1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали нашите мислења се пресудни? Дали имаме опозиција!?

Дискусија во 'За форумот' започната од ale.sandra, 14 август 2010.

  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе, Еротик беше исто со БТ на крај, мислам... :?:
     
  2. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    ^^ Еротик немаше толку памет на темава, он беше повеќе по поеротичните теми... :rofl:
     
  3. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    Chim e Stenton...nema shto povekje da se diskutira...
    se e jasno,..neka mi izvini avtorot ili avtorkata...
    neznam shto povekje miluva.....!
     
  4. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Целава тема ја прочитав,детално :!: :D можам да кажам се чудам,зошто е отворена и зошто некому му пречи кој,колку мислења има,па на истите да се дава оценка за тоа каква личност е членот,а приметив навреди има еден куп.Изненадена сум од тоа што вакви работи се случуваат на форумот,значи да не се почитуваат мислењата на останатите членови,а особено на тие кои што имаат најмногу мислења,а незнам што воопшто некој отвара тема за да навреди некого,мислам толку е едноставно,ако на некому не му се допаѓаат мислењата на останатите членови или на некои,нека не чита,нека игнорира,а не безпотребно да се нападне некого,иако не го познаваш лично.Па незнам со кое право тоа си го дозволуваат,а и примери да наведуваат,стварно не ми е јасно,а за правилата да не зборам, што воопшто не ги почитуваат,незнам што друго да кажам,ама мислам дека вакви работи порано на форумов не се случуваа колку што знам.
     
  5. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не ни планирам да читам понатаму, или да гледам дали Лилит контрирала, ќе се напнам бетер.
    Вака сега, форумот е место каде го искажуваш своето мислење, а не претставуваш група девојки, колешки, пријателки. Значи секој за себе. Која е логиката ако секој секого сака и со секого дели мислење? |( Не ја разбирам суштината на тоа да коментираат девојки со мал број на мислења, а оние со повеќе, не. Зошто боже сачувај?
    Не знам дали е до мене, но контрадикторно изгледа со првото дадено мислење, а фрустрацијата ми мава во мозок.

    Има членови кои даваат разумни мислења, оправдани со факти и шмек кој ти вели читај ме, но целта не е да ја претставуваат глобалата од женската популација во Македонија.
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  6. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341

    Јас лично не сум почувствувала да ја наречам еве, дискриминација од одредени членови на форумот, ни кога имав 10 мислења ни сега кога имам 200 и нешто.. Напротив секоја од нив ми излезе во пресрет кога барав помош за било каков ппроблем, без потсмев или не знам што..Без разлика дали таа форумџика имаше 2000 мислења.

    После, нормално дека ќе си се бранат меѓусебно, малкуцка. Т.е тоа не е бранење, тоа е делење на исто мислење. Што не значи дека тоа е секогаш така. Истите тие членки на форумот имале спротивставени мислења, а и тоа е поентата. Само доколку има различни мислења, може да се развие квалитетна дискусија.
    За напаѓање на девојки сум сретнала, но тие истите провоцирале - многу.



    п.с Иако мислам дека товјата другарка не постои, туку ти си бил/била културно замолен/а да го напуштиш форумот. И оваа тема беше чиста провокација. Поздрав, и мислам дека сам/а ќе заклучиш дека доколку не провоцираш намерно, си прифатен од цела Фемина.
     
    На love23 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Девојки не сме сите исти и секако дека не размислуваме исто, затоа постои форумов за да сите дадеме свое гледање на нештата секако од наш личен аспект, не секогаш треба да им се допаднат нашите мислења тогаш сите би биле истомисленици или водени од некој лидер кој би се наметнал. Исто така тука сме да дадеме подршка на сите наши членови кои имаат потреба од нас и да им одговориме доколку знаеме за некој проблем кој им се појавил. Треба да сме сложни и да не се навредуваме без потреба или да бидеме испровоцирани бидејќи тоа му е целта на некој/а.
     
  8. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Твојата другарка,а гледам и ти пресериозно сте го сфатиле форумов. Без навреда на Фемина, форумов,а и целиов сајт е одличен,но треба да се забавуваме, да се побара совет,да се дискутира,а не да се обединуваме за да ја претставиме женската популација во Македонија. :) Ако на твојата другарка и одговориле на нејзиниот пост и нивниот пост бил различен, мсилењето било различно, но дискутирале за тоа,а не ја навредиле :!: не сфаќам зошто другарка ти морала да го напушти форумов,а не одговорила ако мислењето според неа и било толку точно. Таа треба да стои врз реченото и не да бега веднаш откако ќе и се објаснат некои работи,а со тоа се добива впечаток дека нејзиното мислење всушност и не е толку исправно. Туку таа немала аргументи, немала факти и некои други ја поправиле и го кажале очигледното и таа се почувствувала како да кажам нападнато. А гледам и дека не била во право бидејќи се дискутира и нема зошто да се лути се додека не ја навредиле некако. Ако таа,а и ти имате такво мислење за работиве и на луѓето им кажувате како Фемина ја претставувала женската популација во Мк и дека имало некои поглавни членки, не гледам причина да се задржите на форумов. Поздрав. ;)
     
  9. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.424
    Не ја разгорувајте темата, од лани е :D


    офф топик, ама морав да пишам.
     
  10. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    ^Па што има врска ако е од лани, нели сите сме тука да дискутираме. И сдк е од лани па се до ден денес се пишува :) .
     
  11. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.424
    Не мислев на тоа, али ај ..


    баш затоа кажав, зашто ќе искочи и од ова кавга.
     
  12. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Нека искочи бе Дејзи :D
    Јас незнам како луѓево не ги мрзи да дојдат и да се замраат да делат форум на позиција и опозиција.
    Се луѓето се против нив, се некој не ги сака, се табоори имало незнам што.
    Како бе мене некој не ми се контраше намерно и не ме бркаше од форумов коа имав 1-10-25 и сеа 2000 мислења. А на никој му неам излижано ни гз ни што ти знам, се што мислам си кажувам и не паѓам у несвест ако некој не се согласува со мене или не му се свиѓало мислењето.
    Епа ако мислите дека од бројот на мислења се добива плата се лажете. Ако мислите дека бројот на мислења значи нешто на форумов тогаш седни и ти дреми 5 месеци напрај 3000 мислења и фали се :D
    Баш се сеќавам кога почнаа на форумов да пишуваат Георгина, Дафни, Мерлин, Ливинг, значи од првите 10 мислења веќе се гледа дека знае да дискутира, изразува итн... како ете нив ги спомнав не почна да им се контра и да прави заговори против нив? :o
    Заклучок: Проблемот е до вас болни умови! Get a life :x
     
    На macysh, LadyN и GeorGinnA им се допаѓа ова.
  13. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Морав да прокоментирам!

    Темава требало да се вика
    ,,10 девојки, 9 мислат исто, а 1 различно‘‘ |( :headbang:

    Извини, но пред да ја отвориш ти си немал/а НИТУ ЕДНО мислење на форумов. Ова со отворањето на темата ти било прво мислење. Јас незнам како другарката на другарка ти те дознала, по кое мислење кога си немал/а ниту едно? :^) Си се зачленил/а 50 минути пред да ја отвориш темава. Дај објасни ако си сеуште овде!

    Ама сепак ке ти кажам БРАВО за креативноста, си измислил/а приказна ;)
    Сигурно, сигурно си бил/а претходно баниран/а
    Ама откај лажеше, барем да не ги навредуваше форумџиките!
     
  14. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    ale.sandra,ова е форум,секој има право на свое мислење и истото да го искаже.Нормално дека ќе има судари и конфликти, зашто не сите размислуваме исто. И секоја девојка за себе си пишува свое мислење и став,како таа ги замислува работите.
     
  15. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Сметам дека со самото отворање на темава девојката се наведе да го сврти цел форум против неа .
    Скоро сите сме овде да дадеме некое мислење од искуство ,од она што сме го слушнале и виделе ,и сега нема смисла сите да сме доживеале исти работи , не сме си клонови една на друга ,па ај сме биле женски или не.
    Не е начин да се создава раздор ,сите сакаме да се забавуваме ,да комуницираме на мирен и цивилизиран начин ,да си помагаме ако сме во состојба , а не да се расправаме со некој само поради тоа што не го дели нашето мислење .

    Демократијата владее ,да му се невиди !
     
  16. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Некои од девојките тука имаат повеќе време, пишуваат повеќе мислења, и сега оние кои имаат помалку очигледно се малку љубоморни :lol: И јас имам помалку мислења но воопшто не ми сметаат оние кои имаат повеќе мислења и се поактивни. Напротив, повеќе ги почитувам затоа што од големиот број на нивни мислења може лесно да се заклучи каква е личноста и скоро сите ми се мили :) Си пишуваат девојките бре! Ви смета? |(
     
    На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.