1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали навистина девојките се напорни и смешни кога први пишуваат?!

Дискусија во 'Сингл' започната од GossupGirlxoxo, 27 декември 2014.

?

Дали девојките треба да пишуваат први?

  1. Да!

    107 глас(а)
    28,4%
  2. Да, но поретко

    126 глас(а)
    33,4%
  3. Почесто

    22 глас(а)
    5,8%
  4. Не!

    91 глас(а)
    24,1%
  5. Никогаш!

    31 глас(а)
    8,2%
  1. Wh@tev3r

    Wh@tev3r Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2020
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    1.448
    Пол:
    Машки
    Ахм, овде лежи зајакот. Секој мисли дека тоа што го прави е најпаметно и најдобро и на крај секој се соочува со последиците од неговите избори дали добри или лоши. Тоа што овде се дискутираше е дали е правилно тоа или не е. Нели сме демократска држава секој може да каже/напише што мисли, бдв сите се внимателни за да не добијат тужба, си ја научивме лекцијата од таа чие име несмееме да го спомнеме :rofl:
     
    На Waverly Raven, Guns N` Roses и Dentina им се допаѓа ова.
  2. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.263
    Допаѓања:
    166.166
    Ако не чита мисли, не е тој правиот:wasntme:

    Сега на мојов по дома, ни муабет прва не му почнувам, нека чита мисли ако му чини:angel:
     
    На Waverly Raven, S.W.A.G, noteforself и 9 други им се допаѓа ова.
  3. Wh@tev3r

    Wh@tev3r Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2020
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    1.448
    Пол:
    Машки
    Ако се сака се се може. На Алиекспрес, Амазон и Ибеј може да најдете мајнд ридер за 5$, ништо во споредба со тоа да си ја зачувате врската. Линк во инбокс.
     
    На Dentina му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Vikktorr

    Vikktorr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2015
    Пораки:
    813
    Допаѓања:
    2.071
    Пол:
    Машки
    Не, никогаш. Истото важи и за дечковците/мажите.
     
    На Crna Dama и WildMk им се допаѓа ова.
  5. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    И што има тука лошо? Тогаш нека извади некој едни универзални правила и дајте сите живи луѓе да се раководиме според нив.
    Како тебе лично ти влијаат моите избори?

    Што скокате веднаш ничим изазвани? Вам што ви е убаво да пишувате први пишувајте, што мешате тука кралеви, кралици, тронови, добитоци, амазонки :rofl:
    Ве читам и се крстам. Еве бидете си амазонки "ловете си ги" мажите ние другите што не сме алфа женскадии ко вас ќе си се задоволиме со тоа што останало ако останало ако не ќе си окукаме сами оти нели најважно е да се улови маж во животот, алфа сте ама без маж не се може.

    Не ми е цел во животот да се омажам и да изнараѓам деца имам доста попамети цели, ако на патот до таму се најде некој арно ако не можам да си терам сама, не зависам од вниманието на некој сперматозоид.

    А вие што гледате на пишувањето како директен позив за врска, се плашам. Дај да одам му кажам на најдобриот другар што се знаеме од прво одделение дека не сакам ништо со него му враќам на пораки само затоа што се разбираме и сме истомисленици,
    да не помисли дека сакам да се омажам за него леле како сум го вртела околу прст сето ова време кутриот можеби и прстен веќе купил :|
     
    Последна измена: 17 февруари 2021
  6. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    27.790
    Ама едно девојче што не пишувало прва ги замеша :D Така тргна муабетот, она озбилна, ние си се зезаме и така. Поентата на сериозното мислење е дека нема средина, кралица или крпа. Ако не пишеш прва си кралица, ако се заинтересираш не дај Боже крпа. Сеуште омилено :D
    Никој не рече жените мора први да пишат. Него, многу замарање е да правиш алгоритми и никој нормален дечко нема само ради тоа да изгуби интерес. Иначе сигурно никој тука не врза глава во крпче дали Петкана прва пишала или Рајна чека прва да и пишат. Секој за себе си гледа секако.
     
    На Nausicaa, Annath и Dentina им се допаѓа ова.
  7. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.406
    Допаѓања:
    35.991
    Мислам ако некој овде е мало нервозан, тоа си ти ...јас не мислам дека сите треба Ратајковски да бидиме, јас реков дека ЈАС НЕ БИ ПИШУВАЛА ПРВА 6 години, без да пише некогаш таа прва ни на факен Емили. .
    Ми пишувале и мене , не се секирај, не сум била со кусок внимание. Ни сега не сум, иако сум мажена.
    Така да, муабетите кој има комплекси, на чешма...
     
  8. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    Епа од шо се зезате со девојчето затоа и ви пишав БИОПЕЗНИ - или во превод луѓе што исмеваат други луѓе.
    Па според мене и јас мислам дека вие сте за зезање па не ве зезам и како што рече @MayDiamonds со кое право скокате тука 6-7 страни одкако спомнав дека не пишувам. Ете бе НЕ ПИШУВАМ и што ми можете. Шо ако напишете и 60 страни.. да не ќе ме предомислите и ќе си помислам случајно дека сте во право и ќе почнам да пишувам :e: :tmi:
    Само уште ова да го кажам и после ако сакате везете уште 100 страни за моето мислење (гледам дека добро знам да ве размрдам ^_^)
    1. Вчера незнам шо јадев не па колку пати сум пишала во врска... друго е кога ќе си во врска, тоа веќе не се брои фала богу
    2. Тоа што први ќе пишете на некој не ве прави јаки туку леки ова запамтете го, од праисторијата правило е
    3. 99,99 % го мислите истото ама пусто срце не ви дава да признаете.
    Чао од мене ај лав ју ол
     
    На Dentina му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.406
    Допаѓања:
    35.991
    Ама признај , стварно си помисли дека сите овде за тебе се думаме и твојот етитјуд.
    На кој јазик е зборот? Не го имам слушнато, затоа мислев дека е грешка.
    Трето...лесна си во паланечките сфаќања , ама е тоа твој проблем, баш ме брига мене. Терај како мислиш дека треба. А муабетите за лесни и тешки, на твоите дома така да им се обраќаш, не овде . Бајјјјј:* цмок кисче, хаГ
     
    На Annath и Celltica им се допаѓа ова.
  10. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.759
    Допаѓања:
    40.253
    Пол:
    Женски
    Ами да знаете, не е секој ден Велигден. :D
    Од пусти инат и високо его ќе трпете женските и ќе чекате тој шо ама ептен ви се допаѓа, да ви пиша.
    Ами што ако не ви пиша?
    Кутрите вие, без круна ќе останете.
    Смалете доживљај малце, да не плачете утре.:inlove:
     
    На cresa-jagoda, Nausicaa, Annath и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    27.790
    Зашто бе јас баш сум за добар хумор. Имаш дозвола колку сакаш да ме зезаш :D Не се вреѓам лесно :D


    Морав :D

    Ох да, во праисторијата кога живееле во племе и не било битно кој со кого, само било битно да се размножат. Фин период. Баш соодветен на поентата лесни/тешки.

    Да, посебно жениве што се во среќен брак со мажи на кои тие први им пишале (како да е еф-инг битно кој пишал прв) гледам дека не можат никако да прифатат дека не се освоени принцези. Сигурна сум дека уште вечер ќе се преиспитаат дали вреди таков брак, заради тоа што не добија апрувал на форумот.

    Срце си :inlove:
     
    Последна измена: 17 февруари 2021
    На Autumn Love, Biljarkata, Annath и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    :D:D:D:D:D богами се насмеав на клипот првпат го гледам... не беше кажано така ама да така звучи како бабава :D
    Инаку самата тема има наслов ДАЛИ ДЕВОЈКИТЕ СЕ НАПОРНИ И СМЕШНИ КОГА ПРВИ ПИШУВААТ не е насловот дали и кој пишува туку ДАЛИ ДЕВОЈКИТЕ СЕ НАПОРНИ ...значи прашање... и мислам дека не е наменето за првиот пат кој ќе пише туку општо ако пишуваш цело време ама многу се запнавте за тоа кој ПРВ ЌЕ ПИШАЛ .. сами си прајте кавги некако не ве знам... јас прва не пишував како девојка, сега како жена пишам на мм нормално и ако сакате пишувајте си вие има некои шо им пали тоа некои стварно делуваат досадни ама не се свесни.. муабетот со праисторијата (во превод одсекогаш)
     
  13. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    27.790
    Ама како што кажа темата е ДАЛИ ДЕВОЈКИТЕ СЕ НАПОРНИ И СМЕШНИ КОГА ПРВИ ПИШУВААТ ;)
     
  14. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    Ама првиот пат најмногу :D
     
  15. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Страшно, прва мешаш физички изгледи, дуење ега, после друг го пукале комплекси. Полека океј е не знам што те надразни во моето мислење толку што кажав дека не пишувам прва или ти му се удвараше прва на мажот ти па затоа.

    Што врска има изгледот со пишувањето пак не сфатив, вие пишувате само со оние кои ви се физички привлечни? Сега стварно се плашам уште повеќе..
    Дечкото што ми пишува 6 години очигледно не ми пишува ради изгледот, или само да ме легне, што знам, да е за тоа има далеку поубави од мене што сами му пишуваат и не ни мора да се труди, не е мојата * златна, веројатно нешто друго е во прашање што мислиш?

    Еве баш ќе споменам едно мое искуство, бившиот ми беше испод просек физички, сите ми велеа кај го најде баш него види го на што личи, за мене беше Аполон, толку ме привлејувапе на секој можен начин и физички и психички, уживав да разговарам со него само тој ме разбираше, имавме заеднички јазик. Што ли не направив додека излеговме на едно кафе, кочку не пати прва пишував побрзо Бред Пит ќе го убедев, ми се смееја што си бев запната по него, тој па тој друг не гледав. Бевме заедно некое време и ме откачи, и пак и ден денес ми е по мерак а колку години поминаа, да ми враќаше на пораки за него ќе направев исклучок уште ќе му пишував ќе имав некоја надеж.

    Не е до изгледот до енергијата е, од некои луѓе не можеш да се откажеш па и години да поминале, има нешто што те влече, така и кај овој веројатно. Не знам али јас не би била со некој што се откажал уште при првото одбивање, по тоа се гледа колкав му бил интересот за мене, напротив ако знам дека и покрај одбивањето не се откажува веројатно е вистински заинтересиран за мене и не седи на телефон пишувајќи рандом на сите контакти чекајќи некоја да се фати на јадец.
    Некои и пишуваат ради досада, колку сум имала такви ми пишувале времиња никогаш не ме викнале на дејт, не правете од мравка слон.
     
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Вистинските мажи ценат девојки што знаат што сакаат. Макар и пишале први.
    Многу погрешна перцепција имате за првиот чекор, ама ваше право е секако дали ќе пишувате први или не. Ама и мажите се уморни веќе од толку одбивања, па оние вистинските ретко знаат да пишат први.

    Прекинете со предрасудите дека девојките што пишуваат први се лесни, сами си ги наметнувате. Не се, само сакаат да се чисто и немаат што да изгубат. Сигурно нема да го малтретираат со пораки или јавувања додека не излезат. Тоа е одлика на неизживеани личности, било мажи, било жени.
     
    На Anie93, WildMk, Billy Idol и 12 други им се допаѓа ова.
  17. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.263
    Допаѓања:
    166.166
    А ова бивш дечко или пишувач?:?:
    За каков исклучок се прави муабет сега?:drunk:

    Никој не праи муабет дека треба да напнуваш некого. Праиме муабет дека е небитно дали ти или тој прв ќе пише, дали ти или тој ќе отвори комуникациски канал, еднаш е прво пишување/ контакт, или односот продолжува со наизменични интеракции или не продолжува. Толку, никаква квантна физика.
     
    На eliesaab, Mikha4, Celltica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Па темата е дали девојките се напорни кога пишуваат први.
    Не ми беше дечко, онака се гледавме, не бев напорна ама ете.

    А на машки со кои само сме пишувале и тоа јас прва сум започнала разговор имало охохо, и со ниту еден од нив не биднало ништо повеќе од само пишување, овој беше исклучок. Затоа не пишувам прва повеќе.

    едит: муабетот беше за членката што ми рече зошто еден дечко ми пишува прв 6 години што сум била толку посебна |(
     
    Последна измена: 17 февруари 2021
  19. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    27.790
    Ама значи си пишала прва некогаш, зошто погоре викаш дека никогаш не си пишувала прва досега. Веројатно затоа збунката, зошто и јас не сфатив на што мислиш.
    Инаку, може мал милион причини да има зошто некој не е заинтересиран за тебе. Исто и ти за некој можеш да си незаинтересирана. Реално тоа пишаа повекето досега, кај што нема интерес за комуникација, нема да има без разлика кој и кога пишал. Јас прва му имам пишано на дечко и откако сфатив дека не ми одговара, не се гледавме веќе на моја иницијатива. Не значи дека интересот спрема некој одма ќе прерасне во нешто.
    И ти признаваш и сама дека пак би пишувала ако доволно те заинтересира некој како бившиот, и нема ништо страшно во тоа. Нормално е. Ниту некоја е лесна, ниту е тешка.

    Друго на ум ми падна, ако не може да се носи дечко со тоа дали прва пишала, со кариера и со слично што правиме? :) Јас со некој што се осеќа загрозен од жени никад не би била, и самата имам поприлично успешна кариера во доминатно машка професија. Според некои од мислењата тука, практично сум маж :D
     
    На Billy Idol, Mikha4, Annath и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Сега гледам, грешно сум се изразила, сум пишувала прва да но многу одамна беше тоа, помала бев, реков дека не сум пишала прва никогаш откако ги имав тие искуства, баѓи време помина затоа ми дојде така да кажам.

    Инаку не, и да ме заинтересира сега некој не пишувам прва, би му дала знак дека ми се допаѓа па останатото си е негово.

    А би направила исклучок да пишам прва само со бившиот ако би ми враќал ама не ми врати кога последно му пишав, само затоа што со него е друга историја и не е едноставно да се објасни.

    За другото си стојам на зборот.