Дали пазарувате во Шутка?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Strumfeta93, 30 октомври 2010.

 1. Veta

  Veta Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2020
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.580
  Пол:
  Женски
  Многу слаб избор,скоро и да нема
   
  На belchy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ena4

  Ena4 Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2018
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Здраво дали некој знае fb или insta страници кои имаат од дуќаните или тезгите во шутка?
   
 3. Blush

  Blush Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2020
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Да, најчесто одам за долна облека.
  Имаат интересен избор и ефтини се.
   
 4. Aronika

  Aronika Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2020
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Бил некој скоро? Одамна неам одено и ме интересира како се со роба и цени. Јакнички пролетни, елеци, фармерки...
   
 5. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  1.660
  Пол:
  Женски
  Бев пред три дена , има јакни по 1000 денари , фармерки за 350 денари , тренерки комплет за 500 денари.
  Блузи по 100 денари , значи многу евтино.
  Скоро па се од шутка ми е .
  Зашто истиот производ дупло да го платам кога можам за 350 ден да го земам одколку за 1200 денари во некоја продавница.
   
  На thelittle17, WildMk, Hortenzija и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Aronika

  Aronika Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2020
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Последен пат кога бев пред коронава слаби беа со роба па да не одам џабе мислев. Фала
   
 7. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.031
  Допаѓања:
  5.342
  Стварно имаат убави фармерки на прв поглед во Шутка, еднаш имам само купено три пара по 600 денари беа, и двата пара испаднаа ужас, имаат премногу еластин, уште второ носење во струкот ептен се шират и паѓаат надолу, после почнуваат и долу да се насобираат и во канта. Третиот пар само ептен ми се погоди и ги носев дур не ми се скинаа, ама веќе такви не можам да најдам. Маици, блузи, џемпери, кошули - ништо од тоа не ми се свиѓа и не сум си нашла нешто по мој вкус.
   
 8. Perverzna€

  Perverzna€ Активен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2018
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Здраво дали некој бил на Шутка во скоро да каже дали има нови работи. Да се иде или не
   
  На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hortenzija

  Hortenzija Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2019
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  112
  Пол:
  Женски
  Isto prasanje :)
   
 10. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  1.992
  Пол:
  Женски
  Немам отидено никогаш
   
 11. Aronika

  Aronika Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2020
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Бил некој деновиве како е?
   
 12. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.461
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Nema nekoj izbor, cenite se previsoki poisplatlivo e vo gtc.
   
  На Aronika му/ѝ се допаѓа ова.