1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали на машкото веднаш му давате..?

Дискусија во 'Канта' започната од Vikita, 1 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. love-cat19

    love-cat19 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    31
    Во никој случај.Нека се помачи ако навистина му значам. Ако не ај со здравје ;)
     
    На huntelaar и Femina777 им се допаѓа ова.
  2. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Види, на машкото ќе му отиде надоле неговото его ако не издрапа барем некоја девојка. Било дали, да идат 2 недели, 2-3 месеци. Или само на мување. Во друштво после тоа, ќе го прашуваат прво дали ја издрапа, ако се пофали, тогаш е звер, ако не, ќе му викаат, па што чекаш? Има некои што и на прво мување сакаат да фатат гз па и цицки. Имав другарка, што обожаваше да и го драпаш гзот, е сеа дали беше лесна или не, не пробав, хаха. На еден му се налути што не и ги стави рацете на гз, на др. сама му ги стави рацете на гз.
    Он отиде дури подалеку, и сакаше на цицки да ја фати.

    Некој машки немаат респект, посебно тие што се испод 20, или некои што познати по лоши момци.
     
  3. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Искрено, иако јас имам висок морал и принципи (не дека се фалам ама реално така е), мене ми е нормално дечко да проба да си фати уште на почетокот. Може не мора уште првото излегување, ама и да е првото тоа не кажува ништо лошо за него, ниту пак дека има само такви намери кон тебе. Нема потреба да глумиме лудило, кога како што кажа Хипица на сите ни прија, обратното поненормално ми делува. Дечко ми е меѓу најретките денес, скоро непостоечки, чесен и принципиелен, па уште при првиот наш бакнеж проба да си фати, но подалеку не ни помисли да оди се разбира. Денес сме во долга и стабилна врска полна со љубов, почит и доверба. Не ме брзаше за ништо, се се случи сама кога одлучив. Заклучок, тоа што ме фатил при првото "мување" кажува лошо за него? НE и не го сметам ни за дискутабилно тоа воопшто.

    Не судете спрема прв впечаток, колку ви се дозволува дозволувајте, колку не не. Ама дајте си малце време да го процените вистински. А не леле ме фати и одма не чини, не сакам да го видам. |(
     
    На makedonkamak и Elena69221 им се допаѓа ова.
  4. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Не давам, јас земам. 8) :D Озбилно ако гледаме така ние сме тие што го земаме 'она' што тие го нудат, во случајов 'свирчето'. :^) :rofl:

    Шала на страна, правам кога сакам и со кој сакам. Ако сакам нешто нема потреба од фолирање, бре брате. Но и тука си има граници, на прв состанок безвеза ми е одма в кревет да рипнам. Тоа не. Сепак зависи колку ја познаваш личноста. :?:

    Пример со сегашниов дечко бевме најдобри другари и цела година ме бркаше, па коа ме фати на крајот после една недела врска ние имавме односи. И еве верени сме сега и прекрасно ни е. Како што кажав зависи од ситуацијата. :!:
     
  5. parfemlilav

    parfemlilav Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Најмногу зависи од тоа какво машко ке ви се падне.... секако дека женкарите бараат уште од првиот ден ( секс ) , но има машки што го ценат тоа кога ке побараат или пробаат да фататт некаде и ке им речиме Не .Со тоа сваќаат дека има женски кои се држат до своите ставови и не се ЛЕСНИ .Иначе јас првиот пат му пружив само едно задоволство тоа е мување...а за другите работи со текот на времето се добиваат доколку ги заслужи :rofl:
     
  6. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Значи кое машко да ти побара од прв пат сигурно е женкар? Ако не,значи не е женкар?
    Добро,нормално мислење за 14-15 годишна.
     
    На Oscar Lady и Savana93 им се допаѓа ова.
  7. Savana93

    Savana93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    159
    Ме интересира како им ставате етикета на ''лесни девојки'' значи, збораме за слободен дечко и слободна девојка, и како ја декларирате како лесна според кои стереотипи? Или видов дека го употребувате зборот курва а и самите не знаете што значи.
    Епа вака девојки седете мирни заљубени, бакнувајте се, ама никако подолу/погоре од устата.Газот е свето нешто никако допирање!
    Додека некои девојки си уживаат со своите сакани и им лежат во прегратќи задоволни од взаемната љубов.
    Епа сега незнам која врска би потраела дали чекај ме ако ме сакаш, или сакај ме со сета твоја страст и сила :)
     
  8. sramezliv92

    sramezliv92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    6
    Здраво.

    Не знам дали ќе ти помогне, но ќе ти го дадам моето искуство. До сега кога сум се мувал до девојќи, уште одма „посегнав“ по нивниот задник (не преку алишта, туку на голо), и не ми рекле ништо. Со тоа, ништо не сум помислил за нив, како се „лесни“ или некои други зборови, кои премногу често ги користите на форумов :swear: . Наспротив, ми се допаѓа кога некоја девојќа е опуштена и спремна да се забавува, а не стегната (или вие како што го викате „со морал и принципи“ |( ). Инаку, имам 21 година, ако тоа помага.

    Поздрав
     
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Mене истото ме интересира,посебно кога девојка употребува такви епитети како курва за други девојки :^) .Cпоред тоа,тој што дава е машкото оти он ти се дава а ти решаваш дали ќе прифатиш или одбиеш ;) .A по дифолт штом девојката сака од прва е лесна тест и машкото е етикетирано ,лесен ,курвар .Eте тоа е,а не девојките запнале да ги прават мажите женкари ,демек гордост е тоа :emo:
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  10. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    не давам лесно еее тоа никако, треба да се потруди дечкото околку некои побитни работи, а тоа давњето си оди спонтано.......не се привикнувам да никого така лесто и недаваммммммм хеххехе додека не осетам јас некои работи-љубов, нежност, доверба итн.
     
    На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
  11. lazgo

    lazgo Нов член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    1
    DO SEGA SUM IMAL RAZLICNI ISKUSTVA , ZATOA KE SE OSMELAM DA PISAM I KAZAM DEKA TOA STO KE IMATE SEKS OD PRVATA ILI VTORATA VECER KE OSTAVITE LOS VPECATOK ...JAS NA PRIMER SO TAKVITE SEKOGAS SUM IMAL PODOLGA VRSKA....
     
    На ciribiribela му/ѝ се допаѓа ова.
  12. misel23

    misel23 Активен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2013
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    10
    Hа 6 состанок а бев невина :) сакав повеќе од радозналост како е што е...
     
  13. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    ние исто така имаме лошо мислење за тоа машко што веднаш сака секс ;) ,така да не летај многу.A ако е во прашање,машките се многу понеморални од женските но ај на нашиве простори запнале морал да мерат само по женските :D
     
    На SimonaTino, Asparagus, Madam-A и 2 други им се допаѓа ова.
  14. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    не не не

    прво да се запознаеме барем 3-4 состанока ...но сепак не...
    не сумимала такво искуство...но моја другарка имала но таа се палеше стварно на него :lol: уште кога зборуваше за него... јас не би направила такво нешто на прв пат...
    индивидуално е тоа сепак.
     
  15. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Тоа е еден од карактерите на машките они сакаат да бидат со тебе само од корист и толку .. не потпагај под таквите ке те искористат и исфрлат одма .. ;))
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Значи насловов е легендарен! :x Дали на машкото веднаш му давате..? WOW! А што му даваме?! ..коа подобро ќе размислам они даваат ама ок. До скоро мислев дека ТОА е взаемно ама изгледа грешка сум била.. :^)
     
    На Glasna и hermosa им се допаѓа ова.
  17. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    А што ако јас ги искористам па ги фрлам одма? ;)
    Индивидуално е се`.
     
  18. ChocolateAddict

    ChocolateAddict Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    9
    Побогу не можам да си повервам кој изливи на мудрост ги содржи темава. :clap: |(

    Прво, прекинете со то малограѓанско размислување дека се работи за давање, зошто баш од то произлегва ова цела стигма шо ја има на нас женските на овие поназадни простори. Сфаќам дека давањето на самата невиност е донегде поозбилен чин кој шо не треба да се напрај прерано или со било кој, ама кога веќе сакаме да бидиме слободни, независни и бла бла бла, зошто тогаш самите се ограничваме во та слобода во однос на сексот?

    Второ, прекинете да се викате курви едни со други. 21ви век е. Прифатете дека постои секс чисто за задоволство. Не секогаш мора да постои љубов за сексот да биди убав. Да, постои секс за една вечер. То е една од најосновните потреби на чоекот и ние си дозволваме самите да се осудваме шо прај пат и сите околу нас да не осудват.

    Трето, отворете го малку умот и ќе видите дека во светот се случват далеку подевијантни работи (не велам дека треба да ги практикувате. Ко воли, нек изволи) од обичен ванила секс за кој шо тука, на овие простори, ако ја отвориш устата да речиш нешто, одма ти се клава етикета дека си распуштена

    Имајте малку почитување за изборите на другите и сфатете дека се приватни и дека никој не заслужва да го судат врз база на то.

    А за фаќањето за газ и слични проблеми, секој има право да си проба. Дали ќе успеј или не е друго прашање. 8)
     
    На Trnche му/ѝ се допаѓа ова.
  19. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    MадамA,на нашиов балкан некој мора да искористи,да зафркне,а во случајов биле машките |( .E од тука иде зборот дава ,колку жално но вистинито .A и за други работи така се гледа,не само за сексот.Oва му иде демек жените се будали ,а машките паметни.
    Tоа изгледа не се сфаќа како взаемно, јас се сложувам со тебе,машките се тие кои се даваат ,ако е за давање работата .Cе прашувам на овие машки што така размислуваат ,некоја да му ,,даде,,дали да плачам или да се смеам :^)
     
  20. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Некогаш и тоа може да се случи, како минуваат годините и како созрева личноста така и потребите се менуваат. Според мене не е во ред одма, ама кога ќе размислам што менува тоа денес или утре. Кога гледам некои девојки се изнауживаа и гајле им е, а јас на пример уште сум со тоа табу, леле што ќе рече после. Веќе се изместија моралните вредности, а и како што прочитав погоре зошто критериумите за машко и женско не се исто. Ако му дадиш одма ти си никаква а тој што е, од прва да спие со девојка??? Е па нека биде исто.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.