1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали на машкото веднаш му давате..?

Дискусија во 'Канта' започната од Vikita, 1 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Фала за темава, еве каде можам да се изјаснам без да полнам други теми со оф-топици.

    Прво, одма кажувам имам 14 и пол години. Да, денешната младина е многу напредна. Треба да цитирам мислења кои ги слушам секој ден, од типот како ние немаме детство? Не треба, сите добро знаеме за што станува збор |(

    Второ, имам 3 бивши мувачи, мувачи биле и останале од оваа причина.

    Првиот бакнеж ми беше на 12,5, дечкото имаше 13, да помала бев, можеби требаше да размислам порано за некои работи, ама што било било. И момакот на прво видување да сака да ме фати за задник, па уште да ми рече дека нема ништо лошо во тоа 8). Епа друже капетане, мрш кај што не треба.

    По година и три месеци, скоро бев 14, се видов со еден. Беше постар, 16 години, си реков, ајде овој не е fuck boy, има почит кој девојки. Не бре брате, прво видување ги спушта рацете од половина надоле. Така а? Ајде и ти кај што не треба.

    Пред пет дена, се видов со уште еден. И повторно си се тешев, ајде овој ќе биде подобар. Момакот е моја генерација. Пак истата ситуација, туку овој и понапреден бре, и за гради проба да ме допре. За овој се пожалив и во друга тема, капак на се и ме изеде, за образ ме гризна, си одев модра како џигер во образот. Епа, не ми беше мило, не ме барај повторно!

    Трето, немој да мислите дека јас си ќутев, им викав, не сакам, прекини, не ме допирај, тргни ги рацете. Јас сама им ги тргав рацете, ама не, си тераат по нивно, епа и јас си терам со свое. КОГА ЖЕНСКО/ МАШКО ЌЕ КАЖЕ НЕ НА МАШКО/ЖЕНСКО ТОА ЌЕ СЕ ПОЧИТУВА И ОСТАНУВА НЕ! Што, ако сега ме присилуваат и не ме почитуваат за допирање на интимни делови, утре ќе ме силуваат?

    Четврто, секогаш ќе си стојам на зборот. Додека машко не ми докаже дека ме сака и дека не е со мене само за драпање и секс, тогаш ќе му дадам, кога ќе сакам, кога ќе бидам спремна и кога ќе почуствувам дека е вистинско време. И не грижете се, стојте си на стандардите, ќе се најде некој што ќе не почитува.

    Извинете на реферат, фала на внимаие, пријатно.
     
    На Lolo5, MissDior, Dust и 3 други им се допаѓа ова.
  2. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Не му "давам" јас ништо, тоа е заемно задоволство во кое уживаат и дечкото и девојката. :)
    Ако се зборува првенствено за секс, сум немала до сега, но откако ќе имам не би имала на прв состанок зошто не го ни знам човекот, ми треба малку време да видам дали типот ќе ми одговара емотивно, карактерно, дали ќе ме привлече сексуално итн. Моите причини што не станувам поинтимна со некој, а и кога ќе станам не се што ќе каже Петко или Станко, туку не можам доволно да се опуштам, self-conscious сум за тоа како ми изгледа одреден дел од телото, премноогу размислувам за се' и сешто што е тотално неповрзано за моментот..
    А за овие другиве, за мене, "детски" работи фаќање за газ, цицка ми се скоро па небитни. Во принцип, излегувам со постари дечки, и ако ми е убаво со него, ни оди муабетот, и ме привлекува - што да не. А и демек мене нема да ми биде убаво ако некој добро ме фати за газ? Еден месец дена го чекав да ме фати за газ, додека јас кроев планови како веќе да му се повикам дома кај него. :D Абе сафра ме фати. Се' е ок, се додека не се балавиме ко деца на сред улица, да не гледаат луѓе, и преку облека нормално, исто ради горенаведената причина, да не правам шоу. Другите работи се случуваат постепено и спонтано, сигурно нема да правам план кога ќе одам кај него дома, кога ќе ме фати на голо итн итн.
    А и тоа што жените се притресуваат околу фактот дали и кога треба да му "дадат" нешто на некој дечко, е стравот што ќе кажат комшиите или дечкото да не случајно помисли дека е "лесна". Инаку, се подразбира дека сите го имаме тој сексуален нагон, и ни се сака - што не е ништо срамота, а јас богами планирам во потполност да си го искористам, иако ризикувајќи да не испаднам "поштена" во нечии очи. :wasntme:
     
    На Lolo5, theowndemon, Passionate23 и 8 други им се допаѓа ова.
  3. nencunen

    nencunen Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Не.Никако веднаш 'предавање.Особено ако станува збор за невиност.
     
  4. HUNK

    HUNK Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.028
    Многу погрешно е што денеска науката ваквото однесување го карактеризира со животинско,животински нагони.
    Животните немаат разум а сепак имаат сезона на парење.Човекот има разум а се однесува подоле и од нив со тоа што не бира колку а неретко и со кого.
    Тоа е трагедијата на Креационизмот и човековото битие во целост.Само кажувам..
    Viva la animalia..
     
  5. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    @HUNK аман бе, не знаев дека ако некој ме фати за газ и ми е убаво, се смета за животински нагон. Јас, секако дека си вршам селекција на партнери, и не одам со било кој од улица да се лапам и драпам, но со тој што ми одговара и привлекува, како што напоменав погоре, си правам тоа што ми е убаво.
    Плус, сексот е и потреба, и сум приметила многу мажи и жени што имаат долг сушен период, стануваат нервозни, лути, исфрустрирани. Некој спомна дека нема цел живот да имаш дечко со кој ќе си се сакате, ќе имаш можеби период од две години во кои ќе немаш врска, ама ако, сепак рачињата ќе си ги држиме на страна, камоли ако станува збор за нешто друго, не дај боже, срамота е да ги потхрануваме тие "животински инстинкти"..
     
    На Lolo5 и Дугокоси Швалер им се допаѓа ова.
  6. HUNK

    HUNK Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.028
    Знам луѓе кои се апсолутни апстиненти цел живот или поголемиот дел од својот живот па не го делат твоето мислење дека тоа е потреба :D
    Наркоманите исто кога ќе ги фати криза, не нервозни.. може со заби да те задават,алхохоличарите исто.. овие за кои збориме исто.. што ти кажува тоа :D?
    Дека телото ги владее нив а не они телото,сами на себе робови.Тој што има контрола врз своите емоции и страсти има и врз своето тело и тој не е никогаш нервозен и лут во апстиненција.Пробај да апстинираш,и ќе видиш дека твоите нагони се како ропство,ако не ги задоволиш ти е тешко.За среќа па со труд тоа се чисти :))
    Just saying.. :) :)
     
    Последна измена: 2 август 2016
    На iloveyou29, Sashko1992, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Таа Сум

    Таа Сум Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    Што да му даваме? Чоколади? Па може да ја поделиме.
    Ако мислиш на фаќање, допири, тогаш уште од прва средба некако рано тоа. Бидете дами бе. Ако мислиш на секс... биди сигурна дека понатака само за тоа ќе те користи.
     
    На Lolo5, SAMIRA, КикиМаус и 2 други им се допаѓа ова.
  8. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    @HUNK ухууу, кај најдовме сега да споредуваме наркомани и алкохоличари, плус батали ти нервоза кај наркоман, они си имаат физички симптоми на зависност. На кратко,не се споредува секс и зависност од дрога. А и не знам зошто, имаш селективно внимание за моите постови, и само една реченица ми цитираш од цел пост, за другово во "право" сум или што е работава?
    А и право да ти кажам, мноогу поубаво се осеќам после долг и напорен ден, да си уживам со партнерот, право да ти кажам, препородува.. И нареден пат кога ќе излезеш со некоја девојка, минимум месец дена рацете во вис, после почни да размислуваш за накај половина да ги спуштиш. Во меѓувреме, строго е забранета мастурбација, зошто тоа значи слаба контрола врз нашето тело, желби и нагони. И не ми се верува дека се цитираме зошто на некој му е убаво да го фаќаат за газ, цицка или шта веч...
     
    На Lolo5 и Дугокоси Швалер им се допаѓа ова.
  9. HUNK

    HUNK Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.028
    А овие симптоми какви се? На мозокот па треба магнетна резонанца да ги видиме :D? Гледаш дека криза е криза.. исти симптоми има :D
    Te цитирам одделно за тоа шо е најважно..
    Но,како што рече дамата над твојот пост,немам што друго да додадам 8)
     
  10. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    @HUNK па постои психичка зависност меѓу кои се вбројуваат овие (ај и половично во физичка да ги ставиме), желба да се земе пак, а физичка е кога повраќаат, имаат дијареа, се тресат, тахикардии.. Ама тоа е тотално друга тема од оваа.
    Супер, се согласивме со тоа да не се согласуваме. Јас поддржувам секој да си прави онака како што му е добро на душичката. Дали е тоа целосна апстиненција, или имање секс секој ден, на здравје нека им е. За арно за убо.
     
    На Lolo5, КикиМаус и Дугокоси Швалер им се допаѓа ова.
  11. Дугокоси Швалер

    Дугокоси Швалер Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    302
    Пол:
    Машки
    Alal da i e na @blueeparadise . Ubavo ja kaza sustinata na toa sho i jas go mislam. (y)
     
    На Lolo5 и blueeparadise им се допаѓа ова.
  12. HUNK

    HUNK Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.028
    Тоа ти го зборам цело време.Разликата е само што кај наркоманијата,има и такви физички симптоми.Но сепак,како криза,ги има истите како и зависноста од секс кога не се задоволува.Нервоза,лутина,тмурност итн..
    Мислам дека се разбравме :)
     
  13. Дугокоси Швалер

    Дугокоси Швалер Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    302
    Пол:
    Машки
    Neznaes sto zboruvas. Razlikata na "krizata" od nemanje sex i narkomanskata KRIZA e kako malo parce kamen i PLANINA.
     
    На Lolo5 и КикиМаус им се допаѓа ова.
  14. Таа Сум

    Таа Сум Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    @HUNK морам да те прашам... ги гледам вака коментариве и нешто ми е интересно. Ти како против да си настроен кон тие страсти, како нешто негативно да ги сметаш. Не можам целосно да те поддржам ни тебе ни девојката со која се контрате, ама ова просто морав да прашам, некако таков впечаток добив, шо знам.
     
    На Lolo5, КикиМаус, HUNK и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. HUNK

    HUNK Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.028
    Да,сум заради насловот на темата :)
    Затоа што денешните девојки,дур дојдат до озбилна врска и брак ќе ги легнат 10 машки(во најмала рака) и тоа како што реков е навика.. и затоа у Mкд според официјалните статистики, секој втор брак се распаѓа после првата година :) Затоа што се заситуваат со партнерот и трагаат по ново.. и со машките е така :)
    Да даваат на машко со кое ќе бидат цел живот заедно тоа е друго.. :)
     
    На Roli, SAMIRA, Sashko1992 и 2 други им се допаѓа ова.
  16. HUNK

    HUNK Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.028
    Пробај,не се самозадоволувај 1,2 месеци и немај секс.Ќе го видиш и каменот и планината :)
     
    На Таа Сум му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Дугокоси Швалер

    Дугокоси Швалер Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    302
    Пол:
    Машки
    Isprobano e poveke pati, znaci ni masturbiranje. Imalo periodi koga radi sportski i slicni aktivnosti namerno, svesno sum se vozdrzuval od sexualniot nagon. Vozdrzuvanjeto trae 7-8 dena, posle toa nagonot se smiruva i nesum imal gajle i poveke od mesec dena. Koga ne mislis na sex i si preokupiran so drugi raboti ednostavno nagonot se SMIRUVA. Nema ni z od zavisnost. Monasite zosto ne poluduvaat? Sigurno ne se site otideni vo manastir nevini bez da iskulsile sex! Umot mi e na druga strana. The End so ovoj off topic.
     
    На Lolo5, EminemsGirl и HUNK им се допаѓа ова.
  18. Passionate23

    Passionate23 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Сосема коректно...Иста сум и јас...Ако не ме привлече на интелект,ако нема хемија,какво легнување,ма мртва пијана да сум за оваа работа ми работи бољерот :)
     
  19. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    50.023
    Пол:
    Женски
    Не сум тип на девојка што веднаш дава и при прва средба. Јас тешко верувам во луѓето т.е ми треба многу време за стекнам доверба во некој, сакам да бидеме во врска, добро да се запознаеме, па дури тогаш може да се мисли за давање, а не веднаш штом го видам да му се препуштам.
     
    На deskarada, Згодно Момче, Sashko1992 и 4 други им се допаѓа ова.
  20. TrapQueen

    TrapQueen Активен член

    Се зачлени на:
    17 март 2016
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Пред да му се препуштам на некој од него ќе барам само почит, внимание и љубов. Тешко им верувам на машките особено откако ме изигра еден и гадно ме заеба. После него не верувам толку лесно на "те сакам" и за да му дадам на некој ќе треба да помине долго време и ќе треба многу да се докаже дека нема да ме остави така лесно.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.