1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали некогаш сте украле нешто?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 7 август 2010.

  1. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.457
    Допаѓања:
    22.793
    Пол:
    Женски
    Само еднаш и никогаш повеќе, чоколатце, леле се срамам :tmi: :lol:
     
  2. ma4o4female

    ma4o4female Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    352
    Леле, еднаш само, прстенче од братучетка ми и го скрив во палтото, но татко ми го најде и тогаш изедов две-три шлаканици и од тогаш не ми текнува ни да погледнам, а камоли да украдам. Добро ме воспитал :D :D
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  3. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
    ххххх...се секавам спиев кај братучедка ми и ноќта ни текна да крадеме праски(они имаа дома едни НААА ТОЛКАВИ :lol: ама не ни беа интересни) и кај 3 нокта на пижами со СУКАЛО :lol: пошто беше високо дрвото :lol: среде улица сме застанале и маваме ли маваме по гранките...праски на цела улица :lol: коа ги собравме не личеа баш на праски ама сите ги изедовме :lol: ...а за од продавница...па со знам,сакази само мислам...
     
    На LittlePinky, Foreveryoungiwannabe, Angel-Wings и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Lina89

    Lina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    јас од мала си беше по тоа козметиката, од продавници сакаш ли најскапите шампони, помади, дездоранси, парфемчиња и се нешто од козметика, а за праски сливи јаболки тоа не е крадење јас мислам
     
  5. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    ДА! :nod: :nod: :nod:
    Заборавив да вратам една книга во библиотеката во средно и ме натераа за обична збирка поезија од 25 странички (па уште и да беа некои песни) |( да платам казна од цели 530 ден!
    Ги платив, ама се вратив да се одмаздам. :devil:

    Си зедов неколку книги за дома.
    Значи дојдов со намера да ги украдам.
    Тежок клептоман сум, признавам.
    Минимум 7-8 книги имам џапнато и ич, ама ич не ми е криво. :D
    Што ми е убаво кога ќе си ги погледнам дома сега . . . Се смеам ко луда! :rofl:
     
    На sugarlips, LittlePinky, Angel-Wings и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Чоколатца што беа наменети за промоција. Си земав едно пакетче за дома. Па имаше многу :lol:
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Да! Два пати.
    Кога бев малецка, во продавниче ме натера една луда комшика да брцнам со раката во една пластична кутија и да украдам Хуба Буба мастика. Од страв да не ме истепа брцнав. Раката ме печеше мислам цела недела, а она си ја лапна цела Хуба Буба и ми пукаше балони пред нос. Од тогаш престанав да ја дружам а раката уште ми гори кога ќе ми текне :)
    И втор пат намерно - исто бевме деца и имавме многу скржава другарка која цело време ни се фалеше како татко и од Швајцарија и носел чоколатциња, а бидејќи беше скржава ни даде на мене и другар ми само по едно. Колку ли беа превкусни! Сега ми течат лиги кога ќе ми текне. И побаравме уште едно но нејќеше да ни даде. А илјадници ги имаше, буквално огромни кутии преполни со чоколатца си фаќаа прашина позади тросед. Не, а? А не даваш а? Доообро - начекавме момент кога беше во WC, си џапнавме со другар ми по неколку чоколатциња, и киднавме. И скришно ги јадевме под некое балконче пред зграда, за да не не види никој. Сто посто од авион се гледало дека сме јаделе чоколадо и дека сме биле размачкани. Не ни беше битно, ние битно уживавме без грижа на совеста. Си се правдавме - „да бе па скржавааа не дава, а има чоколадциња за цело Скопје“ и дојдовме до заклучок, дека скржавите луѓе не заслужуваат толкаво изобилство на чоколатциња позади тросед :lol:
     
    На sugarlips, AnaKlarc, LittlePinky и 7 други им се допаѓа ова.
  8. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Ако не се лажам,мислам дека никогаш..
     
  9. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    па крадевме мастики, чоколада бомбони, од по дворови, јаболка, ореви и сл.
     
  10. sweetyears

    sweetyears Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    45
    Хахаха....да како мала во градинка еднаш едно девојче и беше мислам роденден и частеше чоколадца и после кога учителката не пушти надвор ние од тоа шкавчето нејзино ги најдовме чоколадцата и си земавме уште 3-4 :D
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Еднаш имам украдено чупалица од пазарче, и тоа сто пати викнав по продавачот да му дадам пари тој никако да ме слушне, епа сега , си се почестив :D
     
  12. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Еднаш украдов книга и тоа несакајки си се занесов во читањето и се излегов од книжарата така читајки.Кога се свестив што сум направила да ви кажам и`ч не се покајав не ни помислив да се вратам во книжара да ја вратан книгата туку си отидов дома да ја дочитам.
     
  13. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    хахах лудница.. имам крадено некое бомбонче во продавница или некоја минти мастика кога бев мала :tmi: :lol:
     
  14. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
  15. Night.Star

    Night.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    117
    Баш пред 2 дена си купував цигари во трафика, и зедов кроасан и му реков на продавачот-и ова ке го земам. Ама мислам дека не ме слушна и ми ги наплати само цигарите а јас си го земав и кроасанот. После неколку секунди кога го избројав кусурот се освестив што се случи, ама не ми се враќаше назад...не знам дали ова може да се нарече крадење, ама тоа е...
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  16. marija56

    marija56 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    2
    како помала мастики и чоколадаа од продавницаа :D :D
     
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.024
    Пол:
    Женски
    Ukrasno lastice za kosa od edna drugarka :lol: :lol: :lol:
     
  18. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Мастики од продавница.
    Мама ми влепи шамар.
    Не крадам од тогаш.
     
  19. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Имам украдено 1 мастика како мала, и што е најбитно продавачката ме фати хахахахха за срамотаааа :rofl: и уште несвесно си имам земено едни смоки од маркет и незнам како ми се деси си излевам со нив без да ги платам, и тоа не намерно па да ги скријам...онака си ги држев во рака и си излегов хахаха после тоа викам нема да се враќам за да ги платам.И како мали со децата од маало обавезно сме краделе зелени кајсии, цреши од кај комшиите... детска работа :D
     
  20. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Јаболка, сливи, праски, кајсии од комшиите како мала.... :wasntme: :angel: беа тоа времиња... :rock: