1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали нешто не ви се допаѓа на форумот?

Дискусија во 'За форумот' започната од solnakiselina, 11 октомври 2013.

  1. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.667
    Допаѓања:
    116.480
    Пол:
    Женски
    Бабо,женско сум,заборави?
    Пишува женски пол под сликата.
    Се вели наполнила.
    И ќе дигам чалами колку сакам. 8)
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  2. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Abe znam deka si zensko, ama jas u batkata gledav i taka mi dojde:rofl::*
     
    На zalosna, buba4e89, nextredstyle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    Ја решивме хомосексуалноста, сега и јазик плус што се знаело било проблем :drunk:
     
    На Anabelle.Amorette, Alisa22, Nausicaa и 5 други им се допаѓа ова.
  4. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Кој рече дека да знаеш јазик е проблем? Абе многу добро ги превртувате зборовите, алал да ви е.
     
    На zuto, Bratot, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Признај многу ти е кринџ некако. :D
     
    На buba4e89, Oxymoron и Animali им се допаѓа ова.
  6. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Dios mio no puedo creer |( :D

    Pricacu kako hocu, misliiiim....
     
    На LivingGlam, ocicka2014, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    @forumce Алал да ни е бе :D

    Она кој користел зборчиња англиски се правел паметен го замислувам како старинското, фалење низ селото :D Небаре англиски е нешто прекомплицирано и преинтелектуално, а како го правите, човек ќе помисли дека дискусии тука се воделе на странски, па толку боделе очи :D

    За англиски на Фемина, патем збор кој исто така не е македонски :wasntme:, не знам колку бодел очи, ама македонски на латиница- диос мио баш така, а за тоа има и пишано правило, па никому ништо :D
     
    На WildMk и Alisa22 им се допаѓа ова.
  8. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Од толку што се обидуваат некои да изгледаат паметни, испаѓаат смешни на крај.
    Кажав што ми смета, не знам зошто некој толку се најде засегнат па сѐ да оде против и да се правда.Страшна работа сте.
    Зошто на даст не ѝ реплицирате? Или она е модератор, а на нив се улизувате?
     
    На zalosna и WildMk им се допаѓа ова.
  9. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    @forumce Во првиот мој пост, не му се обратив никому, и јас си дадов свое мислење.
    Потоа ти ми реплицираше, и ти вратив, едноставно :D

    @Dust Прашина, да знаеш дека ти се улизнувам :bow:
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Ти мења нешто половиот орган!?
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  11. RoseRain

    RoseRain Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2018
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    1.678
    Пол:
    Женски
    Само ќе кажам дека членка во еден момент пиша дека маж има право да силува жена доколку се во брак.
    Неколку месеци подоцна истата жена на кон која беше упатено тоа објави дека планира самоубиство.


    Мислењето уште стои.
     
    На CameliaMiller, Nausicaa, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Мислам дека знам за која зборуваш. Заштитена бела мечка, тоа е.
    Тоа се тие возрасни кои „ни го оправаат редот на форумот“.
     
    На Nausicaa, Alisa22, Animali и 2 други им се допаѓа ова.
  13. RoseRain

    RoseRain Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2018
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    1.678
    Пол:
    Женски
    Истата таа која е прва да се избаци со некоја ''шега'' на секоја посериозна тема.

    Ама право на мислење, нели.
     
    На Nausicaa, Animali, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.322
    И останаа асални на форум или не? Ако не, да пакувам и јас куферите. Требаше уште кога бев прогласена за сексист затоа што бев против двојни аршини. Мислам, кој ме разбра тогаш, ме разбра.
    Ќе поседам дур видам како иде.
     
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Која е?
    Сакам да знам
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  16. LunaGrey

    LunaGrey Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    2.693
    Допаѓања:
    26.219
    Пол:
    Женски
    Дечки мислам дека го претерувате со контрањево. Многу пати не се сложувам со мислења ама на 80% од таквите не реплицирам баш поради тоа ова, пошто дебативе одат до недоглед и најчесто завршуваат со навреди.
    Да имаш ставови во животот е супер, така и треба. И мило ми е што има млади членови со ставови, Меѓутоа мислам дека подобар начин е да имаш став и да го искажеш ,без да го наметнуваш и да се убедуваш со други членови кои го немаат истиот став.
    Затоа и ми беше објавата од пред некој ден, кои младите членови ја сфатија како навреда,што мислам дека не беше ок,зошто јас навредлив збор не употребив. Поентата ми беше дека не треба толку агресивно да се убедувате со други членови.Едноставно кажете си го ставот и ако видите дека води кон расправија,не реплицирајте.Истото го мислам и за други членови кои така настапуваат,не само за помладите.Има и постари што не знаат за граница.
    Нормално дека секој член може како сака да се однесува и дека не можам јас да кажувам како треба, ама за доброто на форумот дајте малку повеќе самоконтрола да имаме.
    Можеби на погрешен начин се изразив ама стварно бев исфустрирана од контрања на секоја тема ,кај и да отвориш тензии и напади.
    Се надевам дека нема ПАК погрешно да ме разберете.
     
    На Kate Rina 93, Martka и forumce им се допаѓа ова.
  17. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    @WildMk Сеј хелоу ту да ајрони :D Оној кој ти го лајкнал прашањето :D
     
    На Nausicaa, JollyGirl, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    Ајде вака сега. И порано имаше гадни кавги на форумов ама не се дозволуваше да се надмине границата на здраворазумска дискусија. Штом ќе почнеа навреди, се заклучуваше темата. Доволно беше две членки виртуелно да се дограбат за коса, СИТЕ одмараа некое време. Затоа, кога ќе станеше жешко, останатите, без разлика на која страна припаѓаа со ставовите, самите се трудеа да ја смират топката. Сега? Буре барут е станат форумов.

    Не ја кривам @RainBow, туку тие кои стојат зад форумов, еден човек не може се да постигне, ниту пак треба тоа да се бара. Се отвори конкурс за модератори, видовме тоа како неславно заврши. Очајно е потребен нов, објективен член на тимот (па и повеќе) кој ќе реагира штом ќе се премине некоја граница. Темата со јагнето? Требаше да се затвори додека да се смират страстите. Зошто е затворена темата за „Телегонија“, а оваа уште стои? Требаше општ крш да стане во „Парада на гордноста“, да фрчат навреди на сите страни па дури тогаш да се превземе нешто?

    На форумов сум да се релаксирам, не да се полнам со негативна енергија а токму тоа ми се случува уште од есенва. Отвори тема, кавга. Отвори друга тема, пак кавга. Отвори трета тема, кавгата од втората тема продолжила тука. Затвори форум.

    Има членови кои намерно и свесно провоцираат. Знаеме кој се. Зошто тоа се толерира? Да е еднаш или двапати, ќе речеш така се погодило, нема некоја позадина, се погодиле дискусиите. Ама во сите теми? Во Сдк, на рендом мислења? Најозбилно, и во „Боја на кармин“, очекувам да видам цитирање и карање дека розев кармин е поубав од црвен. Или едноставно дека члекната врска нема. Е до тоа дереџе е дојден форумов.


    Не потпаѓам на провокации, ставовите ми се тие, никогаш не сум била банирана од тема. А не е дека не сум налетала на дрски членови кои не научија и не научија нормално да комуницираат на форум. Години поминаа, они уште користат ад хоминем напади. Недостаток на аргументи? Удри по членот, ваква е, таква е, онаква е. Не сум се спуштила на тоа ниво. Каква сум, таква сум, барем имам култура на форумска комуникација и тоа е тоа што фали моментално. Кога порано се толерирале директни навреди на форумов, екстремно дрзок начин на изразување, постојани расправии? Окцензи зошто јадеше траен бан? А сега ги има неколку бетер од неа, па никому ништо.


    Исто, кога се зачленив имаше неколку девојки кои ми имаа оставено ептен супер впечаток. Одлично формулирани мислења, со топ речник, издржани ставови. Мислев дека станува збор за возрасни жени. Замислете ми го изненадувањето кога се покажа дека дел од тие девојки биле бааги помлади од мене и тогаш имале по едвај дваесетина години. „Дечурлана“, по новото. Почитувани членки, вклучени во повеќе дискусии. Никогаш, ама баш никогаш не сретнав некој да го отфрли нивното мислење како невалидно само зошто биле млади. А моментално „врска немаш ти што збориш, дериште едно“ е лајтмотив на форумов. Супер...

    И за крај една прогноза, ако не се среди ситуацијата. Повозрасните членки, и оние кои сакаат посмирен форумски живот, ќе си пишуваат во +/- 40. На „децата“ ќе им пукне филм, па и тие скроз ќе се повлечат во младинското коше. А останатиот теми на форумот, те цел форум, нека зјае неактивен. Приметувате дека веќе некое време нема нови активни членови? Епа ако ни е.
     
    На lovestoneddd, CameliaMiller, buba4e89 и 13 други им се допаѓа ова.
  19. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Кога ќе (ако) назначувате модератори во новите подфоруми кои ги планирате, гледајте нека не бидат оние што четуваат меѓу себе низ темите и тролаат.
     
    На ocicka2014 и buba4e89 им се допаѓа ова.
  20. bijonse

    bijonse Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    1.265
    Пол:
    Женски
    ...и ? во што си ТИ инволвирана за тој коментар? или си соучесник што ја баниравте засекогаш вашата долгогодишна форумска колешка тука, додуше ти си од 2018 година член, таа од 2015 година!
    ... и биди љубезна насочи го постот со коментар тука дека ќе изврши некој самоубиство токму од медицинска гледна точка да помогнам на членката доколку има мака и ете сака да се самоуби ако веќе не го сторила тоа, дали е вистина тоа или пак некое сопствено намерно насочување,, оти ако кажеш дека некоја јавно рекла дека ќе се самоубие треба да се помогне па и да се пријави ако треба за да не го стори тоа, но ако се измисли на ваков начин што мислиш треба да одговараш за наметнување самоубиство според член на кривичен закон за насочување за извршување на кривично дело макар било врз себе??
    .. ај откри ни како успеа да учестуваш во нејзино целосно банирање од форумов или се самоубила, па ја нема??
     
    Последна измена: 2 јуни 2019
    На Bratot му/ѝ се допаѓа ова.