1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали некој би сакал....

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од LanaSGirl, 3 мај 2016.

 1. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Дали некој од форумов нема ниту еден пријател или пак има али никој не го вика за излагање. Што се вели се чувствува осамено.Би сакала да се запознаам со нови луѓе, не само тука туку и во живо..И вие страмежливите не се страмете,јавете се можеби ке ви се промени животот. Имам пријатели, не сум од оние популарните али сакам да се запознаам со некој по можност и да се дружам..Не е битно од кој град сте и какви сте :) Со мене секогаш е опуштено сакам да бидам добра и да пружам прилика на некој што нема пријатели и е во депресија. А и знам како лесно да се излезе од тоа без апчина оти се занимавам со психологија. Некаде од 17-24 години ако има некој нека се јави не е битно машко/женско Само за другарство велам. :D
  Не знаев каде да ја вметнам темата па реков ај тука.
   
  На Ane_na_Bisera16, Marick14, kjukli и 10 други им се допаѓа ова.
 2. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Јас немам многу пријателки ама па си имам други занимации и не сум во депресија :) Како и да е,пиши ми кога сакаш,расположена сум за дружење,само за да се запознаеме во живо не знам баш дали ќе биде можно,срам ми е :))
   
  На LanaSGirl, ceca-1, Petar80 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Supermenvistinsk

  Supermenvistinsk Нов член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Imam i prijateli i neprijateli ,megutoa ima stalno mesto za novi moze da
   
  На LanaSGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.750
  Пол:
  Машки
  Види ако студираш психологија во принцип треба да знаеш како функционира социјалната психологија и како треба да ја третираш инидивидуално во опшеството во кое што живееш.
  Верувам дека секој човек има депресија и понекогаш се чуствува Соло, т.е дека нема некоја квалитетна конекција со која што ќе кореспондира во овој матријален Универзум...
  Како и да е во секој случај подобро е да пробаш да направиш нешто околу тоа и да пробаш да внесеш промени во својот живот - како на пример што го направи овој потег. 8)
  Треба да се градат квалитетни конекции и да се балансираат Социјалните кругови.
  Да се живее малку посветол живот, нема потреба од жепресии и такви срања кој што ги наметува опшеството преку безброј социолошки турболенции кој што ни се случуваат во текот на животот посебно во младоста....
  На секој му треба пријател ... социјални битиа сме и не можеме да функцинираме сами во суштина...
   
  Последна измена: 7 мај 2016
  На LanaSGirl, theowndemon и elimkd им се допаѓа ова.
 5. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  1.240
  Пол:
  Женски
  И јас на моменти се чувствувам осамено, не сум екстроверт па да имам милион пријатели туку имам малку но и тие некако не ме забележуваат. Некогаш ме боли кога гледам како другите се забавуваат постирајќи слики на социјалните мрежи, а јас тој ден сум го преседела дома правејќи буквално ништо. Но, подобро да бидам сама отколку да бидам во друштво кое не ми одговара и ми дејствува токсично. Научив како да се справувам со осаменоста, времето поминато сама ми е квалитетно исполнето. Тие што сакаат да се дружат со мене се малку, воглавно се презафатени и немаат време кога да се видат со мене. Да, ние сме социјални битија и треба да функционираме како такви но зашто никој не се обидува да помине време со таквите како нас? Сите ми викаат: треба да се опуштиш. А со кого да се опуштам кога никој не сака да излезе на кафе со мене? :?:
   
  На ELIDavor и LanaSGirl им се допаѓа ова.
 6. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Mislele da se opustis vo smisol da bides svoja..da ne se stramis :D Sigurno postoi nekoj sto saka da odi na kafe sotebe bez gajle
   
 7. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  hehe moze :D
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.921
  Пријатели имам еден куп, другари 2-3-ца. Непријатели сега за сега немам, за во иднина не се знае, може да имам уште повеќе пријатели, зошто лесно можам да стекнам пријатели, иако сум малку прибирлив за другари.

  Можеш да сметаш и на мене.

  Инаку знам други психолози што имаат малку пријатели или па немаат ич.
   
  На LanaSGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Машки
  Ова е објавено лани.
  А што сега, сега имаш со кој да излегуваш, да се дружиш, те викнале на кафе дома кај некоја некој ?
   
 10. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.868
  Допаѓања:
  5.423
  Немам другарки. Немам дечко. Животов-к а т а с т р о ф а.
   
  На teteks и ELIDavor им се допаѓа ова.
 11. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Машки
  :angel::angel::angel::angel:

  како тоа немаш другарки мора да имаш и сигурен сум дека на некои очи им недостасуваш сакат да те видат
  :nod::nod::!::!:
   
  На teteks му/ѝ се допаѓа ова.
 12. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.370
  Пол:
  Машки
  da mi gi ispere gakive ? :^)
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ex Luna Scientia

  Ex Luna Scientia Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2017
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  845
  Пол:
  Женски
  Ајде бе.
   
  На Feminka22 и PogbaPol им се допаѓа ова.
 14. Masterf

  Masterf Активен член

  Се зачлени на:
  17 март 2017
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Машки
  да муабетиме приватно?
   
 15. ¯\_(ツ)_/¯

  ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2021
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  1.126
  И јас сум во оваа група од скоро. Немам пријатели. Имав една пријателка, ама откако и помогнав да најде работа заборави дека постојам.