1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали некогаш сте украле нешто?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 7 август 2010.

  1. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Некои овошки како помала имам ‘позајмувано, од соседите :lol:
     
  2. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    И јас јаболчиња, и слични работи од кај комшиите, порано како помалечка..но тие знаеа за тоа, понекогаш и пред нив си кинев, па така да не го сметам за крадење.
     
  3. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Ееее нема кој не украл мастика или овошје.Така да и јас спаѓам во овие маалски крадци :lol: Кога ќе се сетам порано кој ќе изгубеше на жмурка ќе крадеше нешто за победникот....ееее времиња...
     
  4. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Цвеќиња и овошје, гуми, моливи, режала, 1,2,5 денари и така ситници :$ оправдание КОЈ СИ НАЈДЕ(читај:земе) НЕГОВО СИ Е! :lol:
     
  5. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    13.400

    :lol: :tmi: Освен ова имам крадено облеки за барбики. :tmi:
     
  6. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    Ааааа, па вие сте биле ситни крадци :lol: Ова јас вашево не го рачунам за крадење :D Да видите јас кога бев мала - одевме јас и моите неколку лета по ред во Грција, на исто место,во иста куќа таму...И, во близина на куќата имаше продавница за бела техника и апарати за домаќинство :D Една вечер, моите таму разгледуваа, знам дека сакаа да купат фрижидерче за по пат и додека они разгледуваа, јас успеав од продавницата да изнесам професионален фен за коса,спакуван во огромна кутија и внатре комплет со четки за фенирање(професионални)..Истиот чинеше преку 100 евра, се сеќавам...Тогаш во драхми плаќавме таму, ама во евра толку изнесуваше тоа :D И ги чекав моите во еден ќош на уличката отспротива..Кога ја видоа кутијата,дамла ги удри, ама не смеевме да го враќаме, зашто продавачот беше како горила еден масивен :D Се плашевме да не не истепааат, хаххааааааааа....А, истиот тој одмор, од најблиската колонијал продавничка, успеав да изнесам цел пакет со 8 флаши, минерална вода..Ееее и ова кога го видоа моите, ми рекоа дека демек ако фателе некој во Грција да краде, во полиција раката му ја сечеле, хахааааааа...Се исплашив и од тогаш не крадев таму...А, ова за цвеќиња,овошје,мастики - сум се утепувала од крадење како дете, тука во маало :rofl:
     
    На sugarlips, AnaKlarc, tHeBeAuTyFoReVeR и 10 други им се допаѓа ова.
  7. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    46
    :rock: :rock: :rock:
     
  8. Unnaa

    Unnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    40
    Хахахахахаха леле ме изнасмеа :D Алал да ти е како ти текнало да украдеш цел фризерски салон скоро :D
    Јас сум скромна, највеќе имам тефтер украдено и тоа заедно со другарка, не оперирав сама :D
     
    На Angel-Wings и Teresa94 им се допаѓа ова.
  9. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    ^^^UNNA

    Ама све се враќа во животот, хааааааааа :D Јас го украдов тоа, ама косата да ми ја видиш(афро, долга плус густа :D ), ниту еден фен не може да ми ја исправи, нит на фризер успеваат да ми ја исправат потполно косата, дури и по 3 саати фенирање :D Мајка ми стално ме зеза, вика ова ти е казна што го украде фенот како дете :rofl:
     
    На sugarlips, Angel-Wings и stilas7 им се допаѓа ова.
  10. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    хаххааххаа леле беше пред три четри години и со другарките бевме у шопинг хаха и ја зимам едно фустанче и идам у гардероба да го пробам и како шо беше закачено на закачалка глееам две исти да ти биле закачени хаххаха и го пробувам ми се свига а немав доволно пари у мене и и викам на една другарка да дое и да види како ми стои фустанчето и онааа ееееее мн убаво таман и ја ок.незнам како ми текна да си го пикнам едното у ташна а другото си го вратив поштеноо и си излегов хахахахаха другарките коа видоа дека сум го земала им идеше да ме обесат :tmi: :$ :$ :$ :$ :$ :$
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.235
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    :tmi:
    Продавницава тука во секој час ќе снемеше сокови од нас.
    Како помала сокови крадевме, кока-кола 2 литри :$ :D Деца.
    Еднаш дури и банани... :rofl: А еднаш и пиперки! :rofl: :rofl:
     
  12. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Баш сега си работам , пишувам и несвесно им ги собрав запалките на девијкиве :) Абе ме угушија , нели има забрана за пушење ... ќе пропушам и јас :) Гледам се смеат и не капирам касно палам :lol:
     
  13. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ау партали ги правев продавниците како помала :tmi: Се крадев... Орбит, бонбончиња, гумени бонбончиња, чоколатца... И тоа се наредени околу појасот како фишеци. Додека не се наредев така цела не излегував од продавницата... Едно нешто да украдев и да си отидев немаше шанси - не бев задоволна со толку. :D
    И така цело едно лето тоа се случуваше (кога бев 3то или 4то не се сеќавам баш) се додека не не фатија и не кажаа на родителите :lol:
    Живи срамови :D Важно цело лето имавме што да грицкаме :tmi:
     
    На sugarlips и Angel-Wings им се допаѓа ова.
  14. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Зар само јас немам ништо вакво крадено?? ;( јас како мала воопшто не си играв по улиците како другите и затоа немав ваква навика.Играв само со неколку девојчиња по дома со барбики,но никогаш не сум сакала да украдам нешто,секогаш се плашев да крадам :lol: Само еднаш во животот имам украдено и тоа ТОПЧЕ од ВЕРО од оние малечките што ги има во игротеките :$ :D
     
  15. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    А се важи поглед на убаво момче ? :$ :)
     
    На connie, FortuneTeller.xD, Gordana10 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    од комшиите вишни, кајсии, цреши, сливи, ... што ли не!? :lol: сите деца ко ќе се соберевме дрвата остануваа без ниеден плод :D сите деца во дворовите имавме кајсии и цреши ама ајде де, мерак ни било од другите да пробаме, кога ќе ги оберевме тие, после нашите :D ...
    одамна кога се враќав од школо бев со 2-3 другарки и 2-3 другари видовме една многу убава цреша во еден двор .. кога си влеговме, дури и за дома си набравме да јадеме :D :rofl: деца .... :tmi:
     
  17. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Во продавница, нешто ситнурии, што ми затребало а не сум имала пари да го купам!
    Иначе сум крадела и облека....хехе.....ама во овој случај не ради тоа што сум немала, чисто ради адреналин!..........сега не се ни замарам со тие работи, свртив нова страница.... ;)
     
  18. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Прееска си лежам на кревет и се сетив една мала ламба-играчка. Таа како мала и ја украдов на една братучеда. Она мене сите сјајчиња и лабела ми ги украде па морав и јас да си "позајмам" нешто нејзино. :D
     
    На Angel-Wings и thatsmysecret им се допаѓа ова.
  19. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Ливче од детска пошта на една другарка ... Како мала дојде девојчето кај мене да се мењаме со детска пошта :D и не сакаше да се смени со мене за едно ливче ( а мене многу ми се свиѓаше ливчето, беше од оние ретките ливчиња што скоро никој ги нема) и и го украдов :o :fubar: :tmi: :tmi:
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Како мала да, по дворови, детски пошти, салфети кога собиравме, еднаш и куче ке крадевме од еден двор :D дечинаа
    Инаку само несвесно нешто да приберам што е мое, ретко се случува :)