1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали некој знае како се одредува Lilit во хороскопот?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од duchess, 30 ноември 2011.

  1. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    @Versace Btch 24 за Лилит во Бик може да напишеш нешто ? :D
     
  2. Versace Btch 24

    Versace Btch 24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    1.233
    Пол:
    Женски
    Може се разбира :)
    Без разлика кој е главниот знак со лилит во бик има голема поврзаност со материјални работи, пари и моќ. Ова не треба да е ништо за срамење или непризнавање едноставно сакаш сигурност и стабилност а токму парите и моќта ти го даваат тоа. Оваа стабилност и сигурност ги бараш и во љубовта и колку и да изгледа добро од една страна лошата страна е што не знаеш како да реагираш на промени. Ова е централниот проблем и мораш да научиш да го решиш бидејќи лилит во бик бара да ги искористиш способностите кои се кријат длабоко во тебе ама страв ти е да смениш нешто и не ги покажуваш. И една членка ми пиша исто со Лилит во бик ќе го кажам она што и неа и го кажав
    Лилит во бик укажува дека си многу сензуална и плодна, пази се од непланирани бремености. По изглед би требало да имаш крупни очи, извајано тело и да те бива за играње. Жени кои имаат Лилит во Бик се најповрзани со Лилит. Можеш да видиш убаво во секоја работа колку и да е лоша. Сигурно те бива за пеење или сликање. Веројатно си приметила дека секогаш мораш да имаш желби и цели, ако немаш желба или ако не посакуваш нешто се осеќаш изгубена. Во партнери бараш некој кој можеш да го контролираш. Имаш потешкотии за изразување емоции но и си многу љубоморна и посесивна. Веројатно уште како дете те приметиле дека се затвараш како личност во смисла дека не си дозволувала дури и како мала да ти кажуваат како треба да правиш и што да правиш. Мораш да научиш да се соочуваш со неочекувани работи а не да ги избегнуваш. Во сексот си себична, не сакаш да даваш на партнерот повеќе сакаш он да ти ја исполнува секоја желба.
     
    На Juicy и biGirl им се допаѓа ова.
  3. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.294
    Допаѓања:
    4.458
    Пол:
    Женски
    @Versace Btch 24 девојко каде се кажа сега ќе те замараме сите :D
    Стрелец во Lilit, инаку девица со подзнак јарец. Сега се заинтересирав и јас.
    Чувствувај се слободно да ни речеш олабавите малку :$
     
    На Versace Btch 24 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Versace Btch 24

    Versace Btch 24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    1.233
    Пол:
    Женски
    По натална карта судено ми е да помагам на други а и имам премногу ваква енергија деновиве морам негде да ја исфрлам. Кога ќе нема веќе, ќе удрам на кочница, до тогаш истрошете ме слободно поубаво ќе спијам :lol:
    За знак и подзнак во лп ќе ти пишам да не откривам за секого премногу а и темава да ја задржиме дека е за Лилитка само
    Лилит во Стрелец
    Интересен факт за почеток, после долго криење во Шкорпија, оваа година во февруари Лилит си го покажа лицето во Стрелец и сите што ја имаат во овој знак се осетиле поавантуристички расположени но и конечно виделе малку светлина и надеж во проблемите.
    Прво нешто, премногу борба со моралот. Гледај на задоволствата и потребите како на авантура и нешто во кое треба да уживаш а не да се деморализираш и премислуваш себе. Многу страст и голема сексуалност. Лилит дава голема енергија која е сензуална и мистична не само на оние што ја имаат во стрелец туку и на оние кои се во контакт со овие личности.Некогаш дури и премногу енергија и храброст што може да дојде до проблеми со полиција и прекршување закони. Имаш способност да леташ високо со имагинацијата и да бидеш голем визионер со оригинални идеи. Додека да се пронајдеш себе во младоста можеби си имала проблеми со наоѓањето на својот идентитет и своето место во светот и си копирала туѓо однесување и постапки. Затоа мораш да дојдеш до момент во кој ќе отфрлиш се што е во твојот карактер и мозок туѓо влијание и имитација и да се пронајдеш себе во вистинската смисла бидејќи така ќе ја искористиш целата моќ што Лилит тија дава преку стрелецот а тоа е поврзаноста со Универзумот. Интуицијата не ти е некоја јака страна ама пак затоа соновите ти се. Ни еден сон не го занемарувај и барај го неговото значење. Те привлекуваат необични луѓе со ретки способности и искуства.

    Има еден многу интересен quote за сите што сте стрелец во Лилит
    “Bit by bit… she had claimed herself. Freeing yourself was one thing; claiming ownership of that freed self was another.”
     
    На boo3 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. AURUA

    AURUA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.607
    Пол:
    Женски
    @Versace Btch 24 ако можеш напиш ми за Лилит во Јарец што значи?:$:)
     
  6. nina123

    nina123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1.138
    Пол:
    Женски
  7. L.i.n.a.a

    L.i.n.a.a Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    1.607
    Допаѓања:
    2.709
    Пол:
    Женски
    А како да знам што сум знак сум според Лилит ? :$
     
  8. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    @Versace Btch 24
    Јас сум Лилит во рак. Може да ми напишеш и мене? :$
     
  9. Versace Btch 24

    Versace Btch 24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    1.233
    Пол:
    Женски
    Лилит во Јарец
    Главен проблем низ цел живот ти е исполнување на твоите желби и тогаш кога ќе се соочиш со овој проблем стануваш песимистична и можно е да влезеш во депресија. Уште полошо е тоа што тие околу тебе не можат да те разберат зашто не можеш да се соочиш со она што животот ти го приредува и тебе страшно те нервира тоа и полека се затвараш и ги одбегнуваш луѓето. Терај ја амбицијата што ја имаш не дозволувај попатните сопки да те сопрат бидејќи имаш енергија која мораш да ја искористиш во спротивно ќе те доведе до бес и нервоза. Сексуалната енергија ти е чудна, без причина можеш да станеш многу ладна и резервирана во кревет па дури и да избегнуваш физички контакт со партнерот(ова зависи многу и од што си во венера и во марс). Иако ако те чепне некој по грб или ти стави рака на колено, оганот во тебе ќе почне. Водач на јарецот е Сатурн а тој е поврзан со меланхолија и осаменост. Во одмазда си многу опасна, ткаеш мрежа полека може и години да пројдат но ќе се реваншираш и ќе го гониш непријателот. Ако Лилит ти има многу влијание веројатно чуваш стари и непотребни работи. Секогаш сакаш да си на врвот но лоши потези, лошата комуникација и темнината која те обвива те спуштаат од врвот. Пробај да носиш или да си опкружена со бели, зелени, пастелни бои тие те прават среќна и добро ти влијаат. Научи се да ги споделуваш емоциите бидејќи другите луѓе те гледаат како непристапна и ладна. Она што ги привлекува луѓето кај тебе е тоа што мислат дека си скроз прибрана и имаш се во свои раце. Во врска со интуиција и сонови нема баш некое влијание ама затоа Лилит те има наградено со мудрост и талент твоето знаење и амбиција да им го пренесуваш на други. Те привлекуваат скандали. Во љубов бараш авторитативен и моќен човек. Во врска со изглед скоро секогаш јака и бујна коса но и длабоко всадени очи.
     
  10. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.872
    Пол:
    Женски
    Ја па ја имам Лилит во близнаци, no wonder што имам тенденција наскоро да станам сериски убиец.
     
    На Versace Btch 24 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    @Versace Btch 24 за Лилит во Овен ќе може да ми напишеш?:)А и знакот ми е Овен.Ти благодарам.:*
    Screenshot_2017-08-02-02-10-51-1.png
     
  12. Versace Btch 24

    Versace Btch 24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    1.233
    Пол:
    Женски
    Лилит во Вага
    Генијалец во компромиси, лидерство и заведување. Да изгледаш средено и добро ти е најголемото оружје. Под големо влијание си на туѓи зборови и мислења затоа често го менуваш односот и расположението спрема луѓето. Многу си горда кога ќе успееш во заведување бидејќи точно знаеш што и како треба да се направи за некој да ти подлегне на шармот. Многу сакаш внимание и тоа ти е потребно да се осеќаш среќна. Многу ти е лесно да изгледаш совршено однадвор но внатре буквално да се распаѓаш и да не се приметува тоа. Пази на мрзата, лоша карактеристика и тенденција имаш кон ова. Во љубов си чудна во смисол дека поставуваш правила и закони по кои треба да се одвива врската. Човекот со кој си сакаш да те обожува и дига на пиедестал секогаш бидејќи Лилит ти има подарено несекојдневна убавина и исто пази се од љубоморни и посесивни мажи, лесно им подлегнуваш. Според тебе ако не е мажот добар во секс и страст може да оди во канта. Понекогаш не ти е доволно љубов и внимание од еден човек може да бараш и повеќе партнери(карактеристично за лилит во вага и во истиот пол да си заинтересирана но во аспект од радозналост и секс, емоции не толку многу). Верувај во себе и во своите способности не дозволувај другите луѓе ти влијаат толку и да вајаат површна кукла од тебе, поседуваш многу добар интелект и сила која те води низ животот, убавината е пролазна работа. Ерогени зони ти се колковите.

    Сакав да кажам нешто, немојте да мислите дека вреѓам или напаѓам со тоа што кажувам лоши карактеристики. Тоа е Лилит, најмрачната ти и твоите најлоши карактеристики, со спознавањето на позицијата на Лилит во наталната карта е лесно да се соочите со вашите лоши страни и да научите како да се подобрите :)
    За другите ќе напишам сабајле сега се одјавувам :):l:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  13. nina123

    nina123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1.138
    Пол:
    Женски
    Фала :*
     
  14. Versace Btch 24

    Versace Btch 24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    1.233
    Пол:
    Женски
    Една форумџика имаше оставено линкови на претходната страна
    http://www.astrologycircle.com/lilith-moon/
    http://www.mysticscripts.com/astrology/minor-planets-in-astrology/black-moon-lilith-astrology/
    Ти си или девица родена 1995 и се измеѓу до рак 1996?Можеби и постара си тогаш 1978,1986 или 1987

    Најслаба точка ти е што се грижиш за луѓе кои не се грижат за тебе. Имаш чудна комбинација на енергии, од една страна сакаш да те гледаат како нежна и кршлива ама од внатре имаш многу мрачна енергија за заведување. Фамилијата како институција и основањето на твое семејство ти е многу битно. Не знаеш да прифаќаш туѓа помош иако секогаш си спремна на други да им помагаш. Во сексот исто така имаш чудна енергија повеќе си спремна да дадеш се на некому а да добиеш нешто назад и не толку повеќе сакаш зборење и умствена конекција. Колку и да ти е битна фамилијата, често се осекаш како недобредојдена па дури и отфрлена. Проблемот е што многу често криеш емоции и по подолго време експлодираш. Имаш понекогаш потреба да направиш некои луѓе да се чувствуваат мизерно и под тебе и ова можеш да го направиш бидејќи Лилит ти има подарено способност да ги откриваш многу лесно слабостите на другите луѓе. Друго нешто што Лилит ти го има подарено е да ги видиш лошите намери на луѓето. Најголем страв ти е да те напуштат сите и ова го мразиш кај себе затоа често знаеш да го рефлектираш на други луѓе. Најдобар совет е да научиш како да ги правиш работите САМО за себе а не за други луѓе и да практикуваш љубов без сите твои правила и начела. Имаш страв од вода, поплави и труење преку отров.

    1976 , 1985 или 1994- (максимум до 6 април) си родена
    Најголем страв ти е да се чувствуваш непотребна, секогаш сакаш да се осеќаш како херој и заштитувач и поради ова имаш проблеми со самодоверба (исто така често се споредуваш со други луѓе). Лилит од тебе бара да го надминеш тој проблем и да не ги мериш твоите победи и успеси според туѓи стандарди. Имаш многу импулсивни мисли и потези и кога некој не сака да те следи стануваш бесна и лута, многу си непредвидлива. Роб си на своите грешки и деструктивни инстинкти што значи дека знаеш да се изгубиш во борбите што ги водиш и да претераш. Во врска со секс имаш неконтролирани дури и животински инстинкти за секс. Колку и да сакаш да си играш со оган биди претпазлива да не се изгориш. Олабави со притисокот кој им го ствараш на тие околу тебе и немаш потреба да се замараш и да губиш време и енергија на се што е лошо да враќаш со лошо. Лилит ти има подарено способност веднаш да приметиш зли луѓе. Се на се, фокусирај се да ги победиш деструктивните инстинкти, искористи ја огромната сила што ја поседуваш и сфати дека нема потреба да ја водиш секоја битка и секоја војна, некои работи подобро е да се игнорираат бидејќи не можеш на сите фронтови да бидеш активна.

    same here, ние со Лилит во близнаци мислам дека сме најзабеганите
    Веројатно си ми генерација 1995 или си пред мене 1986
    Лилит во близнаци
    Се на се си имаме комплекс дека сме богови, се што ќе кажеме мора да има длабоко значење, информациите мора да ни се секогаш точни и најбитно советите да ни ги ценат и да ги применуваат. Од друга страна сме многу манипулативни, површни, неискрени и не знаеме да се соочуваме со обврски. Има две природи и две страни на се во нас и за жал најчесто се спротивни една на друга, тоа може да доведе до болести на умот и до сериски и масовни убијци, луѓе што не знаат граница меѓу добро и лошо и слични работи. Имаме потреба за агресивност и бес. На мозокот му нема гасење, мисла по мисла постојано но со секоја мислам доаѓа и сомнежот и двоумењето. За жал сме свесни за секоја наша маана и грешка и многу често се казнуваме заради тоа. Имаме премногу умствена енергија доколку не е искористена се сретнуваме со монотонија и досада но уште полошо кога ќе ни здосади од таа монотонија спремни сме да уништиме се околу нас. Потребни ни се постојани промени. Лилит на нас ни има дадено повеќе способности пошто не дотепала со другите лоши работи, предобра интуиција но и способност за предвидување на иднината. Добра страна е што знаеме како да добиеме било што со насмевка и малку шарм. Лоша страна често сме склони кон алкохол, дрога и апчиња, се што помага да избегаме од постојаното мислење. Во врска со секс имаме способност за добра комуникација и да го занимаваме и анимираме партнерот со зборови. Премногу сексуална енергија која ретко можеме да ја контролираме и сме склони кон повеќе партнери, изневерување и бисексуалност. Имаме и женствена и мажествена страна во нас можеме да ги покажуваме и менуваме и двете.
     
    На littleflower, Salome и biGirl им се допаѓа ова.
  15. Versace Btch 24

    Versace Btch 24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    1.233
    Пол:
    Женски
    Сега приметив chiron и true node ти се во супериорна конјукција,исто така Chiron најмногу од сите знаци се задржува во Овен(твојот сончев знак). Тоа веројатно ти дава многу добра способност а тоа е дека го имаш клучот за секој проблем во твои раце и не си имала проблем со препреки и мотивација да си ги исполниш желбите
     
    На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
  16. AURUA

    AURUA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.607
    Пол:
    Женски
    Венера и Марс ми се во РИБИ,што значи тоа? А поцртаново се е точно. Злопамтило сум и тоа одмаздољубиво не злобно одмаздољубиво туку чисто да одржам лекција некому кој ме повредил а не сум заслужила. Ете да ме запамти добро дека не може така лесно да ме искористува било кој. Да често ме доживуваат како ладна зошто си држам дистанца но тоа е за да не се приврзам многу емотивно зошто потоа ме повредуваат разделби итн. Точно се бавам со пренесување некои вештини на други. За скандали да ме привелкуваат ама како лекции,да научам што не треба. Во љубов сум со прилично авторитативен маж во неговата професија. Изгледот е буквално тој. Ти благодарам.:hug::f:
     
    Последна измена: 2 август 2017
    На Versace Btch 24 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Versace Btch 24

    Versace Btch 24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    1.233
    Пол:
    Женски
    Чим си Риби во венера и во марс no problemo за секс, може да се трансформираш во каква и да треба улога за да ја исполниш фантазијата. Исто така во врска со изглед веројатно поседуваш чудна убавина во смисла изгледаш нежно и многу женствено ама длабоко всадените очи знаат да ти горат од оган кога си до мажот од твоите соништа и бидејќи се гордееш со него. :):hug:
     
    На AURUA му/ѝ се допаѓа ова.
  18. AURUA

    AURUA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.607
    Пол:
    Женски
    Uh so true, барем така ми велат зошто јас не можам да се видам каква сум до мм:inlove:. Инаку за очите отсекогаш на шала другарките ми велеа дека ми се камелеонски, ми менуваат нијанса,чудно ама вистинито.
     
    Последна измена: 2 август 2017
  19. Versace Btch 24

    Versace Btch 24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    1.233
    Пол:
    Женски
    Кафеаво накај зелено ти менуваат?Можно е да сум во грешка ама со рибите во венера најчесто такви очи имаат :)
     
    На AURUA му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    На biGirl, Versace Btch 24 и AURUA им се допаѓа ова.