1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали на машкото веднаш му давате..?

Дискусија во 'Канта' започната од Vikita, 1 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.399
    Допаѓања:
    35.960
    Ксену да чува:D
    А ти текнало некогаш дека и жената е ловец а и таа брзо губи интерес?
    Чувај си го затоа прашникот на новиот живот во целофан, немој одма да се дадеш, и така повеќе ќе те ценат, о ти сексистичко створче:clap:
     
    На Asparagus, Alisa22, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
  2. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Па не се дал, де :)
    Си се чува и он :D
     
    На Dentina му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Можеше веднаш да кажеш дека твојата фурна копнее константно да и бидат уфрлани нови лепчиња место да мешаш баби со жаби и да уфрлаш термини како сексизам кои немаат поим со она што јас го напишав....ова ти се вика: ти ја крстиш-таа прди;)
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Агнес :D

    Агнес :D Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Уште не можам да сфатам како тоа ние на машките им даваме, зарем не ни даваат и тие на нас? По мене тоа е заемно „давање“, не гледам туја дека едниот на другиот му дава нешто повеќе. Ако дошло до таков интимен момент значи дека и двајцата го сакаат тоа, не е никој присилен нешто да даде.

    За тоа дали му „давате“ уште на почеток и дека ако почека повеќе ќе те ценел повеќе ради тоа мислам дека многу грешите. Уште на почеток си знаеш дали си со некој за малку поозбилно или само за една вечер. Ако гледате иднина меѓу вас не гледам разлог зошто уште на почеток не се запознаете поубаво, по мене и тука има многу критериуми дали би ти одговарал или не.
     
    На WildMk, sagittarius989 и Dentina им се допаѓа ова.
  5. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.399
    Допаѓања:
    35.960
    Баба ми ја користеше таа поговорка, кога мислеше дека нејзините умни( читај старински) совети, не се доволно обожавани и ценети.Ете колку си актуелен:D. Оди сега прди и смрди негде само подалеку од мене:P
     
    На Alisa22, WildMk, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Агнес,а ти уште на самиот почеток на запознавањето првиот состанок заклучуваш дали со избраникот ти се насмевнува светла иднина па решаваш одма да си се наградите со по едно плескање да тргне работава,да се залауфа половата машинерија?:) Алал да ти е ако си толкав познавач на човековата душа.
     
    На celineparis, zalosna и Dentina им се допаѓа ова.
  7. Агнес :D

    Агнес :D Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    хахахха ме насмеа :D:D секако дека ако го запознам во кафиќ нема да завршам кај него во кревет (не сум тип за една вечер). Барем 2-3 пати најмалку ќе го видам за да видам како размислува и каков став има за да би продолжила нешто понатаму и нормално комуникација преку социјални мрежи. Али ако се е во ред според мене (мислам да ми остави убав доем) и ако после неколку гледања ми е убаво со него зошто да не се впуштам во нешто повеќе. Нема зошто да му кажеш не ако и самата тоа го сакаш. Според мене ако самата отидеш кај него уште прв вечер свесно е што ќе следи затоа самата одлучуваш кај ќе завршиш после запознавањето.
     
    На Ivancek му/ѝ се допаѓа ова.
  8. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Многу е интересно кога машко што никогаш во животот немал секс тврди дека после партија секс со жена машките губеле интерес.
    Ај на кладба дека која му даде како божица ќе ја гледа, секој ден доручек в кревет ќе и носи, на колена ќе и падне и ќе дозволи да си го јава како сака?
     
    На Роберт 7, Alisa22, WildMk и 5 други им се допаѓа ова.
  9. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Таман е насловот, пошто покажува реална слика за тоа дека сексот сеуште се гледа како давање од женска страна, и мажето си зема за да си задоволи потреба. Дај му, за да не си земе сам. ;)
     
    На Harper, ane.bella, Dentina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Ivancek

    Ivancek Нов член

    Се зачлени на:
    17 мај 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Машки
    Се согласувам, најголемиот подарок што можеш да му го дадеш е да му ја потврдиш машкоста со секс или најмногу со дете, понатаму си божица.
     
  11. Mrs.Styels

    Mrs.Styels Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2012
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    7.554
    цело утро се смеам на темава хахха, компарации фурни, лепчина итн итн..

    лично мое мислење дека ако на некој му е само до секс без разлика дали ќе се случи тоа на прв дејт или после петтиот исто ни се фаќат..

    видов и други коментирале за поимот "давање" да не се повторувам и јас, но сепак се согласувам дека тоа е взаемно.

    се` на се` сакам да кажам дека тоа кога и како му ДАВАМ (и земам хах) зависит само исклучиво од тоа како се чувствувам јас во моментот и како го гледам човекот до мене... има мажи со кои би имала секс веднаш, а има и некои кои ги познавам подолго време ама не ми влеваат доверба, па би ми требале и повеќе од 10 состаноци за да го направам тоа..

    многу релативно
     
    На WildMk, Dadusicka, IM.TMKQ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    И двете сте во право,може ќе ја гледам како божица,може и ќе се умислам па ќе барам и други ама ја пропуштаме главната поента...Многу поеуфорично е ако го држите на дистанца до степен да прокува ко парна машина на Џемс Ват па да ви го пружи најумопомрачителниот секс на светот благодарение на вашата мистериозност и трпение отколку ако одма му се сервирате...Не го осудувам ни тоа,некои си се мераклики па им се сака ама јас кажувам како би го довеле мажот до раб на лудило со тоа што одолговлекувате...Дури и да не можете,пробајте,одглумете па ако не ја бива продолжете со пердашењето како и претходно...Иако немам искуство во сексот имам право да теоретизирам...
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки

    Немаш право да збориш да теоретизираш , воопшто , .... освен ако си 11 годишно невино момче.
    Не се брукај , ќе те изедат дадичкиве за ужина, не ме брукај боље. :)
    Коа ќе фатиш некоја потенцијална , според муабетов , ќе те држи на дистанца 3 месеци и на крај некој друг ќе ја ебе а ти ќе се потсетиш на муабетов и ќе кажеш, што сум кревал рака ...
     
    Последна измена: 17 октомври 2018
    На WildMk, Dadusicka, Агнес :D и 2 други им се допаѓа ова.
  14. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Смешки..

    Губеле интерес..уште подобро, барем ќе знаеш да бегаш од таквите како вас што побргу.
     
    На Alisa22, WildMk, Kitty23 и 5 други им се допаѓа ова.
  15. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Абе цуци, твоето тело е веќе фатено, дали над дали под не е битно. Границата не е важна. Ти си му дозволила јазик да ти стави во уста па голема работа дали газот ќе ти го погалел. Или за цицка може а за газ не? :D За цицка не те пали и не тера накај секс ама затоа газот е поерогена зона?
    Темата си беше супер, не мораше да ја упропастиш со фаќање за газ, дунда евентуално.
    Убаво си стои, дали веднаш му давате, се знае на што се мисли, да не околишеме сега да ме фати за раче, за цицка, за газ. А штом му давате и он ви дава. Нема потреба од тоа-ја му земам, тогаш и он ви зема. Испаѓа работава како попе дај ми рака, не му дава. Дај ми рака -не му дава. Попе НА ти рака, еее тогаш ја подаде :D
     
    На Роберт 7, Alisa22 и Ana.couple им се допаѓа ова.
  16. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Претпоставувам за машките темата е дали веднаш на женското и давате.

    ЈАС веднаш давам све. И фаќање и под и над половини и секс и љубов и hotspot и пари за такси и јипман веќе не ми се јавувај , и не е до тебе јипман до мене е , и све .... тоа е;(;(.
     
    На MayDiamonds, Rebecca_R, LittlePinky и 12 други им се допаѓа ова.
  17. Eni.r

    Eni.r Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2018
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    2.032
    Пол:
    Женски
    (facepalm)(facepalm)(facepalm)
    Све и одма :clap:
     
    На Ana.couple му/ѝ се допаѓа ова.
  18. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.530
    Допаѓања:
    7.421
    Пол:
    Женски
    Имавме ние едни стари пријатели од Србија,ќерката нивна викаше,како да му недам,кад зна да имам!:worried:
     
    На LittlePinky, honey.11, Harper и 8 други им се допаѓа ова.
  19. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    А мажот не го дава алатот?:?:

    Еден тип што ми се пушташе ми збореше дека секоја жена давала, и ако некој ти побара треба да му дадеш, ем него ќе го израдуваш, ем себе, особено ако гледаш дека фино и културно ти бара.:angel:

    Ако е меѓу вас тука, го молам да ми каже^_^:smoke:
     
    На Scott Weiland и WildMk им се допаѓа ова.
  20. BlackMistery

    BlackMistery Популарен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    1.350
    Пол:
    Женски
    Ништо не давам дури ни чоколадце :D
     
    На Роберт 7, Dentina, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.