1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали на машкото веднаш му давате..?

Дискусија во 'Канта' започната од Vikita, 1 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Добро зошто побогу поистоветувате фаќање за газ со секс???

    До авторката на темава, 16 години имаш, време ти е за тоа, 13 годишните треба да ги поставуваат овие прашања. Колку и да сум против тоа 13 годишни со дечковци, такви се времињата, и ајде тоа друга тема е да не бидам офф.
    Плус, ти си се мувала, не си се фатила за сериозно со тие, нормално дека во мување за една вечер ќе сака и да те фати за газ, за цицка, да те излапа, едноставно ако не сте спремни за вакви работи ич не се мувајте, мувањето за тоа е, да си поминеш убаво една вечер со некого/некоја.
    Ако сакаш врска оди си полека, мада не знам до каде со ова размислување, ако те фатил за газ готово, честа ти ја погазил.
    Друга работа е што се муваш со постари дечки и што нив тоа фаќање за газ им е гола вода.

    Но, ако навистина ти смета и не ти е причината што ќе рече другарка ти или комшивката, ондак не го прави тоа, ама среќно во потрагата по „поштен“ дечко.

    И убаво рече Хипица, да не ја повторувам, само ќе додадам, јас кога сум мувала, абе јас сум била таа прва што фаќала за задник бе ало :rofl:
     
    На crazylady, LaraSolare, SexiLy и 11 други им се допаѓа ова.
  2. sunrise17

    sunrise17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    17
    Јас со тој што идев 6 месеци , послем некои 4 месеци проба да ме фати за газ , не бев ништо против тоа , баш убаво ми беше , не иде без драпање , послем некое време ме праша дали сакам да имам односи , но јас немам толку доверба во него да го направам тоа , неколку пати ме замараше во врска со тоа и ми прекина , иако ми беше навистина тешко да се помирам со тоа некако успеав и послем година ипол се случи да отидам кај него дома на кафе со друштво и се смувавме и имавме петинг , и ништо повеќе , бидејки правевме муабет за таа тема и му реков дека до сега сум немала односи , и он ми рече чим си немала до сега и сметаш дека не си спремна уживај , толку бев пресреќна што бевме заедно послем толку време , но се што е добро си има крај , послем тоа што се случи не ме побара воопшто и јас му се јавив да се видиме но не можел бил изморен од работа и толку и ставив крај на ова поглавје од мојот живот ..Ќе му дадам на оној кој заслужил
     
  3. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    Епа сега, не сфатив јас баш за што станува збор, за фаќање за газ или за секс? :^) Ако е за фаќање за газ, мене никој не ме фатил. Имав и еден дечко, имам пишувано за него, врска без врска беше. :rofl: Се миревме, се каравме 2 години. И во тие 2 години тој ниеднаш ме немаше фатено. :o И мене ми се смачи и во летото му реков, спремна сум да преминеме на следното ниво, и тој зачуден ме праша кое ниво? :o Мислеше сакам секс да имаме. :lol: И јас му реков па во врска со допирите, зошто никогаш не си ме допрел? :$ И така почна, аххх колку е прекрасно.. и почна нагоре, нагоре.. :rofl: хаха ептен се занесов. :$ Ме полудува човекот, тоа е тоа. :$
     
  4. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Јас на пример ако треба за рака да ја фатам ќе ја прашам дали може,а вие многу напредни сте,одма за гз аууу,браво бе девојки.
     
    На lunchy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Што да му дадате? Пакетче?
    Стварно е глупав насловот на темата, дај сменејте го доколку може ..
     
  6. KichBitch

    KichBitch Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Se razbira deka ne, ako se misli na sex, za da imam odnosi so nekoj mora kako prvo da bidam emocionalno povrzana so taa licnost da imam doverba i sekako da se cuvstvuvam podgotvena. No ako zboruvame za muvanje vo smisla lapanje fakjanje i slicno togas se razbira deka nema da mu zabranam da me fati za gaz ili pogore :D, da ne ke mu vrzam race slucajno, pa i ne mi e interesno bez toa i najcesto jas sum taa koja sto prva fakja :P Znam da si postavam granica do kade ke odam do kade e bezopasno, a dokolku nekoj se obide taa granica da ja precekori togas reagiram i ostanuvam dostojna na mojot stav :)
     
    На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Micheleljubov

    Micheleljubov Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    2.939
    ... бројче? :wasntme: Секако дека не, го оставам сам да го најде. ]:)

    Која е фората со давањево? Он треба да бара за да дадам? А што уопште давам? Не се сеќавам дека треба некој „предмет“ да му дадам.
    Секако дека не е давање и се лутам на зборот. Се знае оти се прави од љубов од страст, а не со давање. |( Јас ништо не му давам на дечкото.

    Тоа е само споделување на страста.
    И како второ, не никогаш во животот не се препуштам така лесно, макар и за допири, па и за бакнежи и све остало. Со овој моменталниот дечко се молевме 3 4 состанока, за на крај јас да го пољубам прва ( Score!! ), а за да ме допре било каде, тоа беше некаде после 3 4 месеца од врската. И тоа на првиот допир оти беше у јавност, му опалив една. :D Така мерчачки, пошто допирот никој не го виде, ама шамарот сите. ]:) Наптено душиче, затоа он цело време у парк искача, да фати шмизлу, ако не мене :geek:

    Шо знам принцип е тоа. :?: Демек да не искусиме се оддеднаш, да остане малце и за после, да ни биде интересно, па се одолговлечено си правиме. :D
    Конзервативна баба. :D
     
  8. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    И јас не сум многу искусна во тоа...ама секако јас на мои 16 години никогаш не би отишла со некој дваесет годишник.Секако тој си ги бара своите потреби па ќе почне и поинтимни работи да бара а јас за тоа секако не сум подготвена.Кога сака некој нешто да добие треба прво да праша за дозвола.Секако ако те сака дечкото ќе чека колку и да треба...а ако сака само да те искористи се познава уште од почеток.Такви не ни ми требаат.Секогаш си стојам позаади тоа што ќе го речам.Сум имала ситуации кога еден мувач ме фатил за газ и му се имам развикано, па му кажав дека ако ме сака да ме почитува.Кога речам НЕ и НЕ.Така да мислам дека јас кога сакам тогаш би дозволила.Инаку машките го сакаат сега тоа.да пофаќаат да добијат...ама понатаму кога ќе стане поозбилно и ним помило ќе им биде ако девојката не е толку лесна и не дава од прва на сите.Не ја сите искусиле :)
     
  9. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Нека не ве чуди тоа...секое машко како машко сака да си испроба дали има шанса или не ...
    Па макар и од прво мување, ќе си го истера меракот,секако доколку се работи за лесна женска !

    Искрено не практикувам и не дозволувам да ме фати некој за задникот ни по првото ни по второто ни по третото мување,некако мие глупо и мислам дека давам грд впечаток ...

    Еднаш летово се случи баткава да си добие шамар,после таквиот обид...
    така некако ми излета ракава,после ми падна малце жал,ама јбг џиш таму :)
     
  10. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    абе сите одма би дале доколку не би испаднале лесни, ете тоа ги кочи женските а не дека се толку многу поштени :)

    се се врти околу тоа народот леле што ке каже ;)Р
     
    На dence, linguaragazza и anichka94 им се допаѓа ова.
  11. hrcace

    hrcace Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    160
    :clap:

    |(
     
    На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    И, мене ми пречи зборот давање, јас мислам дека сексот е взаемно ужиање а не давање и земање. Исто така ве разбирам вас помладите кои морате да бидете претпазливи со машкте бидејки потоа знаат да измислат многу работи, и да ви залепат етикета на радодајка. Го знам тоа чувство и колку е мачно да мораш да броиш денови после колку ќе му дадеш да те залапа(да се фатите) бидејки нели ниту тоа не бива од прва, па треба да рачунате после колку време ќе му дадете да ве фати за цицка итн. Она за газ ми е малку глупо и отсекогаш сум се осеќала како курва кога некој ќе ме фател за гас онака не мислам тука за време на секс туку онака на суво што би рекла јас.
    Секако на ваши години и јас внимавав на сето тоа но сега е се поинаку работите се случуваат побргу и се слчува и на прв состанок да имам секс, се разбира доколку сум подготвна во смисла да сум чиста а се трудам секогаш да бидам, идејки така ме воспитале ниту во комшии да не одам без да се измијам и да сменам гаќи бидејки никогаш не се знае кога може да се појави некоја ситуација за интимност.
    Според мене она што му дава смисла на животот секако е сексот, јас неможам да ги разберам младиве девојки што можат да се врзат за еде и да одат со години не викам дека тоа е лошо но јас од оваа перспектива не би можела да издржам посебно не да му бидам верна и да имам секс само со него, бидејки за мене секој нов партнер е ново искуство и ново доживување.
     
  13. Micheleljubov

    Micheleljubov Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    2.939
    Није тачно.

    И јас сум имала постари дечковци, и сеуште имам постар дечко, така шо се е како ќе се поставиш . Никогаш не им било до ПОТРЕБИТЕ . Доколку збориме за оние врски каде машкото ме почитувало и сум одела подолг период тогаш, никогаш не било на прво место неговите потреби.

    А ако одиш со недозреан 20ник тогаш, тоа е до твојот избор. Бидејќи не порекувам дека има мажи кои ќе сакаат да те искористат за потреби, но треба да си умна и веднаш тргни се.

    Моите избори, секогаш ме почитувале. И никогаш не е за потребите. Верувај кога ќе бидеш на само со дечко ти и кога нема да проба ништо и покрај 4 месеци разбелба, туку само ќе лежи неподвижно до тебе слушајќи како дишеш, тогаш знаеш дека не е до потребите.
    И да ти биде мерак да се опуштитш со таков.
    Ова се учи со годините, сега за сега само пази со какви одиш.
     
    На Lolo5, glosipgirl, kathy-style и 2 други им се допаѓа ова.
  14. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Отсекогаш повеќе ми се допаѓале момци кои не брзале со такви работи но нели многу луѓе - многу чуда. Не сум од оние девојки кои доколку дечкото сака нешто повеќе веднаш би го карактеризирала како некој што сака да ме искористи. Всушност нема и што да искористи. Никој никогу неможе да принуди на нешто што несака. Значи ако некоја се чувствува убаво и и се допаѓа мувачот/дечкото да ја допира секаде или сака нешто повеќе нека му дозволи. Во спротивно нека си стои цврсто на тоа дека границата е тука па тој ако сака нешто повеќе нека бара друга.
    Јас лично никогаш не сум избрзувала со такви работи но не поради тоа што ќе сум се чувствувала искористено или од страв дека ќе ме смета за лесна туку поради тоа што не ми се допаѓало кога работите се одвиваат толку брзо. :)
    Од друга страна сметам дека тука голема улога играат и годините на девојката. Па дечко може да има и на 13/14 години но за такви работи и е прерано. Но ако земам за пример девојка од 18 години не гледам никаков проблем освен ако се тоа доведе до секс.
     
  15. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Со мојот сегашен, по третиот ден откако се фативме му дозволив да ме допира. Имав 22 години, тој тогаш се обиде за првпат и јас занесена бев, убаво ми беше и што е најважно нит тогаш ниту после имав чувство на искористеност. После 3 месец водевме љубов, а тој ми беше прв. Не осеќам грижа на совеста што толку рано сум му дала.
    Мислам дека секоја девојка може да процени каков дечко стои пред неа, самата си бира крај краева со кој оди или се мива. Но некој да ми кажува дека на 13 години е нормално да се има дечко и да се допирате интимно и да имате односи, е тоа не. Може сум со застарени гледишта ама сеуште сте деца бре, не сте ни почнале со пубертетот. Некаде после 15 години мислете се за такви работи, но сепак и тогаш претпазливо.
     
    На Name, pamelche и Lux им се допаѓа ова.
  16. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Темава малку |( Што тоа треба веднаш да се даде :D Да правиме математички процени кога е вистинско време да ве фати за газ . Одговор кога ќе ве понесе страста . Ако ви е ќеф допирајте се ако не не . Многу едноставно :D ( Да не ме разберат погрешно малите девојчињата :!: за нив е доволно и да се држат за раче и да пишуваат срциња во споменари нема потреба од брзање да се порасне )
     
  17. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.791
    Допаѓања:
    17.756
    Глуп ми е некако насловов.. |(

    Според мене индивидуално е. Кој/кога/како/ сака ќе си одреди дали ќе биде фаќана за газот или не.
    Мене ми е океј, зашто ако тоа јас го сакам ќе го сторам, немам причина да се чувствувам искористена или да се мислам што рекла Стојна или Митра ако ме видела.

    Премногу се оптеретувате со тоа што мисли општеството за вас, а не гледате да уживате.
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  18. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Сето тоа е ок но ќе се сложиш дека помладите дечки се склони кон тоа да своите сексуални доживувања ги споделат со своите другари а и да си придодадат малку и се со цел да се покажат како големи мажишта, и во тие години навистина девојките се на голема мака дали,што, со кого ќе си дозволат во интимна смисла, бидејки ќе се сложите дека не е баш добро во тој период да ти залепат етиќета на "лесна" девојка. Друго е во мои години кога чугето се позрели и знаат некои работи да ги зачуваат за себе, а и небитно е дали ќе те наречат ваква или онаква. Во младите години нормално дека е битно тоа што ти знаеш какваси, но уште побитно им е како другите ги перципираат.
     
  19. indelible

    indelible Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    81
    Јас со тој последниот што се мував проба после 3 недели мување да ме фати за гз ама јас му ја тргнав раката, едноставно несакам се додека не ми е дечко. Инаку единствениот дечко кој што сум го имала, не проба никогаш, јас му ја ставив раката после 1 месец :lol: а што имам другарче од Гевгелија, му ја кажувам ситуацијата со овој од три недели ми вика „Леле мене така и си идам, кај нас од прво мување се даваат, камо ли па за гз“ - Моја реакција :o Сепак јас си стојам зад моето, додека не дознаам дека е со мене од други причини, а не поради тоа нели, не давам. И нека се муваме 5 месеци ако не ми е дечко неможе. :^) Ме некеш за девојка? Епа нема. :D
     
    На Lolo5 и SparkyAngel им се допаѓа ова.
  20. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    А што се оптеретувате што ќе рекле . Машко што е склоно на такви трачарења и да ве фатил и да не ве фати , за да се направи голем мажјак ќе каже свашта :D Затоа процена и бегање од таквите
    А впрочем оние машки кои се фалат со нивните подвизи се најчесто плод на фантазија и тоа за девојки кои ним им биле недостижни , ете така од чист инат и фрустрираност . Така да што ќе збори некој сељак е најмалку битно .
    А правете си како вие сакате . Нејкете ? нема што потресување нејкам и готово . Сакате ? - Терајте си и готово :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.