Дали пазарувате во Шутка?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Strumfeta93, 30 октомври 2010.

 1. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Поскапени фармерки? нема врска. Викендот бев во Шутка, фармерките се движат како и секогаш од 300 до 1500 ден. а плус голем избор на плетени работи, фустанчиња за нова година, чизми, евтинија голема. Јас си купив топло и убаво класично капутче за 1500 ден. и каиш на ластик 100 ден. а имаше и марами убави по 150 ден. Друго не гледав многу затоа што сакав побрзо да се вратам дома. Многу ладно беше.
   
 2. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  217
  Да и тоа во последно време често. За ефтини пари ќе се изнакупиш. Па и 3 пати да го облечеш парчето вреди за парите. Фармеки за 600 денари, дуксерчиња за по дома по 400 денари, па само во Шутка го има тоа :)))
   
 3. pinky05

  pinky05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  20
  кој ќе каже дека не бил во Шутка ке излаже :^) :) сум била во Шутка сеа брзо и си купив чизмички и да ви кажам искрено маста им ја истаив од носење многу ми се убавки и многу си ги сакам :inlove:
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Isidora-Veles

  Isidora-Veles Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  124
  Здраво јас сум од Велес и на почетокот на Фебруари планирам да одам во Шутка ... може да ми кажете со кој автобус се стигнуе до таму?
   
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.273
  19ка државна ил приватна сеедно и 20ка таа е само приватна.
  Само немој правецот да го згрешиш :D
  Ќе се качиш на бит пазар од страната на факултетите и треба да застанеш близу до влезот на факултетите, зашто ако отидеш блиску до пазарот таму застануваат други автобуси дека таа автобуска е долга.
  Или чекај автобус на автобуската кај поштата и Т Мобиле главното во правец накај мостот Гоце Делчев.
   
 6. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.879
  Прееска јас на Шутка бев главна. Собрав СЕ и ке ме памтат до година. Ај чао 8)
   
 7. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.738
  скоро бев со една другарка во Шутка и така додека таа бараше за неа чизми, прошетавме насекаде и има убави и евтини работи, ама не носев пари, па здравје друг пат ке се договориме да одиме пак и да си купам тоа што ми е најпотребно
   
 8. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.421
  Значи јас пустата умрена сум од желба да се изнакупувам од Шутка, ама никако да ме послужи среќата....јас и сум поспецифична за гардероба ама желба и обиди имам постојано....секогаш кога ќе ја видам старосватицата моја од глава до пети е солидно облечена, мислам, убаво, на нас стиловите ни се разликуваат но работите се повеќе од солидни, и секогаш ми кажува некои смешни цени....најинтересно е тоа што јас, секогаш после муабетот со неа залетано трчам во Шутка и си велам овојпат ќе изнакупам, ќе го молам муж ми, да одиме (он има малку отпор ради атмосферата и паркирањето и гужвата), и секогаш ми вика, пак ништо нема да си купиш, јас упорно тврдам овој пат ќе купам, и ниту еднаш до сега си немам нешто купено....се нема, или цените ми се горе доле ко у центар, или го има оној еден глуп гаќи матерјал, со амблеми како со пегла лепени....крш...немам среќа значи....си имам купено само едни убави хеланки пред 4-5 години, со старосватицата тогаш бев и ги изнаносев, и уште ги носам, и никаде неможам да најдам поубави....јас мислам дека пред 4-5 години можеби вредеше шутка,беше стварно ефтино ама сега, со овие попусти во град...па не баш....мада не сум најкомпетентна да кажувам, како што кажа некоја од феминкиве, дека знае како да купува таму, така вика и старосватицата моја, така јас уште ја немам откриено цаката...тешко и да ја откријам...
   
 9. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.879
  На Шутка исклучиво со старосватицата да си одиш, ноу адр веј! :lol:
  Исто и тетка ми, кога таа оди, се наоѓа, јас никогаш ништо... затоа сега со неа бев 8)
   
  На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SweetCandy

  SweetCandy Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  20
  Да пазарувам,за мали пари можеш да си изнакупиш се и сешто,се исплати,па голема работа дали било или не било марка.
   
 11. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Супер е „патоказов„. и мене ова ме интересираше. наскоро ќе одам, па ќе ви кажам како сум задоволна од шопингот во шутка.
   
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.365
  Допаѓања:
  69.612
  Пол:
  Женски
  До Шутка со 20ка можете да се качите и кај СОК, односно карши новото Веро станицата.
   
 13. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  280
  Не сум била таму цела вечност, слушам немало сега нешто асално xD
   
 14. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Не сум била којзнае од кога а и за што да одам глупсти ништо нема единствено тренерки можат да се најдат убави а ефтини.
   
 15. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  528
  И јас не сум била одамна, а впечатокот од минатиот пат и не е нешто воодушевувачки.
  Ниту цените ниту изборот на гардероба не е како некогаш! Цените ни во најмала врака не се разликуваат од оние во Елит и Еко, па ако не ве води патот натаму специјално за шопинг во Шутка немате потреба да одите.
   
 16. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Одамна не сум била.Кога и да отидам неможам ништо да си најдам,така да не го практикувам нешто многу често патот натака.

  Последниот пат кога бев на сред улица видов опаш од некое животинче :tmi: :fubar:
   
 17. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  689
  Шутка и Топанааа имаат една маана...

  И пак бев во Шутка пред едно месец дена И ПАК ништо не си најдов!

  Официјално еве и писмено, јавно се откажувам од Шутка!

  Некои луѓе едноставно немаат среќа за шопинг.

  Ах Боки, Бокииии! Ништо, не те бива. Плаќај сто пати поскапо!
   
  На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
 18. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  284
  Може да се деси еднаш-двапати во годината да отидам,а некогаш и ниеднаш,за на крај да се вратам со еден каиш или слична таква глупост. Така да нема потреба од Шутка,ако не истите,слични работи има и низ градов.
   
 19. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  Секогаш кога имам можност да одам во ск одам некогаш си купувам нешто убаво и доста ефтино но и со неколку пара чорапи сум се вракала така да неми смета да купувам од таму како на повекето девојки што ги знам нешто ако ми се бендиса и на пазар и од таму купувам кај мене не важи тоа правило бутик и само од таму
   
 20. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.629
  Девојки што има ново во Шутка, има ли попуст :D , шала на страна сакам од за 10 дена па кажете ми дали некој е бил и дали има убави фустани ( бидејки сме на свадба на другар на маж ми) и штикли високи, а и некоја кошулка не е на одмет?

  И да не бидам офф топик , одам на шутка поретко бидејќи не сум од Ск, одам еднаш до два пати во годината ама си доагам со полна кеса алишта