1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали пазарувате во Шутка?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Strumfeta93, 30 октомври 2010.

  1. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    И во еко и е лите се истите од шутка...добро не сите ама повеќето....зимата си купив тегет ташна од шутка за 350 која истата ја видов во елит-за 700 ден :o и тоа на попуст ми рече била :rofl:
     
  2. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    да пазарувам сега пред да почне зимата бев си купив фармерки три пара и џемпери од по 500 денари и тиролка за 600. Искрено нема некој кој не ме прашал од каде ми се толку се симпатични и убаво стојат. особено за фармерките сите другарки ми се попалија. Јас не се срамам од каде ми е гардеробата ако знам да ја искомбинирам и прилагодам на себе. Едни како најлон фармерчиња си земав за 600 денари абе топ за на мотор лудо делуваат и девојкана на брат ми леле колку се убавиииии сакам такви и ми вика од каде ти се викам 600 ден. од ШУТКА уи реакција :o па јас не одам и не купувам од таму вакво е онакво е . е :puke: од такви кој купуваат од еко а незнаат или се прават дека незнаат дека е истата роба :lol: :lol: :lol:
     
    На strangewoman му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    Штрумфета кој како си начекал. ЈАс имам купено неколку ташни од Шутка за 250-300 денари и сум презадоволна од квалитетот. Сега нормално дека по некое време патентот ќе се расипе или слично али тоа се прави на мајстор за 50 денари
    А за во Елит ти гарантирам дека 70% од ташните ги има во Шутка. Што мислиш они од кај ги купуваат?
    Само што во Шутка се на тезга, а овде во ГТЦ :D
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Дали некој што бил скоро знае колку се скаените палтенца?лани купив од еко елит 1500,а сега ги нашминкале 1700-1800 :^)
     
  5. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Малце е офф ама да ви кажам зимово што ми се случи. Видов преубаво џемперче во еуроазија, на страдивариус и чинеше околу 1600 денари. Џемперчето беше стварно преубаво, ама не го купив од X причини. После една недела од факултет бев со другарките низ бит-пазар, купуваа накит од тезга што се викала Боттони (таа жена што продава на тезгата, носела накит од Бугарија ист како тој во боттони само нормално многу поефтин).
    На една тезга на бит-пазар го видов истото, ама потполно истото џемперче, ист материјал, иста боја, за неверојатни 500 денари. Само не пишуваше на него страдивариус и дечкото ми рече дека од туција ги носат.
    Заклучок, тие што се во ГТЦ мораат да стават толкави цени на гардеробата, зошто плаќаат огромна кирија, а тие на бит-пазар или во шутка плаќаат мала кирија и нормално е да ја продаваат по ниска цена.
    До некаде и мислам дека, од исто место купуваат роба и едните и другите, само зависи кој каде ја продава.
     
  6. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Исто и мене ми се има случено во еуроазија,значи претходно си купив блузичка од обична продавница за 800ден,а во еуроазија 1300-скрозззззз истата :o
     
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Јас имам неколку чевли од Шутка. 3-4 пара. Последниве се крш! Никаков квалитет.
    Ама претходните беа добри.
    А ташната од Шутка една за 500 денари мислам беше 4та година ја носам ништо не и фали :D

    Иначе си купив тиркизен прстен од Бит Пазар за 50 денари.
    Еден исто тиркизен (понеубав од мојот :D) на истата тезга беше 50, а во ГТЦ во продавницата до Божиновски е 800 денари ама БАШ ИСТИОТ!
    750 денари разлика. |(

    Кај и да е ќе одам да видам што има во Шутка, да најдам термин преку недела слободен :wasntme:
    Али за во Шутка треба среќа да имаш да погодиш термин кога ќе им донесат нова роба, а и плус да имаш очи соколови да најдеш интересни работи во тие купчиња :)
     
  8. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.136
    Допаѓања:
    88.489
    Пол:
    Женски
    Да ви кажам дека во Шутка прстените беа по 100 денари, ама ај за 80 земи :D
     
  9. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Можно е да сум баксуз за ташни, до сега што сум сретнала ич ништо не ми се допаднало, ама за таа сметка се друго можам да си најдам :) . Задоволна сум од се што сум си купила.
     
  10. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Сум била еднаш, 4то одделение бев и ги премолев моите да одиме..Излезе џабе патот. Ништо не најдов. :D
     
  11. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Пазарувам од Шутка и имам многу работи купено од таму. Не сум била одамна, сигурно една година и не знам како се цените, ми кажаа дека ги зголемиле ама не ми се верува, Шутка си е ШУтка. Сега баш си купив патики од ГТЦ 1500 денари, ама мислам дека во Шутка ќе ги најдев сигурно за 500-700. Ајде здравје.Имате информации дали цените се исти како порано?
     
  12. nati4

    nati4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    во шутка одам и тоа премногу :D ...па 90% од мојата гардероба е маде ин шутка...лани си купив ташна за 150 ден,а после заминав за Америка и таму кога ми ја видоа сите се попалија по ташната и ми порачаа ако одам пак ОБАВЕЗНО да им однесам :D па и кога кажав колку пари е,во несвест паднаа..и не се срамам да си кажам дека си пазарувам од шутка,дури и понекогаш си се гордеам,кога ке слушнам некоја другарка си купила блуза од гтц за 800 а ја истата од шутка за 400-500..се гордеам со фактот дека сум заштедила некој денар(повеке)..па понекогаш знам и да се почастам со нешто плус од заштедените пари :D..нема срам девојки..криза владее во светот па мораме рационално да ги користиме парите.поздравче.
    SHUTKA RULES!!!
     
    На PetraPanka1, LifeLove и karak им се допаѓа ова.
  13. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Девојки да не знаете колку се патиките во Шутка? :)
     
  14. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Би требало од 600 денари да се до кај 1300 максимум. Зависи какви сакаш.
    Другарка ми купила пред некој ден, 1200 денари, ама ептен убави патичиња.
     
    На The-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Бев во петокот...има ств мн убави тренерки :) И светли фармерки убави има... друго не гледав хехехе
     
  16. Angelceto

    Angelceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    236
    Колку пари се фармерките во Шутка?
     
  17. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.136
    Допаѓања:
    88.489
    Пол:
    Женски
    Светлите од 700 ден. до 1000 ден.
     
    На Angelceto му/ѝ се допаѓа ова.
  18. machorka

    machorka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    58
    Не гледам ништо срамно во тоа да се пазари во Шутка,некој ако има вкус ќе знае да си одбере облека и во Шутка и обратно,некој без вкус и во најскапите бутици прати го и пак ќе изгледа смешно :lol:
     
  19. aaleksaandraa

    aaleksaandraa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    34
    Имате отидено во скоро време да испазарите нешто ,јас сакам сабота или недела да одам со мајка ми, сакаме да си купиме по 2/3 пара тренерки знаете која им е цената таму од прилика .
    Нзнам кога да одам , викаат дека во недела било поскапо оти одело повеќе народ, дека слободен ден е ?
    Што мислите вие , а и кај е поевтино во Шутка или на Бит Пазар?
     
  20. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Претераа и Шутка значи :devil: цените ги опнале исто ко во гтц,да знаете се разочарав од цените...купив скаено палто-трочетврт интересен модел,1600ден,а фармерките така подобри од 800-1000ден :envy: тие шо ги земав беа 1000 ама демек попуст ми ги дадоа за 800 оти од истото место и палтото го зедов....