, ја чекав братучетка ми да излезе од таму каде што бевме. Тој си зборуваше нешто со неговите пријатели, но после неколку минути се потпре на дрвото завртен накај мене. Дали гледаше во мене, не знам, носеше очила за сонце, но според тоа како му беше главата поставена, мислам дека право во мене гледаше. Неколку пати го погледнав да видам дали во мене гледа, и мислам дека гледаше во мене. Значи, апсолутно ништо не чувствував спрема него, но како да ми фрли магија тој со неговите очи. Исто така, после имаше настап, јас бев најнапред и го гледав настапот, а тој едно 10 метра позади мене, но меѓу нас немаше луѓе застанато и не знам дали гледаше во мене, или во пејачите што настапија.
    Во последно време сѐ на него мислам. Исто така, се чувствувам многу возбудена, мислам дека стомакот ми се превртува...
    Многу ладна личност бев пред некое време, сѐ додека неговиот поглед не ме маѓепса...
    Што мислите, му се допаѓам ли?
    Си правам филмови, многу филмови... Не ми замерувајте. И ако има некое чаре за да не сум затрескана повеќе, кажете. Не го сакам тоа чувство кај мене. Како што и раце и нозе ми се тресат кога ќе помислам на него, мислам дека кога ќе го видам повторно, ќе паднам во несвест...
    Уште еднаш ви се извинувам за ова мое филмање.
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.978
    Допаѓања:
    8.266
    Пол:
    Машки
    Технички, наочарите те маѓепсале 8)8)8)8):rofl:
    Оти чаре за затресканоста, уживај дур си :D
    Чарето е далеку од очи далеку од срце...
    А дали му се свиѓаш не можеш да знаеш се додека некој од вас не направи некаков мал чекор.
     
    На Guns N` Roses му/ѝ се допаѓа ова.
  18. tel-ef

    tel-ef Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2021
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Хахаха даааа :D
    Ама очите изгледа толку му маѓепсуваат што и преку очилата делуваат :rofl:
    Иначе не можам да уживам кога сум затрескана... Оти јас кога сум затрескана и разум губам. Како пијана сум. Затоа ако има чаре да го баталам од мислите, кажете.
    Патем, сум ги приметила и некои без очила за сонце како зјапаат во мене цело време, но мртва ладна сум кон нив. Ме иритираат дури. Е, ај кажи они без очила како не ме маѓепсале, тој ме маѓепсал, дури преку очила? :rofl:
    Тие без очила ме урочија веќе, па ништо не ми имаат признаено. Немаат ми покажано чувства. Така да и со оној со очила ништо нема да биде. :D
     
    На Dudo му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dudo

    Dudo Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2022
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    358
    Пол:
    Машки
    Пушти му водичка, види реакција.
    Само така ќе дознаеш на што си.
     
    На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
  20. tel-ef

    tel-ef Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2021
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Како мислиш да му пуштам водичка?