1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали облеката ја зголемува самодовербата?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 11 мај 2011.

  1. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Да ми ја зголемува самодовербата, особено штиклите :inlove: :inlove:
     
  2. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Ако добро прилега и личноста знае да ја носи тогаш ДА.
     
  3. marte33

    marte33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    jas mislam deka odnosno tvrdam deka kompletno i dobro skockana zena e dalekuuu posamouverena i se custvuva mn seksi i kaj mene e taka i kaj sekoja druga toa e fakt......ne za dzabe rekle deka sopingot e najdobar prijatel i lek za mn kompleksi i bolesti heheh kako i da e jas sum za sekogas sreden i ubav izgled...i mora da se neguva toa sepak sme zeni navistina vredi da se custvuvas ubavo vo svojata koza...
     
    На invincible.06 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    Мое мислење е дека дефинитивно да ! Највеќе го сакам тоа чувство кога ќе се средиш од глава до петици (и коса и шминка и се) кога ќе се погледнеш во огледало ии едноставно тоа е тоа 8) :devil:
     
    На invincible.06 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Секако, би се согласила со фактот дека облеката ја зголемува самодовербата. Мислам дека секој би се почуствувал привлечно и убаво кога е среден по свој вкус, во нешто во кое и самиот се чувствува удобно, моќно, забележително, и секако, самоуверено! :)
     
  6. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15
    Дефинитивно ДА. Кога се облечам на штикли или пак во некоја комбинација која ми е омилена :) :)
     
  7. Discovery

    Discovery Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    227
    Уфффф колку само да! Ко ќе се средам,ко ќе се пицнам ко паун шетам по чаршија :D .
     
  8. invincible.06

    invincible.06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    21
    Потполно се согласувам :clap:
     
  9. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Мислам дека да.Кога си несреден или облечен во било што се чувствуваш некако депресивно и незадоволно,барем јас така се чувствувам.А кога си дотеран и скоцкан едноставно имаш повеќе самодоверба и се чувстуваш подобро во сопствена кожа.Не,не зборуваме за среќа,не значи дека ако си добро облечен ќе бидеш среќен но ќе бидеш задоволен од самиот себеси.Всушност тоа е и смислата на средувањето и на физичкиот изглед.
     
  10. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Паа дефинитивно да.
     
  11. al4e

    al4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    11
    Апсолутно ДА
     
  12. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Едно од т.н. правила за зголемување на самодовербата - да, се разбира дека облеката зголемува, те прави да се чувствуваш убаво, пријатно. Не зборувам само кога носиш убав фустан (а особено кога тој навистина ти прилега), туку и кога носиш убави тренерки, фармерки во комбинација со некоја штосна блузичка... долна облека исто така..
     
  13. millagros

    millagros Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    5
    според мене да итоа многу .кога би се чуствувала по самоуверено ?кога носиш влечки некоја широка маица и тренерки или кога си дотеран во некое стегнато фустанче и високи штикли?
     
  14. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Уфф и тоа како....Многу се чуствувам секси и самоуверено кога целата скоцкана ке прошетам низ градот,и забележува некој скирени погледи дали одм машки или женски.... :D
    Не сум самобендисана како постов :D
     
  15. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Да, ја зголемува. Барем мене да, а сепак не можам да кажам за сите...
    Секоја дотерана девојка/жена се чувствува поубаво, попосакувано, посекси отколку кога не е дотерана и средена. И нормално дека со тоа расте самодовербата.
    Дури понекогаш знам и за дома да се дотерам, кога не сум во ред и кога денот е тргнат наопаку, а мене ми треба сигурност во себе и самодоверба.
     
  16. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Дефинитивно да. Барем кај мене е така. И те како прави да се чувствувам подобро.

    Кога ќе бидам средена она целосно, се осеќам многу подобро и поголема самодоверба имам за разлика кога не сум средена... Така се чувствувам како глуфче на кое му е страв да излезе од дупката..

    Меѓутоа има денови колку и да изгледам добро, ако не ми е денот тој ден, и во омиленото фустанче ќе бидам '' скисната ''..
     
  17. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    у мој слушај да :)
     
  18. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Да, да, да кај мене и тоа како :)
     
  19. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
  20. Miss-dior

    Miss-dior Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    126
    Ептеннн ми се зголемува кога ќе си си дотерам онака по мерак и се да ми биде на место како што сум си замислувала од облека па до шминка е тогаш може и да летнам во облаци :rofl: :rofl: се шалам. Али чуството ми е преубаво кога сум си скоцкана. Чудна работа сме ние жените ејјјјј :D :D :D