1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали на форумов се покажувате такви како што сте?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Happygirl13, 6 јуни 2011.

  1. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Комплетно да! Отворен ми е профилот. Не чуствувам никаква потреба да се кријам. Таа сум што сум. Не ме бива за глумење лудило и нема да глумам, нит да се лигавам. Ќе паѓам, че станувам, ќе имам авнатури, љубови дојдени недојдени, и многу други работи ама ќе бидат реални..
     
    На marama, LivingGlam и crazylady им се допаѓа ова.
  2. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
  3. bleff

    bleff Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    19
    Не дека сум нова... ама сега се вклучувам во дискусија :) Нема потреба од криење или преправање. Ќе бидам тоа што сум :wasntme:
     
  4. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Апсолутно :!:
    Мислам која е поентата да губиш време да пишуваш, да се претставуваш некој и нешто што не си.
    Ако го правиш тоа, под итно треба да се запрашаш каков всушност живот имаш...
    Мизерен :!:
     
  5. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Ништо нема да постигнеш ако лажеш.
    Да , се покажувам. Тој што ме знае во живо а има профил тука, може да потврди.
    Не ме бива за глумење. :P
     
  6. oliolivera

    oliolivera Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    26
    мислам дека не ни има причина да се претставува некој лажно(да глуми) некако и ми нема логика, да комплетно сето тоа што го пишувам е она што јас го мислам и нема потреба да се филмам и глумам лудило :)
     
  7. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    100% јас ! :D
    Тајни.... многу не кажвам..... Сепак се тајни , а за искуства делам колку шо можам...

    Форумот е ОДЛИЧЕН !!!!! Киснам секој ден 8)
     
  8. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Овде сум поискрена отколку во реален живот. Овде можам слободно се да кажам... Добро, нѓфорумов не ги знае сите мои тајни, т.е. не ми е дневник, ама искрена сум потполно, во секој збор, во секое мислење...
     
  9. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Баш поради тоа пробувам целосно да се скријам :bandit: Не поставувам слики, нити наговестувам нешто лично, едноставно ми требаше место и простор да прашам и за најинтимни па и банални прашања, за кои знам дека нема да добијам (барем не во живо :lol: ) ваква фацка |( . Е сега ако некој ме открие, признавам ќе ми биде доста незгодно, едноставно некои работи не сакам да ги знаат сите - на пример дека денес имам зголемена количина на бело прање или каков вид на секс преферирам, што сум пробала, што сакам да пробам, тој што ме изнервирал не лично туку овде ќе го направам подоле од го*но и ќе ми олесни, а пак нема да си расипам за ситница односи :D се разбираме, нели :)
     
  10. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Не, јас го прераскажувам животот, од мојата прабаба, па нејзината прва братучетка, на стрина и, првиот дечко, комшиката од први. :P
    Шала на страна, иако некои тука ме познаа, по некои слики и сл. Но јас сум си кажувам кои коментари, нема потреба од лажење. Дури тука некако ми е полесно да се „испукам“ во темата испукајте се. Дури тука сум и поискрена од реалниот живот. Нормално не ги кажувам сите мои тајни и сл. Ама некако полесно ми е. :tmi:
     
  11. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    да! форумот е анонимен и нема причини за глумење и лажење ;)
     
  12. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
  13. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.131
    Допаѓања:
    88.389
    Пол:
    Женски
    Да! Понекогаш сум лигла, понекогаш кучка. Знам да бидам мирна и фина, но знам да сум нервозна и бесна. Тоа сум јас, на кој не би му се допаднала тука, нема ни надвор од тука.
     
  14. RodenaSoGreska

    RodenaSoGreska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    49
    Да во целост каква сум ме знаете тука а на друго место се сомневам во тоа....
     
  15. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Даа! зашто би лажела кога форумов е анонимен, а и да не беше не би лажела. Каква сум таква сум не се мењам :!: :lol:
     
  16. feminamk

    feminamk Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    20
    неам потреба од лажење..тоа сум што сум.:)
     
  17. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    А кој ќе рече не? :^)

    Инаку, нормално. :^)
     
  18. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.714
    Допаѓања:
    122.027
    Секако.100посто јас.Нема потреба од измислување приказни и филување.И анонимно е,со што се зголемуваат шансите за нелажење. ;)
     
  19. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.736
    Допаѓања:
    24.492
    Не се трудам да се покажам било како, не навлегувам во детали од мојот приватен живот и најмалку од се би сакала да се фолирам и да градам ново ЈАС на форумот. Тоа го оставам на оние кои немаат доволно храброст во вистинскиот живот да бидат она што сакаат па се трудат на ваков начин да го постигнат истото.
    Јас се зачленив за да се едуцирам и информирам за некои теми кои ме интересираат, како и да споделам мислења и искуства со луѓе слични или различни од мене.
    А моите мислења ја одразуваат мојата личност, без глума, фолирање и слично.
     
  20. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Вака. На почетокот кога беа тие збрки, дека имало авторитет на формуов она ова, многу внимавав што, како пишувам. Не лажев, не се правев нешто што не сум, едноставно не навлегував многу во дискусии.

    По некое време, сватив дека овде навистина можам побарам совет и да бидам слободна. Овде научив и да прифатам критика и да кажам ''фала'' на комплимент, и да дадам совет.
    Научив дека фемина може да биде мојот дневник и можам да се доверам. Да се покажам таква каква што сум. :)