1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали некогаш сте украле нешто?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 7 август 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Девојки освен што крадете туѓи срца дали сте украле некогаш нешто друго?
  Јас како мала со другарките оперирав по продавници :$ :lol: Мастики за џвакање најчесто. Ќе се убутаме во продавница пет-шест, си купеш една а 5 збришеш :D Детски памет, што ќе правиш :) Се додека една другарка не ја фатија па срам голем пукна :lol:
  И кајсии, сливи, јаболки од туѓи дворови колку сум украла :lol: Ах, тоа беа времиња :lol:
   
  На sugarlips и Plamenka им се допаѓа ова.
 2. FortuneTeller.xD

  FortuneTeller.xD Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  381
  :D :D Се насмеав на темава.. Ние ко мали деца по маало крадевме едно време секакви штици и ќерамиди, демек куќичка ќе правиме.. :rofl:
  Кога ни заврши таа опсесија и кога видовме дека нема ништо од бизниост, се префрливме да крадеме јаболки и сливи.. :lol: :$
   
  На Alesii и Angel-Wings им се допаѓа ова.
 3. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  Монистри, мастики, киндер јајце.. :$ :lol:
   
 4. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Зимава ко бев во Венција, брачед ми ми врежа вглава дека треба да украдеме нешто, па украдовме 2-3 разгледници и ланче со маска што чинеше 2,5 евра! :lol: :lol:
   
  На sugarlips и Angel-Wings им се допаѓа ова.
 5. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  499
  Еднаш крадевме Пепси (мали стаклени шишиња). Луѓето имаа маркет и во дворот си ги чуваа залихите, па една вечер искористивме гужва и онака мераклиски колку другари бевме толку шишиње зедовме :D :$
  А за сливи, праски, цреши, вишни, круши, јаболки, СЕКОГАШ кога ќе одев на гости кај роднините на село...уф колку беа вкусни. :lol:
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 6. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  4.866
  Допаѓања:
  13.483
  Пол:
  Женски
  Кога бевме мали,со децата од улица крадевме лешници и јоргован... :D лешниците ги крадевме со фрлање на камења ( половина од дрвото беше на улица а др половина со коренот беше во комшиите во нивниот двор) па секој пат кога дрвото беше “бомбардирано“ по едно цвеќе од градината на комшиите беше уништувано а комшивката збеснуваше :@ :D а јоргован крадевме од друга улица ќе се соберевме повеќе деца и кога ќе се затемни накај 8 и пол саатот тајно кршевме гранки под прозорецот..моментално др не ми текнува
   
 7. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.294
  Пол:
  Женски
  :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: Ај леле, да не почнувам.... Како мала нон стоп им ги крадев на децата детските пошти и салфетките. И по цела кутија сум им крадела :tmi: . Последно што имам украдено на екскурзијата во Турција, една блуза и шише Кока Кола. Ама имав соучесници... :lol:
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Покрај тоа што крадевме сливи, јаболки и цвеќиња, како помали, ќе се соберевме неколку деца и од трафиките крадевме бомбони или мастики. А еднаш знам дека украдов еден пластичен прстен на другарка ми, ептен бев заљубена во него и си го „земав“. :$ :lol:
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Абе јас часна сестра да не испаднам? :D :D :D
  Добро сеа, крадев секакви ОВОШКИ :lol: И ден-денес ми се случува (кога ќе не мавнат точките со другарките) да обериме некоја слива или круша :lol:
  Друго... :?: му крадев ментол бонбончиња на дедо ми, ама тоа не се важи :wasntme: :lol:
   
  На LittlePinky, sandramnmp и sweet-star им се допаѓа ова.
 10. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Па има ли некој што не украл? :?:
  Како мала со другарчињата од еден маркет украдовме цела гајба јаболки и цел ден ги јадевме. Сме краделе и други овошја....
  А преклани во Венеција, еднаш несакајки урадов наочари за сонце. Ги ставив на глава да ги пробам, и после си продолшив со шетање. Ги приметив дури кога дојдов во смештајот.
  И упте не ми е јасно како продавачот не ми кажа ништо?! :^)
   
  На ShawtyGIRL, sugarlips, LittlePinky и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Крадев и јас :tmi: :D Знаевме да отидеме во трафика неколку деца и да прават муабет на продавачката а други да зимаат мастики и се што може да се земе без оваа да примети :D Сум се пентарела по дрва во комшии и тоа кај лошите комшии , место кај тие поблагите да отидам .. :)
   
 12. garudamon

  garudamon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  61
  како мала, му ги крадев на комшијата саксиите со китки, и глупачата си ги ставав во мојот двор, и тоа на видно место. и утре пак ќе беа кај него(изгледа сам си ѓи враќаше) и јас па... и така додека да пораснам
   
  На ShawtyGIRL, WildOnes55, tHeBeAuTyFoReVeR и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Покрај сливи , памтам дека во забаваче за малку ќе му ја украдев гумата на едно девојче, ама така убаво мирисаше :D ама ми текна друга идеја да ги замениме мојата и нејзината, од тогаш немам друго ни заменето ни украдено, ако не се смета украдено ако два три пати ме частеше една другарка сок. :D
   
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Ехеее сливите и кајсиите не важат :D Друго вака не помнам да сум украла, ниту од кај другарки, ниту од продавница, штознам срам ми беше, кога бев мала се плашев оти ќе ме фатат. Ама во ред, тие ситни работи што ги пишувате па и не се така баш крадење :wasntme: земање без прашање и без пари :wasntme: :D
   
 15. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Пенкала... :D
  До прва година средно секој ден си носев пенкало и секој ден ми го снемуваше... ама од втора година се опаметив и уште од првиот ден му ги собирам на сите пенкалата и цела година имам пенкала... дома имам и за извоз :D :D :D
   
  На tHeBeAuTyFoReVeR и stilas7 им се допаѓа ова.
 16. EllenMonroe

  EllenMonroe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  3
  Како многу мала имам украдено две шнолички од една бижутерија.И многу често ми се случувало да си соберам некое пенкалце од другарчето на клупа и да си го ставам во прибор али тоа заради заборавеност :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 17. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  НИКОГАШ немам украдено НИШТО, ОСВЕН праски, кајсии, јагоди, лешници, ореви, јаболчиња, круши, сливи, бонбони.......... :lol:
   
 18. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Never ever! :) Не, стварно никогаш немам ништо украдено.
   
  На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Љубовта од еден човек :lol: Ако и тоа се важи .Ми вели јас сум како дрога колку повеќе ја нема ,толку повеќе ја посакува.
  Ај луда сум нели ? но тој така вели. :lol: Да како деца онака по некоја цреша од некој двор :lol:
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.474
  Допаѓања:
  63.979
  Пол:
  Женски
  Еднаш со пет-шест другари, другарки влеговме во продавничка и демек разгледувавме и сите пикање по џебови кој што стигне, беше еден продавач само. Откако украдовме што можевме, летнавме да бегаме, ама човеков увиде што напраивме и почна да не брка, па викна полиција. Ама ние дечишта се пикнавме во една зграда и се откажа човекот :lol:
  Мислам дека нема дете што не крадело од дворови. Ух каква организација сме имале :rofl:
   
  На sugarlips и LadyStyle им се допаѓа ова.