1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали некогаш сте плачеле на јавно место пред многу луѓе?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од HoneyBun, 1 јуни 2011.

 1. HoneyBun

  HoneyBun Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  973
  Пол:
  Женски
  Дали сте личности кои ги покажуваат своите емоции без разлика каде се наоѓаат или пак внимавате и ги задржуваате емоциите во себе ? Дали чувствувате некој срам ако плачете пред многу луѓе ? Некогаш кога од се ви дојде преку глава... во дискотека,на работа,во училиште,во парк... Обично на места каде што има повеќе луѓе.
   
 2. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  Обично избегнувам да ги искажувам емоциите пред многу луѓе, тоа го правам сама или пред најблиските. Еднаш ми се случи да се расплачам пред многу луѓе, повеќето не ги ни познавав, ама во таа ситуација навистина неможев да се контролирам... :( Се случуваат и вакви нешта, сепак луѓе сме, имаме емоции и понекогаш неможеме да се воздржиме.
   
 3. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  Многу пати ми се има случено да се расплачам пред многу луѓе.Ми се има случено и на школо и во дискотека и на плоштад...
  Таква личност сум,еден вид слабак..Не знам да си ги држам емоциите длабоко во себе,кога ми се плаче-плачам,не можам да држам во себе оти мислам ќе пукнам.
  Кога ме тера да плачам,плачам како кишна година и џабе е.
  Кај нас потценувачки гледаат луѓето на тие што плачат,одма муабети се вадат.Колку и да одбегнувам да се понижам пред народ,емоциите преовладуваат и то је то,не можам да се воздржам,човек сум.
   
  На Hayley и sparkle.q им се допаѓа ова.
 4. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  Јас кога сум сама речиси никогаш не пуштам солза, а не па пред сите.

  Се сеќавам порано за отцена помала од петка имам плачено во четврто одделение. Која лигла сум била. Ама од тогаш навака - никогаш.
   
 5. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  Најчесто се воздржувам,но еднаш филмот ми пукна и пред 20 и нешто луѓе се расплачив не можев... не неможев емоциите повеќе во себе да ги чувам срцето ми се кинеше... ;(
   
 6. TeddyS

  TeddyS Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  121
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  Во 5 одделение имам плачено , сега ми иди бокс да си удрам , професорката ме понижуваше пред една блиска личност поради едно лигле (мамино) .. од тогаш немам .. сама можам да си плачам ама пред луѓе никако !
   
 7. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  2.998
  Пол:
  Женски
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  Јас сум таква личност што секогаш ги притиснувам емоциите,и ја прикривам слабоста ... никогаш не сум заплакала пред многу луге на јавно место,дури ни пред мајками не сум заплакала,а не пак пред други... ми се случува кога сум сама да си ја олеснам душата да заплакам малку,но пред други никогаш.
   
 8. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  Да за жал имам плачено и тоа пред луѓе кои се сителе на моите солзи! :@ :@
   
  На tHeBeAuTyFoReVeR му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  Сум плачела кога дознав за семејна трагедија. Ама шпринт да ме нема, не верувам дека некој забележа дека плачам, не пуштив глас.

  А вака за дечковци, за домашни расправии и лоши оценки...не сум, и нема ни на плачам, особено не во јавност. Можеби имам погрешно изграден став кон такви луѓе, ама делуваат како да патат за внимание. Тоа ми се веќе непотребни драматизирања, ако сакаш да се исплачеш, оди си дома/кај пријател и плачи, не мора народ да те гледа.
   
 10. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  Kога бев помала,до кај 4одд,плачев за се,ако некој ме навредеше или помала оценка ке добиев,се утепував од плачење пред цел клас :tmi:
  и лани леле кога ке се сетам како ми е непријатно,свекрва ми се запна да ме учи како да сум ја цицала керка ми,а јас нејкев не можев да издржам и почнав да плачам,да липам-така пред свекор ми,мажот ми и свекрва м и :sweat: Cрам да ми е! :|
  Cега не плачам,освен ова над мене изгледа бев во некоја постпородилна депресија,инаку по природа не плачам пред сите,си се воздржувам,си ја чувам лутината и дома ке се исплачам,додуша сега ми текна кога почина братучед ми,си плачев пред сите-нормално и сите плачеа :(
  A по природа не сум личност да се жали и плачи,не сакам некој да ја допира мојата интима
   
 11. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  Кога бев основно таму петто, шесто одделение ако добиел 3 или 4 умирав од плачење. |( Сега сум воздржана, и сите емоции за мене ги задрзжувам а ако сум сама си се изнаплакувам.
   
 12. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  имам плачено и тоа многу кога дознав дека едно девојче од моја генерација починало,неможев да се воздржам :(
   
 13. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  Дааа... -.-
  Нема ни месец дена што плачев, кога ме отпуштија. :Down:
  Кога видов дека ми се насолзија очите, само отидов од таму.
  Секогаш кога гледам дека нема да се воздржам, бегам...
  Не сакам никој да ме види кога плачам.
   
 14. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  Порано ми се случувало ама со тек на време научив како да се контролирам... Сега дури и кога сум сама можам да се исконтролирам да не заплачам... Нормално е и од време на време да си олеснам на душичката ама најчесто кога сум сама... Или евентуално пред најблиските... Во јавност многу одамна ми се нема случено да пуштам солза...
   
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.750
  Допаѓања:
  102.304
  Пол:
  Женски
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  оддамна кога бев помала во основно ке ми се случеше ако добиев слаба оцена. а сега не...
   
 16. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  Леле даа :$ Што да правам плачка сум. Знам да си пуштам по некоја солзичка пред сите :D
   
 17. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  да :$ тоа беше мн од одамна но после тоа си ветив дека никој ама баш никој нема да ме види со солзи :wasntme: :wasntme:
   
 18. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  да
  пред околу една година во црква имав толку лош период што внатре солзите ми капеа и не престануваа седнав во црквата и плачев плачев се додека не се истрошив
  исто тој период во ниедновреме одев по улица чекорев само и чекорев солзи се тркалаа на моите образи тоа ми како во сон иако беше темница знам дека мн.луѓе ме видоа за жал
  си ветив повеќе нема никогаш толку ниско да паднам никогаш...
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 19. plawa

  plawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  130
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  Не покажувам емоции пред никој, или ќе ми се ситат или ќе ме сожалуваат, а нејќам.
  Ми се дешава кога сум многу нервозна да ми потечат солзи али успешно ги прикривам :)
   
 20. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Дали некогаш сте плачеле на јавно место,пред многу луѓе?

  Голем емотивец сум, ама пред луѓе не плакам освен пред сестра ми и мајка ми. Бидејќи неможам да се воздржам скоро никогаш, кога ќе ми се насолзат очите веднаш бегам. Некако срам ми е да ме видат како плакам. А во неделата сигурно три пати ми се случува да плакам.
  * А имам една школска, кога ќе раскине со дечко и веднаш почнува да плаче и цело школо ја гледа :x но за два часа се смируваат и ајде се средува, после се смее како ненормална :D