1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали нешто не ви се допаѓа на форумот?

Дискусија во 'За форумот' започната од solnakiselina, 11 октомври 2013.

  1. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Не е ништо погрешно тоа што го кажа, ниту те разбрав погрешно, но не си дел од тие професии од здравство или просвета каде што ете пример се соочуваат со ранливи ученици на кои им треба посебен пристап или лица на кои им треба помош здравствена, а се бара да се има некоја фер и коректна професионална етика кон сите. А и не е битно тоа што го кажа со тоа што јас го пишував.

    Мене искрено ниту ме интересира приватен живот на мојот матичен лекар на пример, ниту дали пишувал во теми за секс, но не би сакала после да се исмејува на мојата дијагноза или на тоа што на пример ми препишал да го пијам или да читам на форуми да кажува за мене пример “дојде денеска една, ми кажа имала таков проблем, каква ненормална, а уште што све не пие, какви тешки лекови...“.

    Не би требало ниеден професор или здравствен работник да дозволи да има таков речник во кој ќе нарекува некого ненормален, наркоман, шизофренија сигурно има, остај го, не знам што, нема спас за него. Без разлика каков и да е, треба да има ист пристап кон секој пациент или еве ученик на пример. Овие професии ми дојдоа чисто како пример, но мислам дека најголема хуманост бараат сепак.

    Тоа е целата поента на мојот муабет.
     
    На Oxymoron, MrenaRiba, JollyGirl и 16 други им се допаѓа ова.
  2. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Извини и јас што те цитирам, немам лоши намери.

    Не, никако!!! Ама мислам дека споредбава ти е лоша. Не би да се мешам во твоите избори и начинот на изразување на форумот, ама ако малку подолго ја читаш членката на форумот сигурна сум дека и сама ќе ја сфатиш суштината на постот на @Dream-Girl .
     
    На Oxymoron, Amellie13, Nausicaa и 4 други им се допаѓа ова.
  3. MarianaBT

    MarianaBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    958
    Пол:
    Женски
    eden moj prijatel deneska se zaclenil ..kulturen vozrasen covek ... so negova slika podatoci se... i ne izrazil nikakvo kritichko mislenje nitu nisto ...posle 1 cas mu go banirale profilot...sega podnel zalba do adminot da vidi zosto bez pricina...ova mu go prikazale..i seuste ceka na odgovor od pred 3 saati ..
    ---------------------------------------------
    Фемина Форум - Грешка
    Твојот профил беше баниран поради следнава причина: Spam.
     
  4. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Сексуалниот живот си е право на секого без разлика на професијата, а тоа што девојкава која се пожали го пишува по темите директно се коси со знаење од психологија и со емпатија што треба да ја поседува еден психолог. Си немаат врска едното со другото.
    Сама си откри за себеси дека студира тоа и се имаше поставено од „професионална“ гледна точка со многу погрешни ставови, па секој има право да ѝ се спротивстави на таков начин.
     
    На Oxymoron, Srckata28, JollyGirl и 11 други им се допаѓа ова.
  5. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Се додека се срамеме да кажеме на некој дека е шизофреничар или депресивен или хоипохондричар примери кажувам ке останеме затуцана земја каде се ке чуваме длабоко во нас и тоа повеке ке боли. А за тоа шо кажуват кој каква болест имал психолози треба да се тужат и тоа е приватност.
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Не ми се допаѓа кога се прават хајки против некој член, па откако нема да успеат обидите за негово „превоспитување“ со цел да ги промени ставовите, намерно се провоцира истиот од повеќемина за да добие бан. Ништо не ве кошта фино да дискутирате со неистомисленици. Не мора воопшто да се согласите.
     
    На Harper, AnnabelLee, zuto и 6 други им се допаѓа ова.
  7. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Кога се сложни и се договараат :D Не знам како не им е мака, да замарам луѓе би било замарање и за мене.
     
    На zalosna, buba4e89 и hellocity им се допаѓа ова.
  8. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    од 14 000 членови а можеби и повеке и вие се закачете за некој што студира, хумана работа било па можат да кажам од вас што критикувате пола сте медицина па ако сте медицина ке ја најдете ако сте толку хуманисти и ке и помогнете на жената да си ги излекува повредите на раката и носот. А пола од феминистките ке стојат од страна и ке гледат инцидент и ке им биде интересно не зборам за сите. Да беме народ како што треба ке ја отргневме жената од колата и ке и пружевме помош и лекување а не од страна да гледаме само на тестатура да бидеме хумани.
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Ја мислам некои работи стварно не треба да се мешаат. Приватноста е едно, професионалноста друго. Кој какви ставови и да има, на работното место може сосема поинаков да е. А девојчево, како што разбрав, е на почеток на студии, има време за усовршување.
     
    На ocicka2014, zuto, zalosna и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Beauty.Mar

    Beauty.Mar Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2017
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    1.159
    Пол:
    Женски
    Тоа што си земаат за право да се мешаат кај што не им е место до степен да напаѓаат и понижуваат други членови.
    Се прашувам дали и во реалноста се вакви, ама поголеми се шансите да се само безгласни букви кои своето незадоволство го искажуваат на овој начин, малтретирајќи непознати на форум.


    За тие што ќе се пронајдат, RELAX малку :*
     
    Последна измена: 28 јули 2019
    На Dadusicka, ocicka2014, zalosna и 2 други им се допаѓа ова.
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Доста ми ги редактирате мислењата, остајте да си го кажам ставот.
    Башка тоа @1992g го испонавреди целиот женски род, а кога некој ќе ја навреди неа не е убаво и оп редактирање мислења.
    Исто и во Сдк ми ги бришете ставовите, темата е за слободен говор.
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Ете и јас стигнав да не се согласам со тебе...

    Ти сама си прашуваш дали си курва, значи имаш мислење дека мнозинството од тие што работат на аеродром се курви па ете можеби и ти си?!

    Сама се испофали дека си нашла ебач на форумов, ама зошто сама се ставаш во кошот на курвите? Земаш пари за сексот со него? Убаво ти е, се сексаш и крај.. нема никаква врска тоа со твојата професија.
    Можеш да си менаџер во светска банка а да се ебеш со некој од форумов или со некој бездомник... не е битно каде работиш.

    Еве јас ќе се мажам со член од форумов, треба за себе да мислам дека сум курва? Воопшто не мислам!
    Сами си го стварате имиџот на форумов, ако се претставите како курви - за такви ќе ве сметаат. Никој не ви рекол оти сте курви..

    Од друга страна ако некој пише дека е доктор, психијатар, психолог итн и даде стручно мислење на форумов - тогаш тоа така треба и да се протолкува. А при избор на зборовите треба да се внимава исто како што би внимавале кога ќе го кажувате истото на пациент што стои пред вас.
    Исто како што ти даваш мислење за дозволен багаж во визер..
    И тоа апсолутно нема никаква врска со тоа дали си курва или не..
     
    На ocicka2014, Harper, Tajnaotrovna и 12 други им се допаѓа ова.
  13. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.372
    @Dust , дефинитивно не ми го сфаќате мислењето

    Не е битно

    Не можам да се повторам , кој разбрал, разбрал ......поентата е дека не е битно што работиш, што си по професија , за да влијае работата на тоа како јас ќе се понашам на форум

    Можам на форум да бидам со курвинско понашање, ко мајмун, ко светица и се по ред.....но тоа понашање мое, апсолутно не е поврзано со професијата што ја работам.

    Затоа и така го поставив прашањето ,,,,дали тоа мое курвинско понашање на форумот ме прави мене курва во професионалниот живот ?

    НЕ



    едит : ебачот мој од форум, така ќе продолжам да си го викам - ми се свиѓа бе зборот ебач, ми има посебен шмек иако ми е дечко :l:
     
    Последна измена: 28 јули 2019
    На Dadusicka, Tajnaotrovna, zalosna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Хаха не ке биде во ред за девојката да кажам дека се е бе во ред ништо не и е а уствари не изгледа добро што крши и што е гола ја само претпоставка дадов и мислам дека се работи за психичко нарушување и тоа озбилно.
     
  15. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Многу лесно делиш претпоставки, ако така од ракав му делиш дијагнози на секој твој пациент во иднина, тогаш тешко на пациентите.
    А да дадеш некоја дијагноза и за таксистот нема да биде лошо :wasntme:
    Не се ли запрашуваш што ли се случило претходно за девојката до тој степен да биде изнервирана и плус полугола? Не се ли запрашуваш каков е таксистот психички за да се пресметува физички со жената која е послаба од него? Колку и да е крива жената дали психички нормален маж би кренал рака на жена?
    Многу лесно си даваш претпоставки, а тоа е поврзано со твојата струка, па треба да знаеш постручни мислења да дадеш. И без извршен преглед да не делиш етикети од ракав.
     
    На theowndemon, Oxymoron, Purplelilac и 5 други им се допаѓа ова.
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Наркоманка, курва, дроља, ороспија, психопатка се епитети кои не е ок цивилизиран човек да ги изговара.
    Толку.
     
    На theowndemon, Love 83, Peperutce1115 и 4 други им се допаѓа ова.
  17. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.305
    Допаѓања:
    34.245
    Пол:
    Женски
    Вечер после 00:00. :rofl:
    Мене барем од 2:00 до 5:00 сите ми имаа пишано мислиш оглас ставив за ебење, а не обично мислење во секс тема на форум.
     
    На ninja35, Tajnaotrovna и Herrera им се допаѓа ова.
  18. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Наркоман си е наркоман како да го наречам фармацевт? А тие курва дроља не измислувај никаде ги неам споменато. И нема што да ми се мешате во образованието ако не ме бива за тоа тоа си е мој проблем и можам кој сакам факултет да го упишам пак ако сметам дека сум го згрешила ама тоа шо цел живот ке хејтате и ке мислете дека сте во право тоа нема да може да го сменете.
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас не ти реков ништо за твоето образование, јас зборувам за твоето етикетирање на луѓето.
    Наркоман е човек кој се дрогира, сега подобро ли е?
     
  20. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Не е само твој проблем, ако од твојата стручност зависи нечие здравје и живот.
     
    На theowndemon, Oxymoron, Sejfullai и 6 други им се допаѓа ова.