Дали пазарувате во Шутка?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Strumfeta93, 30 октомври 2010.

 1. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.194
  Допаѓања:
  5.075
  И јас бев во неделата во Шутка и освен едни исти џемперчиња друго ништо не видов. Едни исти џемпери на секоја тезга. Имаше од 300,500,600. Единствено најдов две дуксерчиња и тоа ми ги даде за 350 ден. 2та. Не се жалам, убави ми се. :D Тезгата е збутана и тоа е во тој да го кажам помалиот пазар. Кога ќе одите од почеток во првиот тој помалиот. И да боди си купив. 2 за 150. Имаше и едни маички никакви, а имаше нешто и од старата колекција на џемпери.
   
 2. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  663
  Имам некои работи...

  Ефтини пар фармерки, долна облека (боди) и летни маици.

  Ценам квалитет, а тоа Шутка не го дава..
   
  На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  2.108
  Пол:
  Женски
  Ретко. Сега последен пат што бев... Пред 6-7 месеци,може и повеќе. Купувам фармерки, некоја блузичка, и штикли од таму.
  За тоа ми е само шутка. Штикли исти во град ќе ги најдеш тродупло поскапо.
   
 4. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.009
  Не, само еднаш имам отидено, многу народ имаше, а ништо добро...
  и некако не уредено :lol:
   
 5. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  44
  Купувам гаки ,боди и понекогаш ташни ако најдам убави ,зашто истите работи ги има во центар а се 3 пати поскапи. Овој период има некои работи што и не се толку ефтини така да не се исплаќа да се оди зашто може да се вратите со празни раце.Инаку јас често одам натака зашто преку работа одам на терен да речеме 2 ,3 пати неделно така да ги знам цените и може слободно да ви кажам отприлика даЛИ може да најдете нешто интересно и по која цена :)
   
 6. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  Сум купувала, и тоа многу..и веќе долго време ги носам истите тие работи. Не знам кога се случило во град, секоја маичка да е спакувана во посебен целофан, значи специјално за блузата. Робата, е иста и во бутиците. Знам, ние држевме бутик, па затоа знам како идат тие работи, и како се шверцува :lol: . Но дека самото место е гнасно, тоа е факт, затоа после пазарување, се купено го перам и по 2 пати пред да го облечам. А сега, некако ги набиле цените, иако имало и денови, пример 2 последователни дена а разлика во цените огромна. Убаво е за шопинг доколку не ти се даваат многу пари, незнам, можеби вака мислам зошто знам како иде тој бизнис.
   
 7. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.796
  До сега сум била двапати. Првиот пат ништо не купив, ми беше грозно, гужва, прлјаво... Вториот пат си купив летни папучи на штикла и се заеб... Скај еден, на изглед ОК, на нога во лето :puke: и тоа за 800 ден. (демек ми попушти од 1000). А после две недели си купив кожни (баш кожни, не еко кожа) летни папучи на штикла, гром, за неверојатни 500 ден!! Од продавница, мак. производство (Биана), трето намалување (од 1600 на 1000 па на 500). И веќе не ми паѓа на памет да одам во Шутка. Па во Калиопе маички на прерамки беа 190 ден! Во Шутка 250?? А бе ај... да има голема разлика, па да тепа човек пат до таму. Вака, нека им седи робата, претераа со цените.
   
  На beticka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.732
  Допаѓања:
  197.004
  Пол:
  Женски
  СД ве П сте виделе ли во Шутка да продаваат од чевлите/чизмите што ги има во Трафик оние со шаренки кутии и зелена торбичка МИА? :^)
  Бендисав едни чизми па викам да не се таму двојно поефтини ;)
   
 9. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  830
  Јас до сега не сум била во Шутка, наредна прилика идење во Скопје сакам да видам како се движат цените таму
   
 10. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  847
  Јас сум била повеќе пати, ама не секогаш сум купила нешто. Многу често ми се случува некоја моја познаничка да си дојде од шутка со полни ќеси со преубава гардероба и кога ќе ја прашам за цените паѓам во несвест од чудење колку е ефтино. Арно ама, ќе се решам јас да одам, фаќам 19, стигнувам во Шутка, ќе шетам три саати и нема ништо да најдам, па се враќам дома едвај со некоја ташничка или каиш. Се чудам како може скоро секогаш ништо убаво да не најдам, ај да речеш нема убава облека, ама сум видела толку многу познанички што се вратиле од таму со преубави алишта. Значи не е до тоа. До мене ќе да е. Изгледа голем малер сум :@
   
 11. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.541
  Ме интересира како се движат цените за викенд..Дали за викендот ги покачуваат бидејќи доста гужва има тогаш.:?: Ќе одам во Ск во четврток ама ќе нема време да поминам и таму, па евентуално ќе треба петок или сабота..ќе ме фати викенд :worried:
   
 12. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.299
  Пол:
  Женски
  До сега имам идено 3 пати во Шутка и искрено да ви кажам пак би отишла.Гардеробата што ја има таму ја има и по бутициве,само со повисока цена е во бутиците,така да исто ми се фака од каде ке купам.Само после купување од Шутка мајка ми не знам колку пари даде за прашок и омекшивач хахах најмалку 3 ги пери алиштата гад ме е да ги носам,ми имаат некој чуден мирис...(а тоа може само така ми се причинува,оти знам од каде се мош и до тоа да е..) :D
   
 13. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827

  За цените 100% се сложувам
  чист пример : една моја другарка си купи блуза од бутик од Прилеп со цена 700 денари
  а јас истата ја видов во Шутка со цена 450 денари . Епа сега не е мала разлика да си додадеш уште 150 денари две блузи ќе си купиш и ќе си ги менуваш.
  И да продолжиш да си купуваш ќе си ги периш неколку пати пред да ги носиш и немаш гајле :D ;)
   
 14. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  499
  Феминки и јас сакам да одам во Шутка. Каде да се качам во 19?
  Каде ги пробувате фармерките, блузите... ако е тоа пазар и има тезги или има и продавници?
   
 15. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Да има и продавнички од десна страна.А за автобусот мислам дека е 19-ка ама има уште еден што оди.Дали 20-ка беше,несум сигурна.Да не те излажам не ме држи за збор...
   
 16. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум била во Шутка бидејќи не сум од Скопје не сум имала прилика да одам. Се надевам дека ќе појдам и ќе си купам нешто. :D Имам слушнато дека многу било поевтино и имало убави работи. :)
   
  На soledad му/ѝ се допаѓа ова.
 17. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  338
  Автобуди идат 19 и 20.А најубаво за качување ти е на Бит Пазар на станицата кај факултетите
   
  На Blanca му/ѝ се допаѓа ова.
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.489
  Допаѓања:
  80.288
  Пол:
  Женски
  Сум била 2 пати во животот , првиот пат кога правев полуматура си купив чанта од 150 денари :lol: а последен пред 1 месец , кога ме фати еден дожд со другарка ми а и плус трудна па трчај криј се под тезгите :rofl: ама убаво се изнакупував чизми - 500 денари , 1 плетена блуза - 350 денари , пантолони - 400 денари , две други блузи - по 400 денари , хеланки црни - 200 денари , боди - 2 за 150 , јакна 700 денари..одвај се однесов до дома :lol: бев со 19 а се вратив со 20 така мислам беше и беше сабота имав слушнато тогаш има највеке тезги отворени..
   
 19. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Јас не сум била, но баш би сакала да отидам. Сестра ми оде одвреме навреме и ми има купено многу убави работи, кои буквално не се разликуваат од бутиците, освен што имааат пониска цена. И не гледам ништо лошо во тоа да се пазарува од овде :) . За 2000-3000 ден. невиден шопинг си направеш :lol: :lol: :lol:
   
 20. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Искрено сум била во шутка еднаш само и не би отишла повторно барем во денешно време има продавници баш за сечиј вкус и џеб така да нема потреба,а и далеку ми е шутка и плус слушнав дека фармерките ги поскапеле и со тие пари можеш да си купиш фармерки и во бутикче некое имам другарки што често идат па ме известуваат.