1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали на форумов се покажувате такви како што сте?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Happygirl13, 6 јуни 2011.

  1. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    Јас можам да кажам дека тука сум најискрена.Никој не ме знае и не се плашам да кажам особина за мене што во живо не би ја кажала на никој.
     
  2. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
  3. M.a.r.i.l.y.n

    M.a.r.i.l.y.n Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    722
    Секако дека да. И овде а и во јавност сум 100 % искрена и своја. Нешто што најмногу мразам е умилкување и претварање дека си нешто што не си. :!:
     
  4. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Пишам се што ми иде прво на ум, и не се претставувам во друго светло, таква сум каква што сум, нормално дека си ја задржувам мистериозноста, но сепак, моите мислења, се 100 посто своиствени за мене, и тука сум директна и критична како и во приватниот живот.
     
  5. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
  6. cool-girl

    cool-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    160
    искрена сум,да :)
     
  7. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Секако дека сум искрена, нема потреба да се кирјам и преправам кога форумот е анонимен :)
    Си ги кажувам ставовите , и дебатирам. Нема потреба од ставање маска :)
     
  8. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Апсолутно да. Но, сепак внимавам со моите коментари да не навредам некој. И покрај тоа што форумот е анонимен, треба да се внимава без разлика дали некој ти ги знае името и презимето или не :)
    Макар колку и да внимаваш мора некој да се навреди и тоа е тоа . A околу покажување на личноста онаква каква што сум да, не планирам да . Си ги изјаснувам своите ставови и мислења, каква сум таква сум. Некои мислења ми се допаѓаат , некои не, моите исто така на некои им се допаѓаат, на некои не. Секој си има свои ставови и треба да си ги изјани во вистинско светло, онака како што би постапил во такви ситуации, според мене. Нема потреба и ставање маски и прикривање на реалноста :)
     
  9. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Кажувам каква сум и карактерно и секогаш искрено го мислам секој коментар што го пишувам. Тајниии.... што е тоа, мислам дека како пупигрл станав препознатлива по бившиот дечко што ми е во странство и што ми рече дека ќе се вери со друга :)
     
  10. Bloom

    Bloom Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    40
    Да.
    Поради самиот факт што сме анонимни, многу е полесно да се искажеш, и кога се ти е супер, и кога ти се плаче. Не мора да најдеш утеха, доволно е само да го испуштиш од себе, и ќе ти биде подобро. Како пријател што секој пат е тука за тебе за да те ислуша, но не те осудува, не ти пререкува нешто, и си сигурен дека нема да те издаде. :)
    Секако дека најличните детали не ги кажувам, нешто си останува за мене.
     
  11. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
  12. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    па да :)
     
  13. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
  14. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
  15. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Да... но сепак не сум 100% јас.Неможам да се опуштам и да речам се што ми лежи на душа од страв дека некој ке ме препознае :) Јас или се отворам максимално (само во некој што имам 100% поверение) или се отворам околу 15-20%...но полека полека почнувам да се отвaрам на форумот :)
     
  16. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    А која би била смислата да си зачленет на форум каде што си пред се анонимен и да презентираш нешто што не си ти?! :?:

    Всушност мислам дека се покажувам таква каква што сум. Со сигурност неможам да знам, поради тоа што и самата на себеси во некои ситуации сум си контрадикторна. ПОнекогаш ми е потребно некој друг да размисли во мое име. ПОнекогаш ми е потребно да слушнам други мислења за да оформам мое мислење. Понекогаш може да се случи да паднам и под туѓо влијание ... али во глобала тоа треба да сум ЈАС. На моменти силна, на моменти слаба и дефинитивно во нарушени односи со самата себе. Би требало да се покажувам ваква. ;)
     
  17. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Па, со оглед на тоа што не се појавувам во исклучително фино спакувана амбалажа, нема да ја изгубам панделката :emo: . Мислам дека како и во реалниот живот и виртуелно избива вистинскиот карактер порано или подоцна прашање е на време дали некој кој се бои во различни нијанси ќе биде разоткриен и тоа со самостојно потфрлање во обидот. Само што, живи луѓе, сите минуваат низ благи манично-депресивни фази само кој колку си признава себеси е една тема, а друга тема е што според мене сите луѓе се микс од доброто и злото само од волјата и времето и напорот кој го вложуваат на ова балансирање зависи конечниот или па моментален исход. И кој виде ок, за некои ќе има поправен, други се духовни далтонисти трајно.

    Некаде читав како некој автор кој се прикажувал како духовен водач на таоизмот или некоја друга азиска духовна доктрина излегло дека е англиски водоинсталатер и со тоа нималку не му опаднала читаноста и рејтингот ко автор како што би се очекувало. Во фантазијата сите понекогаш влегуваме во туѓи чевли и создаваме ѓаволски добри сценарија за себеси во некоја блескава проектирана иднина за нас, ама доколу некој може да биде повреден или на било каков начин засегнат од нашето претставување треба да се подразмисли подобро и подлабоко. Бидејќи нашата интеракција овде може да има и штетни ефекти пр. делење непромислени па и потенцијално штетни совети на личност која би ги прифатила поради возраст, неинформираност, склоност кон сугестии итн.

    И на крај, се сомневам дека сите се целосно дефинирани најмалку пред себеси како индивидуи бидејќи често баш оние кои тврдат дека се најискрени ги извртуваат фактите во своја корист, чувствителните повредуваат безмилосно други, а пак оние кои знаат да проценуваат карактери паѓаат на најочигледни ласкања. Ова е општо правило за луѓето не се однесува ексклузивно само на ова виртуелно катче именувано како Фемина.

    Форумов не ги знае сите мои тајни од причина што како жива и здрава жена си имам свој вел од мистериозност кој го сметам за потребна одлика. Воглавно сум таква каква што морам да бидам поради себеси бидејќи секој се бори да го очува својот идентитет составен од уверувања, ставови па и систем на предрасуди и си имам доста маани, понекоја доблест, свои жолти, розеви и сини минути. Така.
     
    На julie77, XMaN, Phyramide и 3 други им се допаѓа ова.
  18. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Се покажувам таква каква што сум, Но тоа не значи дека форумов ги знае сите мои тајни.
    Како прво во реалноста не постои човек што ги знае сите мои тајни, без разлика колку ми е близок.
    Значи постојат одредени работи што мислам дека нема потреба да ги знае некој друг освен мене.
     
  19. afroditaa

    afroditaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    98
    па нормално ј..га форум е
     
  20. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    да ...иако некој може многу лесно да ме препознае(заради името ) ама јас сум јас таа сум и немам од што да се плашам
    п.с. посакувам да има повке рајни во мк :lol: