1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали на форумов се покажувате такви како што сте?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Happygirl13, 6 јуни 2011.

 1. Happygirl13

  Happygirl13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  60
  Мислам дека насловот кажува се.Дали се покажувате на форумов такви како што сте или пак криете некоја ваша особина?.Дали сте секогаш искрени коа ги пишувате коментарите?и дали форумов ги знае сите ваши тајни?
  (ако има ваква тема,заклучете ја)
   
 2. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Да, барем јас. Името ми е скриено зад никот, но не и карактерот. А на форумот не сум кажала ниту една моја тајна.
   
 3. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  На ова место можам да бидам ЈАС во права смисла на зборот. Можам да кажам се што ми лежи на душа, да кажам многу работи кои инаку не би се осмелила да ги кажам од страв да не повредам некого... :)
   
  На tHeBeAuTyFoReVeR, iloveyou29, Emma.Sun и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Искрена сум! Ама не кажувам баш се, затоа што згрешив што си го пишав името.. Да не го пишев, ај, ама вака малце.. Ма да има уште 4683790436 Елени, али ипак.. :worried: Едноставно, искрена сум, ама не си ги кажувам сите тајни. :)
   
  На Tedi16 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Искрена сум, но сепак не кажувам баш се. Некои работи си остануваат тајна. Инаку во врска со мојот карактер сум секогаш искрена и си ги искажувам своите ставови и видувања на нештата. :)
   
 6. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Ако не беше така немаше воопшто да се зачленам,барем тука можам да си кажам се,во секојдневието некогаш мораме да пазиме како се однесуваме и кои ставови ги искажуваме,па некогаш човек осеќа да се испука некаде,па тоа може тука...зошто би се фолирала на анонимен форум? :?:

  И баш го обожавам форумов!!! :rock:
   
 7. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  Да, воопшто не осеќам потреба да се фолирам по форуми и слично. Станав зависна од форумов, нема дена а да не го посетам да прочитам што се случува, да анпишам нешто. Ќе ми беше многу досадно да не бев на форумов :)
   
  На srcekrsacka и lola-86 им се допаѓа ова.
 8. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  Да. Немам причина да се прикажам ко некој друг, затоа што јас сум јас.

  Нормално, имам од друга страна причина да не кажувам за мене се, сепак, форум е, јавен е. Не би сакала да ме знаат под вистинското име и презиме. Да беше така - немаше да бидам Пирамида туку ќе бев зачленета под моето име.

  Признавам, има моменти кога многу си ги гризам усните, односно прстите, да не пишам нешто што би разгорело некоја кавга не дај Боже. Човек сум, знам дека и јас би реагирала секако и мислам дека некогаш е излишно да се коментира. Односно како и во реалноста така и на форумов - знам и убедена сум дека понекогаш молчењето е злато.
  Особено кога е непотребно да се разгоруваат страсти и предизвикуваат негативни емоции.

  Ама тоа што го кажувам, тоа и го мислам и тоа го правам. Во реалноста имам проблеми со лажење и глумење, не пак тука. Абе не знаев ни да поткажувам на часови - ете колку сум смотана :D

  Оно, едно време кога беше во подем интернетот и сите социјални мрежи, си велев - идеална прилика човек да се сокрие.

  Не може човек да се крие, вистинскиот карактер макар и обелоденет преку реченици искуцани на компјутерот, излегува и те како на виделина :) Порано или подоцна.

  Така да, то је то.
   
  На tHeBeAuTyFoReVeR, crazylady и FBI им се допаѓа ова.
 9. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.647
  Точно онаква каква што сум, немам потреба да лажам.
  Ако лажам некого што не ме познава,кого лажам? самата јас.
   
 10. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Епа најискрено мислам какви сме на форумот не сме такви и во реалниот живот, јесте да сме искрени ама у реалниот живот не сме, ако тука можеме да кажеме се што мислиме, на блиските баш и не можеме ;) да си бидеме реални. Ако тука на форумот едни со други сме си фини во реалниот живот со сите не сме. Добро има и тука некои што не се дишат ама тоа друга приказна. Ретки се оние кои во реалниот живот се без влакна и не се лицимерни. Поголемиот дел од нас се принудени секојдневно да се смешкаме на личности што ни иде да ги убиеме. Зарем грешам? Не сум на форумот таква каква што сам во реалниот живот, ако тука можам да плескам се што мислам на некоја другарка пример не можам да и речам извини ама не те поднесувам. Не ги кажувам моите тајни ама сум искрена во давање совети и изнесување став а и немам потреба да лажам за нешто.
   
 11. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Пишувам тоа што го мислам, можеби некому не му се допаѓа, но се трудам некого да не навредува.
  Форумот ми го замени дневникот, овде пишувам за скоро се што ми се случува.
  Читањето на паметни мислења ми овозможуваат и мене да си го збогатам речникот, а и паметот.

  Еден вид се релаксирам со оваа виртуелна дружба и незнам причина поради која би се покажувала погрешно. :)
   
 12. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Дефинитивно да, па дури и аватар барам сличен на мене :lol:
   
 13. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.082
  да зошто форумов е анонимен, и баш тука сум таа која сум јас всушност! Така да овде сум 100% me
   
 14. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Не. Овде премолчувам на некои коментари кои ме иритираат, некои се поврзани и со мене општо, во приватниот живот ретко премолчувам, нонстоп влегувам во конфликт со некој.
   
 15. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Дефинитивно тоа сум јас каква што ме читате, разликате е што имам друго име и слика.
   
 16. Blumarine

  Blumarine Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  188
  Да, и повеќе отколку што покажувам во живо. Не би се осмелила на сите теми да зборувам во живо.
   
 17. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.505
 18. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Јас приметувам дека некои се сосема различни...
  И некако чудно ми е.
  Ама јас каква сум на форумов, таква сум и во моето секојдневие. Тука можеби штом не ми е мајчин јазик, по некои реченици ќе мора на различен начин да ги составам, ама контектстот е ист.
  Ако не се согласувам со некое мислење, само ако сум навредена од тоа (индиректно, се разбира), тогаш ќе се обидувам што поучтиво да го замолам тој член дека тоа што го мисли, прави, итн, не е во ред.
  Секогаш го кажувам своето искрено мислење, и иако сакам да го кажам моето мислење за нешто, а знам дека 9235890723598745 коментари после ќе има, си ќутам, знам дека после ќе има навредувања, офтопици, и така. :)
   
 19. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Јас сум таква како што се претставувам, никој не знае која сум.

  Не измислувам некои проблеми колку само да напишам нешто, туку оние што навистина ги имам и ми треба помош.

  Не сум ги открила најголемите мои тајни, името, презимето...мислам нема потреба, а форумот е јавен и несакам секој да знае се за мене.
   
 20. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Се прикажувам токму онаква каква што сум. Истите ставови и размислувања ги кажувам и во приватниот живот. Не гледам причина зошто би глумела нешто што не сум.
  Си го сакам сопственото јас, сметам дека сум една здраво формирана единка и се гордеам со тоа, нема зошто да го прикривам тоа и да се правам нешто што не сум ;)