1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали некогаш сте плачеле на јавно место пред многу луѓе?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од HoneyBun, 1 јуни 2011.

  1. minne-mouse

    minne-mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
    Сум плачела само на училиште,секако за оценки (кое будалче сум била) |( :x
     
  2. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Сум плачела да.Ама јас плачам од нервоза.
    Кога многу ќе се изнервирам и немам што да направам,како да сменам нешто,и плачам.
    :D
    И сметам дека плачењето не е секогаш знак на слабост.
    Ако ми се плаче има да плачам ако треба на сред плоштад,диско,улица..немам никаков проблем со тоа.Нормално сеа,немора под плачење липање и рикање да се подразбира.
    И мразам кога ќе некој плаче негде на јавно место,а сите го зјапаат.Као демек што и/му на оваа/овој ја никад не сум плачела,како не и/му е срам. |(
    Ма дај молим те ,откачете се и остајте да си плаче на раат.
     
    На 2468 и teddybear им се допаѓа ова.
  3. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Да, 2 пати пред клас. еднаш кога се деси една несрека, а втор пат кога имав еден проблем и не можев да се воздржам :worried:
     
  4. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Eте , за се имало првпат.

    Имено ,во саботата вечерта ,кога пееше Харис на Пиво Фест ,сум се отрескала ( и тоа од пиво ! ) ,алтан ќутук сум се направила !

    Налет тоа ,убаво беше дури траеше занесот ,туку кога ме одмина фазата на развеселеност ,кога сум му ја рикнала да ;( ,пред цел Прилеп ,пиштам ,коси корнам ,појма немам зошто !

    Знам само дека сами ми течеа солзите (изгледа таков ми е механизмот - проработува при енормни количества на алкохол :rofl:

    Сум се правдала дека плачам за една бивша другарка ,ама јас самата си знам дека ко ќе ја претерам со пиење ,плачам за НИШТО .

    Будала ,се избламирав пред сите гости и домородното население ! :$
     
  5. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Не! :tmi: Можам да се исконтролирам,никогаш не ги покажувам емоциите...Сите велат дека сум чудна и непредвидлива.Можам да се чувствувам скршена,разочарана,повредена ама никогаш не го покажувам тоа.Преферирам плачење на само :D Затворена личност сум и не покажувам чувста,иако знам дека така е полошо.Инаку,дефинитивно најтешко ги имам задржувано солзите кога татко ми беше многу болен,сите мислеа дека сум мала и не сфаќам ништо,дури и ден денес не знаат колку болен беше тој период за мене,колку солзи имам сронато насамо.
     
  6. TeddyS

    TeddyS Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    121
    Да, еднаш и повеќе никогаш :)
     
  7. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Кога бев помала, доста често, сега многу многу ретко :)
     
  8. Wilde2105

    Wilde2105 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    24
    Ау да .. Пред 2-3 год , се направив јогурт и плачев така цел вечер у дискотека , ама добро ,ми пројде :D :D :D :D
     
  9. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Да да...како мала сигурно и за секаква глупост, а сега, можам да заплачам, само за татко ми и брат ми. За се друго колку и да ме изнервира или повреди ќе се воздржам.
     
  10. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    NIKOGAS! Placam navecer doma pred da zaspijam :'(
     
  11. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Па, и кога бев многу мала избегнував да плачам во јавност. До сега помнам дека само еднаш сум плачела пред други и тоа во 3-4то одделение. Брат ми тогаш беше 5-6то и се повреди (еден другар го мавна,де). Толку се загрижив и не можев да се воздржам. Ех, колку пати сум жалела за ова, ама пак најмногу си го сакам.
     
  12. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Јас по природа сум плачка,па не бирам нити мето нити време за плачење.хахахаха.Дали од радост или од тага знам да заплачам на јавно место па и пред многу луѓе.Се сеќавам кога бев малечка ме истепа едно девојче од маало,и јас почнав да плачам.Затоа тука беше сестра ми(инаку помала од мене една година) го фати девочјето и го претепа.хахахахахахаха.
     
  13. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Еднаш или два пати како мала (нашколо, за отценки) будалче сум била...
    И на погребот на дедо ми, пред година и пол ;( ;(
    ...А обично по природа не сум плачка :))
     
  14. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Не сум плачела, или па сум заборавила !

    За малце прееска ќе плачев пред повеќето мои роднини кога ме изнервира мојата тетка-пијавица! :@
    Ми се залепи, почна да ме гњави, да ме споредува со ќерка и (најмногу мразам споредби) ! :devil:
    Ми се плачеше, поточно кажано веќе очите ми се насолзија! :lol: :devil:
    Ама па ме изнервира...многу ме изнервира !! :rofl:
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Bunny05

    Bunny05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    124
    Никогаш.Ретко искажувам емоции таков ми е карактерот се си чувам во мене :) Јас и сама ретко пуштам солзи, не сум плачка по природа,иако има моменти кога ми е преку глава од се и знам да си се изнаплачам
     
  16. Hell0.kitty

    Hell0.kitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    40
    Само еднаш! и тоа кога ме известија дека сестрами е бремена и дека ќе станам тетка :inlove:
     
  17. Cello-PlaYer

    Cello-PlaYer Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    23
    Охоо.. не се сеќавам колку пати сум плачела во јавност. :tmi: :lol: Плачка сум си што да правам. :$

    1. Во второ одделение кога си ја повредив ногата, односно ме повредија.
    2. Кога дознав дека мајка ми е бремена..:) И потоа кога ми кажаа дека морала да абортира поради тоа што не се развивал плодот. ;( ;( ;(
    3. Кога татко ми отиде во странство.

    - Мислам дека се доста.
     
  18. CupCake

    CupCake Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    165
    Голем емотивец сум,но кога се работи за јавно место плус тоа пред многу луѓе,тешко дека можам да се расплачам.Еднаш знам во прва година(и тоа на почетокот) добив 1 бизнис,па цел свет ми се сруши и морав малку да си поплакам..Кога сфатив како одат работите...смешно ми е. :$
    Само тоа ми текнува..Претежно си плачам дома,во мојата соба и не сакам никој да дознае за тоа.
     
  19. skeridoll

    skeridoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Само еднаш имам плачено низ град кога се карав со татко ми бев до кај него на раб. и ме повреди со зборови и јас само заминав и низ град одев и плачев за да се смирам, не ми се идеше дома.
     
  20. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Како возрасна еднаш ми се случи на пат да плачам, ми се случи многу непријатна работа и не можев да се воздржам, но никој околу мене не ме познаваше, освен тоа во друг град бев па затоа и си дозволив да се исплачам, не се воздржав, а како мала не се сеќавам баш, сигурно имам крескано на улица, кое дете нема, па?