1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали на машкото веднаш му давате..?

Дискусија во 'Канта' започната од Vikita, 1 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Лицемерно би било ако кажам дека не треба да коментираш. До сеа икс пати сум пишала дека не треба да родиш за да знаеш.

    Е за да се вклопиш у муабетот, најди си цура. Пробај да и 'земеш', кочи ја раката ако она е мераклика и не сака да глуми. Во спротивно ке дојдеш до раб на лудило од неебитис, не од самиот чин.
     
    На honey.11, Агнес :D, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
  2. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    928
    Допаѓања:
    2.563
    Јас сум за тоа сепак првин добро да го запознаеш човекот. Мора да процениш со каков човек си имаш работа, а тоа од едно одење на кафе нема шанси да се случи па кој што сака нека каже.
     
    На Dream-Girl и honey.11 им се допаѓа ова.
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Од едно одење во кафана знам дали некој е за е*ење или не!
    Ако ми се допадне, има шанса да ме е*а уште вечерва, со можност уште многу други вечери...
    Ама ако не ми се допадне, тоа значи дека нема шанси некогаш/било кога да ме е*и.

    .... па сега... чекајте вие жените, мажите ќе си го 'прчат'... и после 'ку*ви имало'...Ами ќе има со вас!
     
    Последна измена од модератор: 18 октомври 2018
    На Nikolina35, Decibel, Kitty23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. pravnicka_2604

    pravnicka_2604 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.104
    Пол:
    Женски
    Морам да одговорам и покрај тоа што мислење на друга членка е цитирано, од причина што и мојот став е како на @celineparis.
    Не го разбирам мислењево воопшто и не сфаќам каква поврзаност има фактот што ЈАС како единка сакам некого да запознаам подобро пред секс, а ТИ пак како единка побрзо проценуваш луѓе па знаеш од едно одење во кафана дали некој е за секс или не. Секој има право да чека или да не чека за нешто кое го засега исклучиво него и тоа нема никаква врска особено со последната реченица од мислењето.
    Не осудувам никој за своите одлуки и сметам дека секој треба да си го живее животот како што замислил. Оттука и не гледам причина некој некого да осудува зашто легнал или не легнал со некого.
     
    На Tanjamm, Milobebence, shining_star и 5 други им се допаѓа ова.
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не е проблем.. се додека не се воздржува, а сака.
     
    На pravnicka_2604 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. pravnicka_2604

    pravnicka_2604 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.104
    Пол:
    Женски
    Секој човек живее со своите избори, без разлика колку на нас ни изгледаат чудни.. Јас ни во тоа што се воздржува а сака не гледам проблем, доколку на тој што решил така, причината му е за себе легитимна. Сепак не сме животни па да се водиме само по инстинкти. Сметам дека секој има право на избор, како што веќе кажав.
     
    На Tanjamm, shining_star, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ок, тоа да. Но не оправдувам да се воздржува заради осуда од околината и стереотипи на однесување.
     
    На GirlLove, Decibel и pravnicka_2604 им се допаѓа ова.
  8. pravnicka_2604

    pravnicka_2604 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.104
    Пол:
    Женски
    :handshake: Со ова апсолутно се согласувам.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.640
    Допаѓања:
    52.565
    Пол:
    Женски
    "Давање" е малку глупав збор, јас би рекла "дозвола за сексуално општење", некако поубаво звучи. :D
    Инаку знаеме дека ова е чест муабет во друштво особено меѓу тинејџери и не верувам да постои некој во кое друштво не се зборувало за ова. Се зборувало и во моето и се знае на што се мисли, иако тоа не го негира фактот дека звучи незрело.

    Инаку "не давам" одма прво сакам да се поврзам емоционално со личноста за да "дадам" а и тоа го направив со дечко ми. И тој на ист начин ми "даде". Да се разбериме, и машките "даваат". :) И двата пола имаат право да речат "не" кога не сакаат сексуално да општат, исто така и на двата пола им е обврска да го почитуваат изборот на партнерот. Пошто нели, секс каде што само едниот сака а другиот не, е силување. :)
     
    На deskarada, IvanaJenner, shining_star и 7 други им се допаѓа ова.
  10. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Не "давам" ни јас. (Зборот ДАВАМ ми изгледа малку глупаво :?:). Сакам прво добро да се запознаам со таа личност, да се зближам, па после за мувањето. Не е секој од првиот дејт искрен, па веднаш да можеш да го процениш каков е.:smirk: Сепак си треба период.
     
    На Decibel, Stark и Danyy им се допаѓа ова.
  11. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    "Не се дава" Без врска насловот е напишан, баш глупаво. Секогаш сум за тоа прво добро да го запознам дечкото, пошто нели не го знам доволно што е и каков е. А сигурно не би одма после првото запознавање да имам секс со него. Ова размислување ми остана од секогаш вака, и останувам на тоа. Е сега некои знаеле луге да ми кажат, дека баш имам она старинско размислување како на бабите што се вика. Сексот си е нормална работа тоа е точно, и го разбирам тоа, али ипак дали во иднина ке го сменам ова размислување не знам. Ако некој те почитува и сака ке почека малце :) Не викам месеци, мислам не би ни девојката да чека толку многу, а не па машкото, ама ипак не би. Е сега друго е со некој да се гледаш само за секс па да разберам убаво ти е. А вака не би да ме искористи некој па ајде да ме шутне како што си викам ја, и после си удирам секогаш глава од зид, зашто сум избрзала. Сакам кога ке се осетам спремна, или да осетам љубов, страст, емоции па да имам.
     
    На AgentGinger, cresa-jagoda, deskarada и 7 други им се допаѓа ова.
  12. Nikolina35

    Nikolina35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2021
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    12.968
    Пол:
    Женски
    Ова му давате ли и мене прво ми падна во очи, би можело малку да се преименува насловот на темата.

    Ако ми се допадне некој а и јас нему, сексуалната енергија веднаш се осеќа па така се случувало и да имаме сек. односи на првата средба.

    Со некој друг пак, може и цел месец кафиња да пиеме и с.. да не се случи.
     
    На Wallker му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.129
    Пол:
    Женски
    Што е со темава не разбирам :?:. Што е тоа што му давате? Не може да се смени насловов, многу безврска е. Зошто нема тема дали на женското веднаш и давате? 21 век луѓенцаа.
     
    На MarianaBT му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Boy Mkd

    Boy Mkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2019
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Машки
    Стварно ви е глупав насловот ..
    Па женскиве демек злато ни даваат :)
    Во 21 век ова е нормална работа меѓу двајца што имаат симпатии ..
     
  15. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    Колку и сите да мислат исто за насловот сепак тоа е така, но "давам" кога мене лично ми се сака да "дадам" и ич гајле не ми е. И не, не сум без чуствителна туку само ги следам моменталните желби и не се каам за ништо.
     
    На ThePharmacist и Crna Dama им се допаѓа ова.
  16. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Не давам јас ништо, он мене ми дава. :smirk:

    @RainBow дефинитивно мора да се смени насловов на темава, срамота е ваков наслов да има на женски форум.
     
    На Angie1432, Just_a_kid, Guns N` Roses и 6 други им се допаѓа ова.
  17. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.129
    Пол:
    Женски
    Што даваш? Круши, јаболки.
     
    На AgentGinger, deskarada и MarianaBT им се допаѓа ова.
  18. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    Не е во тој контекст дека не го оправдувам мислењето на сите, тоа е така, затоа "даваме" го ставив во наводници
     
  19. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Животот е брз, нема време за чекање. "Давам" само кога убаво ќе го упознаам. И "давам" кога ќе успее "барачот" да ме "запали".
    Случајно треба све да се деси. Поголеми шанси има ако све се деси спонатано. Испади од типот "леле шо би ти напраил" кај мене не палат.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. AgentGinger

    AgentGinger Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.583
    Пол:
    Женски
    Веднаш можеби инстаграм му давам, друго како број и слично, покасно. ;):rofl:
    Се шалам, ама ајде направете промена во насловов.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.