Дали пазарувате во Еко и Елит?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од angel92, 20 октомври 2011.

 1. smajliX

  smajliX Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  28
  Имам купено хеланки и фармерки еднаш. Не знам како изгубена сум кога одам таму, некако многу тезги се има, а ништо не можам да си најдам.
  Е сега ме интересира прашав и во друга тема, ама не добив одговор :( , дали има корсет ама за одозгора, значи не за пред дечко :$ , туку за во диско. И немора баш корсет да е може и прерамки да има и да нема жици, сеедно, ваљда ме разбравте на што мислам :?:
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.490
  Порано како мала ме однесе сестра ми во Еко и се чудев колку многу облека и тезги има :lol:
  Сега кога одам на шопинг обавезно поминувам во Елит бидејќи е помало и облеките се вртат истите од Еко. Има убави работи, се разбира, зависи што бараш :)
   
 3. bubu1

  bubu1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  12
  Секогаш кога одам во ГТЦ во сите брендирани бутици ќе поминам и ништо не наоѓам, а таму има. Но не купувам често, освен ако морам. :)
   
 4. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  Ја имам купено од таму само јакната.. Секогаш влегувам да видам што како има ново донесено.. Ама ретко кога наоѓам нешто за мене. Премногу бирам...

  Во секој случај убави работички има :)
   
 5. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  Нели брендирана облека само купуваше?
   
 6. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  деновиве мислам да ги посетам-додека е времето на попусти, па кој знае можеби и ке си одберам нешто :P
   
 7. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Од таму имам купено хеланки, неколку џемперчиња, болеро и една црна ташничка со машна.
  Цените не се превисоки, можат да се најдат убави работи и има избор. Само што јас сум малку дезориентирана кога и да отидам таму. Премногу тезги, алишта, облечени кукли на сите страни, губам можност за перцепција. Ако ми се бендиса нешто, пробувам и купувам. Последното џемперче што си го купив го изнаносев.
   
 8. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Имам купувано од Елит последно купив фармерки, ги купив 1 000 ден., а една братучетка истите ги купила 700 во Шутка :D
   
 9. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.455
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски
  Само неколку пати сум купила нешто од еко и елит.
   
 10. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  секогаш кога сум во ск, проаѓам низ нив да видам што има, имам неколку каиши, 1 пар обетки и 2-3 мајци од таму
   
 11. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.438
  Допаѓања:
  1.498
  Пол:
  Женски
  Да има. Јас некна бев има корсети, во елит оди повеќе избор има.
   
 12. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  Јас сега си купив купачи(мислам дека беа од Елит) и тоа за 650 денари.А видов и дека има ефтини и убави работи,па ќе одам деновиве да си докупам уште нешто :)
   
 13. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  11.906
  Пол:
  Женски
  има ли фустанче ленено во овие продавници? такво ко за на плажа? :$
   
 14. mesecinka91

  mesecinka91 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  3
  Како мала ме носеа таму ,потоа нескав да одам демек не ми се свиѓа ова она а маицине од манго што ги имама купено пола ми се распаднале од перење во рок помал од година ... и сега прв пат отидов после многу години во тоа елит и се зачудив колку мн интересни маички и фустанчиња имаше ...летни со релативно добри материјали и супер цени :clap:
   
 15. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Да, пазарувам од таму. :)
  Последен пат си купив фармерки за околу 1200 ден. ;)
   
 16. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  5.883
  И јас редовно шошингувам во еко и елит,ама почесто во Елит.Претежно истата роба е и на двете места,мада јас е се замарам,доколку ми се бендиса некое парче облека,а притоа и убаво ми седи веднаш го земам,без разлика од каде е .
   
 17. Ubavataa

  Ubavataa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Pa da cesto kupuvam od Elit i ima dosta ubavi i evtini raboti od elit si kupiv fustance , farmerki , bluzi i mn drugi raboti
   
 18. fernandez

  fernandez Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  51
  мислам дека е скоро истата роба во еко и во елит само што во елит има повеќе избор ,има убави работи и сепак ефтини се си имам многу работи купено од таму
   
 19. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.480
  Во елит има мали бројчња на купаќи?
  И по колку пари од прилика се?
   
 20. AnimalLover

  AnimalLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  204
  Во скоро време си имам купено само прслук од елит.Има убави работи ,ама ваков принцип на шопинг за мене не е.сакам алиштата да ги разгледам сама ,бидејќи најчесто се здиплени неможам убаво да видам.треба да ги мачам продавачкиве да ми вадат , а тоа веќе ми е незгодно.пре можам да се снајдам во певекс :D