1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали познавате некој македон-ец/ка моментално во Барселона?

Дискусија во 'Канта' започната од didi1982, 18 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. didi1982

  didi1982 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  4.115
  Здраво Феминки. Се надевам дека темава ја ставив на правилно место, јас живеам моментално во Барселона, на магистерски студии сум и би сакала да се дружам со македонци овде, доколку ги има. Нова сум во градов, и навистина ми фали друштво, посебно со некој да си позборувам на "нашки" :D

  Доколку познавате некој, би ве замолила да ми испратите контакт е-маил или фб во лична порака.

  Многу поздрав до сите ;)
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Да ми ги поздравиш Каза Баљо, Каза Мила, Саграда фамилија и парк Гуел ;)
   
  На didi1982 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.