Дали пазарувате во Еко и Елит?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од angel92, 20 октомври 2011.

 1. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  274
  Пол:
  Женски
  Да имам купено од Еко една блузичка а од Елит повеќе работи има интересни фустанчиња,панталони палта
   
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Да најчесто од таму си купувам гардароба.Последно што купив беше блуза и панталони.Имаат доста голем избор и се разбира цените се различни на кој што му одговара тоа.
   
 3. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Имам купено од елин панталони. Во план сум да одам повторно...а цените се добри. :)
   
 4. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски
  да во елит има убави парчиња :)
   
 5. nancyyy

  nancyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  45
  во елит има и поскапи работи што не е баш како што треба цената.. јас бев на разговор ама онака ме викнаа демек да работам ама во ист момент знаев дека нема да останам и ми вика девојчето што требаше со неа да работам, пример оваа мајца е 250 а се продава 600,ама така е секаде те крадат во здрав мозок!! да се вратам на одг.не пазарувам во елит и еко! одамна да а сега не :)
   
  На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски
  многу точно ...имам блиска личност што работи таму и сега фустанче од 260 денари 1200 го продаваат ...и многу примери , скоро со секое парче е така
   
 7. nancyyy

  nancyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  45
  да секаде е така, и у шутка исто бев да купам за татко ми дуксер и ми вика 1300 е и ја тргнав да одам и после ме вика ее девојче еве за 900 и го земав, стварно за тие пари добар е топол како јакна е :) , и после 2 недели бев пак со братучетка сакаше исто да купи и истиот човек продаваше и вика 1500 и му викам пред 2 недели бев тука беше 900 и тој а не бев јас уште те прави будала! тое е сите се исти кога е за пари. се изнамуабетив :D ај ако има уште нешто ново у врска со ова ке пишам :lol:
   
  На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски
  мхмм и колку ефтино ги носат од грција и турција тука ни перат мозок ги преплаќаме
  и кога и да купувате таму внимавајте многу подметнуваат пример исфлекано , распарано со конче некое кошулче , па дури и носен и преперен фустан ...се разботи без професионалност :?:
   
 9. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.977
  Допаѓања:
  77.378
  Јас немам никакви предрасуди од каде е купено се додека ми стои убаво и е пријатен материјалот.Сум купувала од Еко и Елит порано што и да сум барала таму сум наоѓала.Ама последните 2,3 години нема ама баш ништо.Буквално ништо.Се некои безвезе работи да се зачудиш како може некој да ги нуди :^) Па и некако ми е празно,нема воопшто луѓе а порано не можеше да се разминеш.
  Имам само една тезга која е поскапа од другите но секогаш има работи кои ги немаат другите.Кога влегувате во Елит,во редот кај што има патики,чевли тезга,одите најдолу од десна страна.Е таму секогаш имало избор(им направив реклама :tmi: )
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски
  да и јас секогаш од таму земам поскапи се навистина ама имаат што да купиш- видиш
  во Еко не бидејќи е веќе празно скоро...а и елит имаат тешка ситуација
  како и да е купувам од таму се додека ми се допаѓа и не е претерана цената
   
 11. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  Истата раба што ја има во Еко и Елит ја има и во Шутка,за многу поевтини пари.
   
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.389
  Пол:
  Женски
  Како помала ептен купував од Еко, Елит не постоеше тогаш, али и па и имаше поголем избор и помал цени.
  Али еднаш се нафрлав, имав алергична реакција на една блуза и од тогаш поретко купував.
  Сега и не баш дека е така ефитно, па и нешто интересно да се најде, многу еднолични работи имаат, на секоја втора тезга истото и не купувам одамна.
  За работи кои им се стрикно од турска и од кинескиот пазар од Солун и не се нешто ефтини.
  Последните 2 пати кога идев накај Солун, се се погаѓаа шверцерки, и една случајно се запраи мубает со другарка ми и и` кажала дека во Елит има тезга.
  Купуваат на кило,за многу багателни цени, 10тина евра на кило маици пример, а онр една 10 евра после ја продава, ни царина плати ни ништо нормално.
  Али не ги осудувам, снаџи се па живи.
  Ама среќа имаа не не тресеа на граница.
  Искрено си наоѓам и поубави а некогаш и поевтини работи од Еко и Елит.
  Посебно во населбите-Ѓорче и Драчево има така мали продавнички што имаат иста роба како Елит а цените помали, зашто и кирија не плаќаат како во ГТЦ.
   
  На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mrs.rose

  mrs.rose Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2013
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  2
  даа, од еко си купив маичка guns n roses, колку бев среќна.. сеуште сум, стално си ја носам :rofl: :rock:
   
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.222
  Пол:
  Женски
  Едно време купував. Истата гардероба ја има и во други дуќани за поевтини пари.