1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали пазарувате во Шутка?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Strumfeta93, 30 октомври 2010.

  1. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    И јас бев во неделата во Шутка и освен едни исти џемперчиња друго ништо не видов. Едни исти џемпери на секоја тезга. Имаше од 300,500,600. Единствено најдов две дуксерчиња и тоа ми ги даде за 350 ден. 2та. Не се жалам, убави ми се. :D Тезгата е збутана и тоа е во тој да го кажам помалиот пазар. Кога ќе одите од почеток во првиот тој помалиот. И да боди си купив. 2 за 150. Имаше и едни маички никакви, а имаше нешто и од старата колекција на џемпери.
     
  2. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Имам некои работи...

    Ефтини пар фармерки, долна облека (боди) и летни маици.

    Ценам квалитет, а тоа Шутка не го дава..
     
    На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.613
    Пол:
    Женски
    Ретко. Сега последен пат што бев... Пред 6-7 месеци,може и повеќе. Купувам фармерки, некоја блузичка, и штикли од таму.
    За тоа ми е само шутка. Штикли исти во град ќе ги најдеш тродупло поскапо.
     
  4. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Не, само еднаш имам отидено, многу народ имаше, а ништо добро...
    и некако не уредено :lol:
     
  5. alisa222

    alisa222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    46
    Купувам гаки ,боди и понекогаш ташни ако најдам убави ,зашто истите работи ги има во центар а се 3 пати поскапи. Овој период има некои работи што и не се толку ефтини така да не се исплаќа да се оди зашто може да се вратите со празни раце.Инаку јас често одам натака зашто преку работа одам на терен да речеме 2 ,3 пати неделно така да ги знам цените и може слободно да ви кажам отприлика даЛИ може да најдете нешто интересно и по која цена :)
     
  6. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Сум купувала, и тоа многу..и веќе долго време ги носам истите тие работи. Не знам кога се случило во град, секоја маичка да е спакувана во посебен целофан, значи специјално за блузата. Робата, е иста и во бутиците. Знам, ние држевме бутик, па затоа знам како идат тие работи, и како се шверцува :lol: . Но дека самото место е гнасно, тоа е факт, затоа после пазарување, се купено го перам и по 2 пати пред да го облечам. А сега, некако ги набиле цените, иако имало и денови, пример 2 последователни дена а разлика во цените огромна. Убаво е за шопинг доколку не ти се даваат многу пари, незнам, можеби вака мислам зошто знам како иде тој бизнис.
     
  7. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.817
    До сега сум била двапати. Првиот пат ништо не купив, ми беше грозно, гужва, прлјаво... Вториот пат си купив летни папучи на штикла и се заеб... Скај еден, на изглед ОК, на нога во лето :puke: и тоа за 800 ден. (демек ми попушти од 1000). А после две недели си купив кожни (баш кожни, не еко кожа) летни папучи на штикла, гром, за неверојатни 500 ден!! Од продавница, мак. производство (Биана), трето намалување (од 1600 на 1000 па на 500). И веќе не ми паѓа на памет да одам во Шутка. Па во Калиопе маички на прерамки беа 190 ден! Во Шутка 250?? А бе ај... да има голема разлика, па да тепа човек пат до таму. Вака, нека им седи робата, претераа со цените.
     
    На beticka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.606
    Допаѓања:
    250.872
    Пол:
    Женски
    СД ве П сте виделе ли во Шутка да продаваат од чевлите/чизмите што ги има во Трафик оние со шаренки кутии и зелена торбичка МИА? :^)
    Бендисав едни чизми па викам да не се таму двојно поефтини ;)
     
  9. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Јас до сега не сум била во Шутка, наредна прилика идење во Скопје сакам да видам како се движат цените таму
     
  10. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Јас сум била повеќе пати, ама не секогаш сум купила нешто. Многу често ми се случува некоја моја познаничка да си дојде од шутка со полни ќеси со преубава гардероба и кога ќе ја прашам за цените паѓам во несвест од чудење колку е ефтино. Арно ама, ќе се решам јас да одам, фаќам 19, стигнувам во Шутка, ќе шетам три саати и нема ништо да најдам, па се враќам дома едвај со некоја ташничка или каиш. Се чудам како може скоро секогаш ништо убаво да не најдам, ај да речеш нема убава облека, ама сум видела толку многу познанички што се вратиле од таму со преубави алишта. Значи не е до тоа. До мене ќе да е. Изгледа голем малер сум :@
     
  11. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Ме интересира како се движат цените за викенд..Дали за викендот ги покачуваат бидејќи доста гужва има тогаш.:?: Ќе одам во Ск во четврток ама ќе нема време да поминам и таму, па евентуално ќе треба петок или сабота..ќе ме фати викенд :worried:
     
  12. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    До сега имам идено 3 пати во Шутка и искрено да ви кажам пак би отишла.Гардеробата што ја има таму ја има и по бутициве,само со повисока цена е во бутиците,така да исто ми се фака од каде ке купам.Само после купување од Шутка мајка ми не знам колку пари даде за прашок и омекшивач хахах најмалку 3 ги пери алиштата гад ме е да ги носам,ми имаат некој чуден мирис...(а тоа може само така ми се причинува,оти знам од каде се мош и до тоа да е..) :D
     
  13. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.832

    За цените 100% се сложувам
    чист пример : една моја другарка си купи блуза од бутик од Прилеп со цена 700 денари
    а јас истата ја видов во Шутка со цена 450 денари . Епа сега не е мала разлика да си додадеш уште 150 денари две блузи ќе си купиш и ќе си ги менуваш.
    И да продолжиш да си купуваш ќе си ги периш неколку пати пред да ги носиш и немаш гајле :D ;)
     
  14. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Феминки и јас сакам да одам во Шутка. Каде да се качам во 19?
    Каде ги пробувате фармерките, блузите... ако е тоа пазар и има тезги или има и продавници?
     
  15. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Да има и продавнички од десна страна.А за автобусот мислам дека е 19-ка ама има уште еден што оди.Дали 20-ка беше,несум сигурна.Да не те излажам не ме држи за збор...
     
  16. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум била во Шутка бидејќи не сум од Скопје не сум имала прилика да одам. Се надевам дека ќе појдам и ќе си купам нешто. :D Имам слушнато дека многу било поевтино и имало убави работи. :)
     
    На soledad му/ѝ се допаѓа ова.
  17. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    Автобуди идат 19 и 20.А најубаво за качување ти е на Бит Пазар на станицата кај факултетите
     
    На Blanca му/ѝ се допаѓа ова.
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    Сум била 2 пати во животот , првиот пат кога правев полуматура си купив чанта од 150 денари :lol: а последен пред 1 месец , кога ме фати еден дожд со другарка ми а и плус трудна па трчај криј се под тезгите :rofl: ама убаво се изнакупував чизми - 500 денари , 1 плетена блуза - 350 денари , пантолони - 400 денари , две други блузи - по 400 денари , хеланки црни - 200 денари , боди - 2 за 150 , јакна 700 денари..одвај се однесов до дома :lol: бев со 19 а се вратив со 20 така мислам беше и беше сабота имав слушнато тогаш има највеке тезги отворени..
     
  19. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    Јас не сум била, но баш би сакала да отидам. Сестра ми оде одвреме навреме и ми има купено многу убави работи, кои буквално не се разликуваат од бутиците, освен што имааат пониска цена. И не гледам ништо лошо во тоа да се пазарува од овде :) . За 2000-3000 ден. невиден шопинг си направеш :lol: :lol: :lol:
     
  20. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Искрено сум била во шутка еднаш само и не би отишла повторно барем во денешно време има продавници баш за сечиј вкус и џеб така да нема потреба,а и далеку ми е шутка и плус слушнав дека фармерките ги поскапеле и со тие пари можеш да си купиш фармерки и во бутикче некое имам другарки што често идат па ме известуваат.