1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали нешто не ви се допаѓа на форумот?

Дискусија во 'За форумот' започната од solnakiselina, 11 октомври 2013.

  1. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Не те разбрав. :(

    Бавна сум, понеделник е.

    Во секој случај, муабетот ми беше - очигледно е дека мислиш на некого, па тагни го ко што е фер.
    Отсекогаш ме нервирале мислења 'некои вака, некои така, па нека си се пронајдат'. Па ако се пронајдат - не беше за тебе и излегуваш чист, ама сепак си кажал тоа што ти било на ум. Бре, шерета. :D
     
    На Mishela, evangelina.ina, theowndemon и 9 други им се допаѓа ова.
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Луѓе, критичар во секоја екипа мора да има.
    Знаете зошто?
    Зошто прави ријалити чек. Он е таа особа која ги држи другите во реалност кога ќе подзабегаат во крајност.
    Да, не секогаш мрчењето му држи вода, но тоа не значи дека треба се да се отфрла само затоа што тој/таа е ТАКОВ, мрчач.
    Не му давајте веднаш лична дозна во односот, таа е таква и таква. Ма каква сака нека си е, дај да се фокусираме на тоа што го пишала за ситуацијата и да видиме дали е така, а не дали е она некаква.

    Ај малку по на страна од суетата и егото и малце бидете реални.
    Така е и во реалниот живот. И во тим на работа мора да има таков и со намера треба да го наместиш за да ги држи другите во ред и да им прави реалити чек.
    Доста со тој став, еј тој мрчи кој го врти, никаков е. Колку во реалноста си се запрашувате ради такви луѓе, еј стварно можда е па и така?
    Не е фер и не е убаво од ваша страна ако ја немате особината на сестрано гледање и прифаќање. Никој не вика да сркате се што ви е понудено, ама имајте и систем на одржливост во реалноста.

    Јас со девојката се согласувам.
    Да све тоа фино си се муабетиме тука, си се заебаваме, ама јас си приметувам по себе, не пишувам на други теми веќе освен тука. Веројатно и ќе се откажев да пишувам до сега ако не беше темава која чудно заразува. А ништо и чудно ако се случи да се откажам, 7 години е еден циклус, до ноември ќе направам 7 години тука, машала. Во други теми за форумов не би да навлагам, тоа е веќе менаџментот на сопствениците на сајтот и на форумов, ама реално, не заслужиле мое присуство. Дали се заслужува мое присуство? Не, ама во случајов да. Зошто? Зошто грдо ме навредија во три наврати, а се изоднесуваа крајно безобразно бидејќи првата постава на форумов привлече други феминки, а добивме никаков однос. А фактот дека е тоа така говори дека откако се откажаа многу стари феминки квалитетот на дискусиите опадна и стана досадно.

    Се токмам да пишам на темата за доење, ама ќе ме набркаат...оф оф веќе со денови се токмам... ама немајка...па ќе ќутам нели?!
     
    На crimson, theowndemon, 1209 и 16 други им се допаѓа ова.
  3. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Во врска темата...едно време го зборев истото, додека не дојдов во темата и си останав, плус и ми здосади од некои работи. И сега треба некој да дојде реалити чек да ми направи дека порано на повеќе теми сум зборела и на некој начин заради тоа сум правела баланс некаков на форумот, што е и така, ама ај натерај ме со сила да ми е гајле сега за теми за кои не ми е гајле, и да се нервирам дали останатиот дел ќе замре или не. Не ме плаќаат за тоа, не чувствувам одговорност никаква, си доаѓам за мој ќеиф, и ако тоа е само слики да ставам или само тука да пишувам -мое право. Како тоа мое однесување влијае на целокупниот форум -ноктот од малиот прст не ме боли. Кој си има мака нека си збори. ТоВа е.
     
  4. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Тоа за ,,мрчатори,, и ,,кочници,, -држи муабетот.
    Јас лично си имам две-три мрчаторки кои баш влијаат на мене и мене лично ми се допаѓа начинот на кој го прават ота т.н. е,,мрчење,,
    Прифајчам од нив кога ќе ме ,,пернат,, со муабет бидејќи сакам да ги имам во близина кога ,,забегувам,,
    Не ми пречи нивната болна отвореност, напротив многу почитувам нивно мислење...она не задскриено, не кажано со зла намера да те повреди.
     
    На fallenangel, Annath, Lady Phoenix и 16 други им се допаѓа ова.
  5. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.235
    Ако од форумот се нервираме, што останало за во реалниот свет.
     
    На wanderlust, Viktorijaaa5, theowndemon и 30 други им се допаѓа ова.
  6. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.224
    Допаѓања:
    93.793
    Во случајов не станува збор за его Лилит. Едноставно, форумот е многу мала и беззначајна работа во мојот живот за да јас го менаџирам и кажувам како треба и како не треба. За тоа има други задолжено, а мене ако ми одговара ќе сум тука, ако не ќе си најдам друга занимација.

    Во реалноста СТВАРНО не вртам такви луѓе кои стално се во фазон - им ги отварам очите на другите.
    Животот е мој и јас бирам кога ќе подзамижам за некои нешта бидејќи така ми одговара. Мразам дежурни ријалити чекери. Секој човек кој е самосвесен и дораснат на возраста знае да си оцени за себе што му треба, а што не.

    Жалното во целата приказна е дека на некои луѓе каква и тема да им отвориш и сервираш тие не знаат да дискутираат на друг начин освен преку напаѓање и паметување на сметка на туѓ проблем. Тоа е факт, а низ форумов има милион теми кои го докажуваат тоа.
    Темата абортус на пр. Светици бликаат, крај нема. А ниедна не вика еве роди го, јас ќе ти излезам финансиски во пресрет. Оти најлесно е празна слама да млатиме и да му создаваме на човек мака поголема од таа веќе што си ја има.
    Ела помогни му да те видам, вистински и на дело.
     
    На Grimlinko, crimson, kjukli и 22 други им се допаѓа ова.
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Еме не се однесуваше на тебе конкретно постот, ама добро.
    Точно, животот е твој, ама некогаш може и од таквите да се научи.
    Постојат на светов за нешто и тие луѓе.
    Ох веруј ми, не се дорастани многу луѓе, а повеќе аспекти за разгледување никому не шкодат. Е сега ако некој со совеста лошо стои тоа е негов проблем. Можда таквите не ги оставаат другите во својот лажен мир со себе, ама... вистината е таква каква што е.
    Мака поголема? Па поголема мака во животот ќе си види ако не си ја гледа реалноста. Многу ме нервира тоа тапшање по рамо. Биди ти никаков, супер си си, само уживај не се нервирај што некад си испаднал говно.
    Не се согласувам со тоа.
    Мене една другарка еднаш ми рече - ти правиш да се осеќам лошо, намерно.
    Да, ти го изневери дечко ти со 5ца, сега он те откачува зошто дознава и јас тебе треба да ти речам, остај го кретен? Ах извини...
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.656
    Допаѓања:
    95.761
    Пол:
    Женски
    Го прочитав мислењето на госпоѓицата која некако ја немам забележано, ама едно ќе кажам, колку време ти треба да читаш за да донесеш вакво мислење. Да не треба само научни мислења да пишуваме. Едно време сметаа децата под 18 години сега сметаат возрасните, абе се некој ви смета а? Глеј си ги темите што ти одговараат и ај кулирај. И разбирам им смета на тие што не пишуваат во темава ама вие што практично сте на пеер во темава, по цел ден сте овде, зошто и вас во смета? Чудни сте ми денес. И на редовна база вака ве здрмува некоја чудна еуфорија кога ви е преку таска од темава. Јас не пишувам толку редовно ко порано, немам толку време сега, ама темава ми е за да се релаксирам, да се насмеам.... Она што ми смета не го читам па пиштол на чело да ми стават.
     
    На evangelina.ina и WORRIED.BT им се допаѓа ова.
  9. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Фала ти мила што ме означи, инаку немаше да видам. Еве овде кој ви е најфер и со совест, гледате? :!:
    Не дека ми се важни мислењата, далеку од тоа дека ми е битен виртуелниот свет, ама кога веќе сака некој да ми се обрати нека ме означи мУшки да се разбереме што е работата :D јас не можам да се бркам по темите и да гледам кој ме оговара...
    Дотична, ваква, таква, не и е прв пат, не и е втор пат- коментари од луѓе што прв пат ги гледам дека постојат :wasntme: и тоа од зад грб ме оговарале и затоа ушите ми се црвени од сабајле...таман нова тема за денес ви се отвори :lol:

    Тоа е мое мислење во врска со оваа тема и имам право да го пишам кај сакам...кој се сложува ок, кој не се сложува пак ок...сеедно, ова е само обичен форум....секако админите нема да превземат ништо.

    Фала на вниманието и пријатен ден дами :makeup:
     
    На elimkd, cresa-jagoda, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Сакате Рипајте,ама навистина како во реалниот живот,така и тука,Според човекот и ќотекот.:D

    Џоли не се слагам со она дека не ти е битен форумот.
    Ако не ти е битен,нема да наоѓаш што не ти се допаѓа.:P
     
    На IronLady, Viktorijaaa5, fallenangel и 10 други им се допаѓа ова.
  11. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    @JollyGirl, кога веќе си тука... Со дел од твоето мислење може и да се согласам, ама во заблуда си со тоа дека порано форумов бил за млади девојки. Никогаш не бил, не знам зошто таков впечаток си добила кога се зачлени. Мајки, разведени, пензионери... секој има право да биде тука.
    И некому му служи форумов ко личен дневник. Па што. Исто ко ти кога си пиша за воодушевувачката средба со пратеникот. :D

    Мислам, нема потреба од толку нервози. Секој пишува што сака и каде сака.
     
    На IronLady, crimson, evangelina.ina и 29 други им се допаѓа ова.
  12. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Па и ние не можеме да се бркаме по темите и да гледаме кој ја оговара темата и нас, крај краева:D само тука пишуваме, нели.:D
    И ние слободно може да продискутираме некој што не дискутирал, а не ни се обратил. :D
    И кога ќе видиш... се во круг, задоволството :wasntme:
     
    На fallenangel, sanjaeva, rose60 и 20 други им се допаѓа ова.
  13. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.224
    Допаѓања:
    93.793
    Не не чита, а како знае што пишуваме?!
    Тоа е некоја нова супер моќ или што???
    Не одјеба за кратко, јеботе. Јачина!:D
     
    На bittersweet, Viktorijaaa5, Annath и 11 други им се допаѓа ова.
  14. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    @galapce битен ми е форумов, ама не ми се битни мислењата на некои непознати членови :D

    @LivingGlam Не ми смета мене НИЕДЕН член на форумов... ни трол, ни машки што пишуваат само во секс теми, ни стари, ни млади...мене ми падна во очи тоа што оваа тема е најактивна, а другите се тотално пасивни. Треба граници да постојат...
    Ајде бидете реални и кажете дали нема членови што пишуваат едниствено и само тука?
    70% од членовите си коментираат и по останати теми, ама останатите само овде пишуваат....

    Абе ние и да се нервираме не е битно, ќе ќутиш и ќе трпиш, туку Реин да не се изнервира е битното :lol:
     
    На cresa-jagoda, baba Rada, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  15. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.588
    Пол:
    Женски
    Sho ima rein da se iznervira i ona samata e del od temata
     
    На evangelina.ina, WORRIED.BT, fallenangel и 12 други им се допаѓа ова.
  16. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.639
    Допаѓања:
    152.382
    Ако форумот не е за разведени родители и мајки не е ни за такви како тебе значи ke дојдимe на истото дека не е за никоj
    Млатиш празна слама таму и алудираш на нешто друго но заборави да спомнеш дека овие 60 -70 членови ако не е оваа теме јас сум сигурна дека никаде на никоја теме нема да се активни и така форумот кe изгуби уште 50 да речиме активни членови
    Што толку ти сметаат мајчинските муабети?Што толку ти сметаат разведените родители?
    И да мене едно ми боде очи тие што се изјаснивте дека се согласувате со девојката и на вас ви сметаат разведените мајките и муабетите тука и во мајчински? Да ве запрашам тогаш зошто тогаш уште дремите во темава ако ви смета
    За да не испадне дека оговарам еве да тагнам@JollyGirl
     
    На bittersweet, evangelina.ina, Giovanna и 14 други им се допаѓа ова.
  17. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.639
    Допаѓања:
    152.382
    Ова е тоа што боде очи да се надоплнам на минатиот пост ми помина времето за редактирање
     
    На rose60, sanjaeva, mareane и 7 други им се допаѓа ова.
  18. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Ете сама си кажуваш дека ако не е оваа тема, тогаш никаде не би биле активни. Па тоа на форум тебе ти личи? Само една тема да постои???
    Мене не ми изгледа на форум.
    Како не 50 души ќе се изгубиле, најсила 10тина души се такви што секој еден пост им е тука пишан, па и да се изгубат никој нема да примети дека ги нема...нема да пропадне форумот...

    И не ми ги испревртувај зборовите.
    Јас никаде не пишав дека мене некој МИ СМЕТА...Реков погоре дека мене никој не ми смета, ама баш НИКОЈ, ни млади, ни стари, ни дедовци, ни мајки.
    Мене ми смета пошто сите тие членови си пишуваат ТУКА, во оваа тема, секакви илјадници теми вртат наместо во соодветните теми да пишуваат.
    Има тема да пишеш како ти поминал денот или ако ти се случило нешто интересно (СДК), имаш тема за облека, имаш тема да се испукаш, имаш тема за совети за бебиња, имаш тема за разводи, имаш тема за љубовни проблеми... па зошто по ѓаволите само ОВДЕ да се пишува???
    Така изгледа форум?
    Знаеш воопшто што е ФОРУМ? Еве јас ќе ти кажам дека форум ДЕФИНИТИВНО не е место кај што треба да се допишуваш и да објавуваш на секој саат што си јадела и што си и рекла на свекрва ти.

    Сега ја сфати поентата на мојот пост? Дека никој не ми смета, туку ми смета што сите се пикнале во една тема и си ја користат како личен дневник, наместо во соодветните теми да пишуваат и форумов да стане поактивен.
     
    На BoaVista, cresa-jagoda, fallenangel и 3 други им се допаѓа ова.
  19. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.566
    Пол:
    Женски
    Ми пречи што форумот е јавен и може да го читаат и луѓе кои не се членови. Ако веќе мора барем да се овозможи она што е во Спојлер или слично да не биде достапно да се чита. Ако сака некој да си каже нешто без да го манијачат други вон фемина.
     
    На wanderlust, evangelina.ina, cresa-jagoda и 15 други им се допаѓа ова.
  20. Читател

    Читател Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    5.806
    Пол:
    Машки
    Да ми пречи тоа што немам целосна контрола над мојот профил кој е во моја сопствениост !!

    Не можам да го сменам името

    Не можам да го деактивирам профилот

    Не можам да прикачам слики од мојот компјутер

    Нема услови за говорна порака и мора да се куца секогаш

    и така .. првите 2 ме допиираат во мозок .. :(

    HELP ;( !!
     
    На krEM4Eto, wanderlust, crimson и 10 други им се допаѓа ова.