1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали нешто не ви се допаѓа на форумот?

Дискусија во 'За форумот' започната од solnakiselina, 11 октомври 2013.

  1. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Не ми се допаѓа само што има некој што ако прашаш нешто одма те прават глуп и тераат на кавга
     
    На WildMk, tessie, Ketchup и 6 други им се допаѓа ова.
  2. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.095
    Пол:
    Женски
    Не ми се допаѓа кога има караници меѓу членовите кога имаат различни мислења за нешто,сепак,колку и да не ни се допаѓа нечие мислење,не треба да се караме....Исто така,не ми се допаѓа кога понекогаш наместо убаво да се даде совет,се прави шега на сметка на другиот.Се друго ми е супер,само ова не би требало да го има,форумиве не постојат за карање и препукувања.
     
    На alexa_dimoska, tessie, Ketchup и 4 други им се допаѓа ова.
  3. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.139
    Допаѓања:
    4.112
    Не ми се допаѓа што во подфорумот Другата наука никој од модераторите или админстраторите не ги собере сите теми за хороскоп во засебен подфорум или под-подфорум кој би се нарекувал Астрологија.

    Истото мислење го имам за подфорумот Дом каде има премногу теми за миленичиња и други животни - за нив треба посебен подфорум Животинско царство или сл.
     
    На iloveyou29, galapce, Lella и 2 други им се допаѓа ова.
  4. gangstergirl

    gangstergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2013
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    88
    Не ми се допаѓа тоа што некогаш кога си го искажувам мислењето наидувам на дрскост, понижување. Што сум ви јас? Ако јас сум се испонашала така некад, сум ве повредила, должни сте да ми кажете, ќе ви се извинам. Каде исчезна љубезноста? Кажав пред тоа во една тема дека форумов станало место за cyberbullies. Колку и да е некоја личност возрасна пак можете да и го уништите денот, за што? За ништо. И кога подобро ќе размислам за што ќе ми е форумов? Само се нервирам ако некој “ми покаже каде ми е местото“ со зборови. Но дури да трепнам ете ме пак, тепам досада. Само сакам да кажам дека позади ова напишаното стои ЧОВЕК, а не робот. Без чувства... Ако на некој начин напишаното ви побудува негативни емоции, дајте ми до знаење па да го сменам стилот на пишување, ебате...
     
    На chokova93, marija.980, 4rever.unique и 3 други им се допаѓа ова.
  5. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Не ми се допагаат темите Што зготвивте последно :D Што јадете, пиете во моментот .
    безпотребни се кога може да се пишува во Што денес за ручек , во омилена храна и пијалоци.
     
    На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
  6. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Епа ваκа, во споρедба со поρано, фоρумот станува повеќе место за пρепуκувања и аκо пишеш свое мислење за да го исκажеш својот став веднаш се наоѓа неκој што ќе те ρедаκтиρа , ќе ми ти поплуκа едно 2-3 пати по тебе и ФАМИЛИЈАТА пазете! Со κое пρаво неκој ги навρедува моите најблисκи наρеκувајκи ги психичκи нездρави!? Дали е тоа дозволено на фоρумов? Не е. Ама κој го боли што неκој ги пρеκρшува пρавилата! Тешκо тебе да пишеш неκое мислење надвоρ од темите во Фоρумсκи игρи и сличните на Што јадете и пиете во моментов, одма те пρават будала во здρав мозоκ! Него и вие си ги губите членовите на тој начин. Ниκој не е должен да слуша дρсκости и навρедувања! Κај ни се животите тешκи и постојано се сρеќаваме до навρеди па сега и туκа да ги слушаме!? Ма нее. Сеа и под мојов пост може ќе има ρед цитиρања па може неκој ќе ме напρави и наρκоманκа ништо чудно. Битно има "Пρавила". Ете тоа не ми се допаѓа во фоρумов! Се ρазочаρав. Можам да напишам само едно мислење, не сум должна да вρаќам со иста меρа и да плуκам по фамилии, не сум таκва личност! Ништо нема да добијам дотолκу се пρепуκавам! Очигледно има нови пρавило на фоρумов, да не смееме да исκажеме свое мислење извинете многу што не сум го пρочитала. Ќе си пρодолжам да си го живеам животот κаκо до пρед да се зачленам на "фоρумов". Баρем малκу помиρна ќе ми биде главата нели? Сега слободно понижувајте ме, пцујте ме и вρеѓајте ме и мене и мојата фамилија! I don't care! Ова е виρтуелен свет, не ρеален! Нема за што да се потρесувам! Едно големо 4rever.GOODBYE oд мене!

    И до сите фоρумџиκи κои бевте феρ спρема мене и κои многу ве саκав ќе ве поздρавам за последен пат :lol: и ќе ви κажам само едно нешто: Пазете се! Може и по неκоја κлетва ќе ви фρлат! Κамо сите да беа κаκо вас, спρемни да упатите добρонамеρен совет, а не навρеда!
     
    На SuperGirl8 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Тоа за членовите ќе си остане така. Како што се соочуваме со такви во животот, ќе се соочуваме со такви и на форумов. Не е возможно да постигнеме до тоа, ако беше, тогаш немаше да се соочувате со осудувања, клетви, навреди и слично во животот. Како што има нељубезни и избувнувачки луѓе во живо, така и на форумите. Јас не сум видела форум во кој се’ е розово... (добро, не буквално, фемина е розева, ама не и нејзините членови) :lol:

    Шала на страна. Тоа што сакам да изјаснам е дека не треба да престанете да се изразувате само ако некој ве навредил или понижил, игнорирајте, сте го искажале своето мислење-толку, нека не ви е гајле ако некој ве навредува, не ви е близок тој член за да паѓате во несвест зошто ве навредил...
     
    На WildMk, theowndemon, galapce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    Нe ми се допаѓа што нема нотификации за кој те редактирал итн .. , не ми се допаѓа тоа што нови членови можат да отвораат теми, не ми се допаѓа кога ќе кажам мое мислење за нешто што јас го сакам
    пример : Мојот омилен филм е тој и тој, и некој ме реадактира да ми каже дека тој филм бил многу глупав .. секој има различен вкус и право на мислење! , кога некој членови бараат совет или нешто друго и некој ќе им каже и тие ќе почнат да се караат, не ми се допаѓа што администраторите многу ретко се на форумов , не ми се допаѓа што дорумов е отворен на сите без да се зачленат и можат сите да гледаат и да манијачат , и мислам дека треба да се постави нешто вака - ако членот веднаш штом ќе се зачлени во рок од 1 месец нема ниедно мислење да се брише профилот :?:
    али каков таков , една е фемина и нека е жива и здрава :D
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Miss.M5

    Miss.M5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    85
    Мислам дека не би требало да има опција да се кријат годините. И онака форумот е анонимен сигурно нема некој баш по тоа да ве препознае. Некои и не ги напишале точните години од нз кои причини |( -ете начин ако не сакаат сите да видат колку год имаат, ама да ги кријам ... нз, не сфакам зошто ??
     
  10. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Тоа дали ќе ги криеме или не, личен избор е. Не можеш ти тука да се мешаш во тоа. Ако сакаме, ќе откриеме и дата на раѓање, лик, што сакаме, наши ќе бидат последиците. :) Тоа што е лично, лично нека остане, никој друг не може да смени ништо во моите лични податоци. :)
     
    На Lella, Summerlover и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  11. Miss.M5

    Miss.M5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    85
    Јас сфакам дека дата на рагање , име и презиме, мејл итн. се лични податоци и за да се задржи анонимноста на форумот не се прикажани. Сепак се споделуваат мислења и некако мора да се има претстава за дотичниот. Една бројка не е нешто лично. Ако да, тогаш јас сум премногу објективна.
     
  12. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    ^^Ако некој не сака да си ги каже годините а притоа мора да пише возраст која ќе биде видлива за сите, како ќе го натераш да ја пише вистинската?
    Сем тоа, и годините се голем дел од анонимноста, изборот треба да е оставен на членот да си реши дали сака другите да знаат колку години има -пример, некаде сум кажала дека учам во Орце, на профилот ми стои дека имам 17 години, сум пишала дека сум се фарбала црвена, мислиш дека биде тешко да ме најдат која сум? (Макар што, ако некој се запне, доволно ќе биде само Орце и црвена коса :P )
     
    На Lella, Lovely93, Elena69221 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Правење паметен и сезнајко, исмејување, жед за расправии, дискриминација по смешни основи, ставот „сите жени се...“ и тн. Со други зборови, ние ја правиме-ние ја квариме забавата. Модераторите и администраторите не ни` се ништо криви.
     
    На WildMk, Ketchup, Lovely93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Па тоа кажувам, ако некој не сака да крие, нема, ако да, ќе крие. Зачувувањето на приватноста е неш избор. Мене не ми е гајле ако дознаат дека сум на форум, и онака многумина знаат за мојот акаунт.
    Но, на некој кој што тоа не му е сеедно, ќе ги крие личните податоци и идентитетод. Личните податоци се сопствена работа.
     
  15. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    тоа што не може да се промени името :3
     
    На chokova93 и iloveyou29 им се допаѓа ова.
  16. Sfera

    Sfera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    2.416
    Фемина ја следам одамна (уште од самиот почеток, бев регистрирана претходно под друго име) и не ми се допаѓа тоа што голем дел од старите, квалитетни членови го напуштија форумот, ама сепак мислам дека има членови т.е. нивни мислења (иако се бројат на една рака) за кои вреди да се остане и понатаму овде.
     
  17. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.031
    Пол:
    Машки
    Тоа што може само 10 смајлиња во порака или мислење :D
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Miss.M5

    Miss.M5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    85
    1. Паа не можам, ама некогаш бараат совети тука па мораат да кажат колку год имаат иако кријат. :P

    2. Е ова веке има смисла, кај мене пак е обратно, год се видливи ама не оставам лични информации за да не ме препознаат. Ок, ок, сега ми е појасно. Поздрав :) :)
     
  19. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Не ми се допаѓа што во потпис може да се стави многу голема слика. Скролам во темава, и пола тема тоа е, една членка ставила слика во потпис, огромна, цела страна зафаќа.
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    ТОА ШТО НЕМА ЦВЕТЧИЊА ПОВЕЌЕ! ГИ САКАМ ЦВЕТЧИЊАТА НАЗАТ, ПОЈАКО СО НИВ БЕШЕ!
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.