1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали пишувате пораки додека возите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од butterfly*, 16 јуни 2015.

 1. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.908
  Пол:
  Женски
  OVA VIDEO MOZE DA VE PREDOMISLI   
  На Petar80 и Arthur им се допаѓа ова.
 2. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  5.370
  Пол:
  Женски
  strashno e videoto za zhal i povekje od realno....jas koga vozam nikogash ne pishuvam poraki,odbegnuvam i da razgovaram na telefon....posledicite se strashni.....za zhal se povekje vozaci ne se svesni za posledicite pa pishuvaat li pishuvaat ili se ukluceni na fb koga vozat
   
  На butterfly*, Petar80 и Arthur им се допаѓа ова.
 3. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Videoto e dosta staro jas sum go gledala strasno e i golema poraka nosi...
   
  На butterfly*, Arthur, veren и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски
  Да, насловот треба да се промени, но сфативме за што се работи.
  За жал истото важи и додека зборуваме на телефон, па дури и кога разговараме со останатите во автомобилот, посебно кога возиме по фреквентни улици и автопати каде што се вози со многу голема брзина. Нема место за помисла на телефон, не па да помислиш да пишуваш порака.
   
  На butterfly* и Arthur им се допаѓа ова.
 5. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.178
  Допаѓања:
  6.351
  Пол:
  Женски
  Не пишувам пораки додека возам. Никогаш. Ја немам таа навика..
  понекогаш се случува да се јавам на телефон ако е итно, и тоа на 10тина секунди ..или на семафор додека чекам зелено. Инаку не ..:) Недајбоже, се може да се случи за секунда :)
  Подобро да изгубиш секунда во животот, отколку животот во секунда.
   
  На edna_malecka, butterfly*, Petar80 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Едно Чупе

  Едно Чупе Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2015
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  1.067
  Пол:
  Женски
  Само еднаш на дофат ми беше моб и сама бев на патот а инаку ако сака нека се отепа од звонење ако е гужва и ако нема каде да застанам не кревам телефон. Или за претекнување ако несум сигурна не претекнувам си лазам зад трактори и сл.:rofl: поарно 5 мин покасно отколку 50год порано ;)
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 7. jloves

  jloves Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Страшно е видеото..Затоа се измислени држачите за телефон..Кој и да ѕвони,да не мораш на уво да го ставаш телефонот..на спикер и на држач да стои..За пораки нема начин..Сеедно и вака и така вниманието е во телефонот,а не пред себе на пат..
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. JustFun

  JustFun Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  2.774
  Ова ме потсети на една случка кај што не возев јас туку еден таксист. Со едната рака го држеше воланот со другата мобилниот и будалата си пишуваше на фб. Среќа што во еден момент ја крена главата и избегнав сообракајна незгода, и на првата кривина му реков да застане му платив и побарав друго такси заради неговата невнимателност.
   
  На xxAngelxx и butterfly* им се допаѓа ова.
 9. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.146
  Пол:
  Женски
  Nikogas nemam pisano poraka dodeka vozam a da mnogu pati najmnogu zaradi rabota zboram na mob no si imam drzac i ne krsam nikakvo pravilo,nekoj gi izmislil zaradi taa namena.
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Arabella

  Arabella Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2013
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Не пишувам пораки додека возам. И за зборење најчесто не. Или на совозачот му давам да збори, или на спикер или пак не се ни јавувам, знаат возам. Страшно е и колку од возачите во Скопје го прават тоа. Колку пати сум забележала со телефон во рака и вози.
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  7.318
  НЕ! ниту зборувам на тел ниту пишувам пораки!
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 12. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски
  Кога возам сум многу внимателна, ако има сопатници со мене најчесто им одговарам со кратки одговори бидејќи сум сконцентрирана на возењето. Кога добивам телефонски повик или смс порака, ако возам во тој момент не кревам. Може да се случи, но многу ретко да им одговорам ако сум застаната на семафор.
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  24.750
  Пол:
  Женски
  Ниту зборам на телефон ,а уште помалку и пораки да пишувам. Не треба ова никој да го прави мислам, бидејќи не само што својот живот си го загрозува, туку и на пешаците, а и на сопатниците, ако не е во кола сам.
  Додека се вози не треба да дозволиме никој и ништо да ни го тргне вниманието.
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 14. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.003
  Пол:
  Женски
  Јас некогаш ни како совозач не зборам на телефон, ниту пишувам пораки. Со какви возачи сум седела во кола, морам да пазам наместо нив. И рефлексно стискам кочница со ногата.
   
  На Kimora и butterfly* им се допаѓа ова.
 15. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  1.035
  Пол:
  Женски
  Никако.Дури и кога некој ќе ми се јави,ако не е итно му велам да ме побара подоцна бидејќи возам.Не сакам да ја загрозувам мојата безбедност ниту на пешаците,затоа што само еден момент на невнимание е доволен да се направи беља. Позз до сите феминки возачи и памет во глава,зошто возењето не е детска игра. :)
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 16. N0NamE

  N0NamE Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  2.136
  Пол:
  Машки
  Никако сериозно го сваќам ризикот дека можам да направам некоја беља или недај боже да загрозам некој туѓ живот.Иако имам доволно искуство и повеќе подкатегории во возачката не си земам за слобода да штракам по телефонот сликам праќам пораки или што и да е кога возам.
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 17. V.odolija

  V.odolija Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  1.181
  Допаѓања:
  20.945
  Не-никогаш.Всушност многу ретко и зборувам на телефон кога возам.Единствено ако е неопходно.
  Сепак,џабе е ако еден внимава-друг не.Ги загрозува животите на сите учесници во сообраќајот.
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 18. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  14.696
  Пол:
  Женски
  Немам возачка.
  Никогаш не би пишувала пораки додека возам!
  Нит зборувала на телефон.
  Може да зборам Али на спикер да ми е пуштен.
  Али сепак не.. убаво сте пишале погоре.
  Подобро да изгубиш секунда во животот, отколку животот во секунда.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Albona

  Albona Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2020
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Ќе бидам искрена и ќе кажам да неколку пати ми се има случено да пишувам пораки и на месинџер.
   
 20. minne992

  minne992 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  4.226
  Допаѓања:
  25.469
  Пол:
  Женски
  Не никогаш