Дали повеќе боли туѓиот успех или нашиот неуспех?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Svetilka, 7 декември 2011.

 1. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.905
  Допаѓања:
  15.039
  Пол:
  Женски
  Кој туг успех ? Оној кој преку лешови се газело за да се постигне успех ?
   
  На SwanMay, La.loca и Briar Rose им се допаѓа ова.
 2. Matea Ballerina

  Matea Ballerina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2018
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Дали повеќе боли туѓиот успех или нашиот неуспех?
  Научена сум да се радувам и на успехот на останатите. Некогаш ќе се запрашам зашто не стигнам и јас до таму, и зашто да не се обидам, но тоа никогаш не боли.

  А сопствениот неуспех не ме боли или обесхрабрува. Тоа ми дава уште повеќе сила и желба за борба за да ги постигнам поставените цели.
   
 3. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.786
  Пол:
  Женски
  Нема потреба од болка, ни за нашиот неуспех ни за туѓиот успех. Од нашиот неуспех, ни преостанува само да се сконцентрираме максимално и да вложиме повеќе труд во работата, а за туѓиот успех само да се радуваме и да споделуваме позитивна енергија.
   
 4. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.625
  Допаѓања:
  19.262
  Пол:
  Женски
  Ни тоа ни тоа.Нема неуспех има само лекција.Ама доколку се случи пример личност што ја мразам да добие предност пред мене, работа или било што нема да сум љубоморна и да ме боли ама ќе сум гневна.
   
 5. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.614
  Пол:
  Женски
  Никогаш не треба да се занимаваме со туѓ живот, па така и со туѓ успех, тоа си е индивидуално достигнување, на кое не треба да се завидува, зашто секој си знае за себе каков пат поминал дури стигнал до одреден успех.