1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали некој би сакал....

Дискусија во 'Канта' започната од LanaSGirl, 3 мај 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Дали некој од форумов нема ниту еден пријател или пак има али никој не го вика за излагање. Што се вели се чувствува осамено.Би сакала да се запознаам со нови луѓе, не само тука туку и во живо..И вие страмежливите не се страмете,јавете се можеби ке ви се промени животот. Имам пријатели, не сум од оние популарните али сакам да се запознаам со некој по можност и да се дружам..Не е битно од кој град сте и какви сте :) Со мене секогаш е опуштено сакам да бидам добра и да пружам прилика на некој што нема пријатели и е во депресија. А и знам како лесно да се излезе од тоа без апчина оти се занимавам со психологија. Некаде од 17-24 години ако има некој нека се јави не е битно машко/женско Само за другарство велам. :D
    Не знаев каде да ја вметнам темата па реков ај тука.
     
    На Ane_na_Bisera16, Marick14, kjukli и 10 други им се допаѓа ова.
  2. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Јас немам многу пријателки ама па си имам други занимации и не сум во депресија :) Како и да е,пиши ми кога сакаш,расположена сум за дружење,само за да се запознаеме во живо не знам баш дали ќе биде можно,срам ми е :))
     
    На LanaSGirl, ceca-1, Petar80 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Supermenvistinsk

    Supermenvistinsk Нов член

    Се зачлени на:
    4 мај 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Imam i prijateli i neprijateli ,megutoa ima stalno mesto za novi moze da
     
    На LanaSGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Види ако студираш психологија во принцип треба да знаеш како функционира социјалната психологија и како треба да ја третираш инидивидуално во опшеството во кое што живееш.
    Верувам дека секој човек има депресија и понекогаш се чуствува Соло, т.е дека нема некоја квалитетна конекција со која што ќе кореспондира во овој матријален Универзум...
    Како и да е во секој случај подобро е да пробаш да направиш нешто околу тоа и да пробаш да внесеш промени во својот живот - како на пример што го направи овој потег. 8)
    Треба да се градат квалитетни конекции и да се балансираат Социјалните кругови.
    Да се живее малку посветол живот, нема потреба од жепресии и такви срања кој што ги наметува опшеството преку безброј социолошки турболенции кој што ни се случуваат во текот на животот посебно во младоста....
    На секој му треба пријател ... социјални битиа сме и не можеме да функцинираме сами во суштина...
     
    Последна измена: 7 мај 2016
    На LanaSGirl, theowndemon и elimkd им се допаѓа ова.
  5. buttercup5

    buttercup5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    1.240
    Пол:
    Женски
    И јас на моменти се чувствувам осамено, не сум екстроверт па да имам милион пријатели туку имам малку но и тие некако не ме забележуваат. Некогаш ме боли кога гледам како другите се забавуваат постирајќи слики на социјалните мрежи, а јас тој ден сум го преседела дома правејќи буквално ништо. Но, подобро да бидам сама отколку да бидам во друштво кое не ми одговара и ми дејствува токсично. Научив како да се справувам со осаменоста, времето поминато сама ми е квалитетно исполнето. Тие што сакаат да се дружат со мене се малку, воглавно се презафатени и немаат време кога да се видат со мене. Да, ние сме социјални битија и треба да функционираме како такви но зашто никој не се обидува да помине време со таквите како нас? Сите ми викаат: треба да се опуштиш. А со кого да се опуштам кога никој не сака да излезе на кафе со мене? :?:
     
    На ELIDavor и LanaSGirl им се допаѓа ова.
  6. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Mislele da se opustis vo smisol da bides svoja..da ne se stramis :D Sigurno postoi nekoj sto saka da odi na kafe sotebe bez gajle
     
  7. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    hehe moze :D
     
  8. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Пријатели имам еден куп, другари 2-3-ца. Непријатели сега за сега немам, за во иднина не се знае, може да имам уште повеќе пријатели, зошто лесно можам да стекнам пријатели, иако сум малку прибирлив за другари.

    Можеш да сметаш и на мене.

    Инаку знам други психолози што имаат малку пријатели или па немаат ич.
     
    На LanaSGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    Ова е објавено лани.
    А што сега, сега имаш со кој да излегуваш, да се дружиш, те викнале на кафе дома кај некоја некој ?
     
  10. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Немам другарки. Немам дечко. Животов-к а т а с т р о ф а.
     
    На teteks и ELIDavor им се допаѓа ова.
  11. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    :angel::angel::angel::angel:

    како тоа немаш другарки мора да имаш и сигурен сум дека на некои очи им недостасуваш сакат да те видат
    :nod::nod::!::!:
     
    На teteks му/ѝ се допаѓа ова.
  12. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    da mi gi ispere gakive ? :^)
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Ex Luna Scientia

    Ex Luna Scientia Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    847
    Пол:
    Женски
    Ајде бе.
     
    На Feminka22 и PogbaPol им се допаѓа ова.
  14. Masterf

    Masterf Активен член

    Се зачлени на:
    17 март 2017
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Машки
    да муабетиме приватно?
     
  15. ¯\_(ツ)_/¯

    ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2021
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    1.400
    И јас сум во оваа група од скоро. Немам пријатели. Имав една пријателка, ама откако и помогнав да најде работа заборави дека постојам.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.