1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали на форумов се покажувате такви како што сте?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Happygirl13, 6 јуни 2011.

  1. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Да, нема до добијам ништо ако нешто измислувам или незнам што а и несакам да си го замарам мозокот со измислувања за мене. Не кријам ниту една моја особина оти јас сум таква каква што сум независно дали на некого ќе ми се допаднам или не. Кога ѓи пишвам коментарите го пишувам моето искрено мислење и не ме интересира дали на некого ќе му се допадне или или не.Тоа е мое мислење и може тој слоббодно да не го прифати ако не му се допаѓа. Иако сум искрена не ги кажувам сите мои тајни иако не ме знаете но сепак ти се тајни.
     
  2. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    ДА во целосност!
    Немам потреба да лажам,јас сум тоа што сум и нема потреба да глумам или било што друго :D
     
  3. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Не можам целосно, ама баш целосно да се доверувам зошто сепак имам неколку познајнички((не)сакајки). Искрена сум, нема зошто да лажам.
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.102
    О да,дури и посимпатична и помила сум у живо. :wasntme:
     
    На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
  5. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Доживувајте ме како милувате, моето одобрување или негирање на прашањето поставено во насловот на темата сигурно нема да го смени тоа :D

    А персони што мечтале да бидат недопирливи, сезнајковци, потомци на Чак Норис, жртвени јагниња...од секогаш постоеле. Што да не и на форумов? :^)

    ФакАт е дека релативно малку девојки од тука се познаваат меѓусебе во приватниот живот и имале шанса да се доживеат на начин поинаков од виртуелниот и да си ја прошират или скратат сликата што претходно била скована во мозочето ;)

    Искрено, некои не можам и не сакам да ги замислам поинаку, а некои се молам да бидат поинакви :D
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    :nod: :nod: ^_^ А зошто пак да лажам? Што ќе постигнам со тоа ако стварам поинаква слика за мене кај луѓе кои во реалноста не ме познаваат.Не сум таков тип на човек, немам потреба да лечам комплекси на таков начин.Се прикажувам каква што сум, ги кажувам моите ставови и мислења но не одам предалеку...сепак не можам да бидам сигурна дека на форумов немам познаници.
     
  7. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Па многу јасно, форумов е анонимен, а на нам обичните смртници полесно ни е да си ги кажуваме маките на непознати. Тука сум тоа што сум и пишувам на стилот на кој пишувам и со пријателите.
     
  8. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Да да да! Давам лично мислење кон поставените теми,зошто би била друг кога имам свое ЈАС?!
     
  9. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    ДА, таква каква што сум немам потреба да се кријам .. го покажува своето вистинско лице СЕКОГАШ и пред СЕКОГО!
     
  10. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    ДА, потполно. Дури можам да кажам на форумов сум најискрена и со другите, и со самата себе. Името ми е скриено, но карактерот е тој во целост. :) Зашто би се замарала со измислување работи |( Искрени совети, кај што можам да дадам со мои 18 години ги давам, нема што да се крие, за тоа е форумов :)
     
  11. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Искрена сум,секогаш и секаде ,па така и на форумов.
    Не кријам ништо а и нема потреба,кој му треба и матичен број ќе му дадам :rofl:
     
    На lola-86 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    најискрена сум само тука :D :D
     
  13. Queen-Nefertiti

    Queen-Nefertiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    46
    Бидејќи сум многу кратко време на форумов досега се претставувам каква што сум јас-вистинската јас,колку што ги читам мислењата секој се претставува во вистинско светло бидејќи не се знаеме,не ни е откриен идентитот и мислам дека е правото место каде што девојките овде немаат "влакна на јазикот" :lol:
     
  14. Mendence

    Mendence Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    јас исто се преставувам во вистинско светло, не затоа што сум многу искрена, него ете тука никој не ме знае и мислам дека на сите ни е подобро што можеме тука да бидем 100% искрени
     
  15. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Да. Секогаш и пред секого се покажувам таа што сум, таква каква што сум. Мразам дволичност.
     
  16. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    ^ Исто и јас..
     
  17. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Да, се покажувам таква како што сум . И овде сум нај искрена, затоа што овде ако се отвориш ептен, никој нема да те сфати погрешно, а надвор во реалниот свет, мора од некого погрешно да бидеш сфатен, така да , уживајте овде , оваа е нашето најубаво катче каде што сите разговараме и си даваме помош една на друга ... 8) :inlove: :*
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Малце апсурдна темава, ама сепак се решив да пишам.

    Се претставувам онака како што другите кои ме читаат мислат дека се претставувам.
    Кој мисли дека она што го пишувам е точно - во право е.
    Кој што не мисли - и тој е во право.

    Со една моја реченица тука која би гласела Да, јас се претставувам таква каква што сум во вистинскиот живот. би било глупаво некој да го конструира своето мислење.
     
  19. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Секако дека се престаставувам таква каква што сум. :)
    Форумов го гледам како место за дружење и релаксација, каде можеш да добиеш искрен совет, и секако да дадеш каде што треба, и да научиш многу работи. :)
    Нема потреба да лажам, или да се кријам.
     
  20. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски