1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали постарите жени сакаат млади момци?

Дискусија во 'Сингл' започната од Gembird91, 4 јануари 2015.

  1. Gembird91

    Gembird91 Активен член

    Се зачлени на:
    24 март 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    12
    Сакав да прашам и дознаам, дали ова е вистина, дека сите постари сакаат помлади, и дали имал/а некој/а вакво искуство ?
     
  2. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Сите сакаат младо мевце :lol:
     
    На Lucky71, Nikola112233 и alenco им се допаѓа ова.
  3. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    КАКО да не !
     
  4. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    ^
    Од која се браниш па ти?:lol:
     
    На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    Изреката " Млада да те мучи а стара да те учи не е точна " ! :D
     
    На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
  6. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Таа изрека важи само за обратниот пол :P

    Инаку да одговорам на темата. Кој неќе нека пукне :rofl:
     
    На Nikola112233, RedWine и cinderella.red им се допаѓа ова.
  7. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Тоа си е индивидуално.Одредена разлика во години може да се толерира.Мажот може да биде помлад од жената година,две или преку сила највеќе до пет,шест години.Ако е помлад 10,15 години или повеќе да може таа на него мајка да му биде тоа е многу,иако некогаш дури и во такви екстремни случаи може да има вистинска љубов којашто не трае секогаш долго поради големата разлика во години.Во такви случаи обично се работи само за обична страст,а не и за вистинска љубов бидејќи младите мажи се атрактивни и убави,а старите не водат сметка за својот изглед и го губат интересот за жените и за сексот воопшто.Исто така може да се работи и за материјален интерес,па затоа млади мажи имааат врски со постари жени поради нивните пари и имот или обратно.На крајот,младите мажи можат да бидат во врски со постари жени поради трофеј и билдање на нивното машко его за да се фалат пред другарите.
     
    На Nikola112233, Аце989, angelche16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    A koi zeni gi tretirame za mladi a koi za stari....
    Prasuvam za da znam dali treba da odgovoram ovde...neznam vo koja grupa da se stavam :^):D
     
    На sanjaeva, Nausicaa, Valerin и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    @kolovoz ваљда се мисли на тоа секоја индивидуално да си одговори врз основа на возраста.:)
    Јас на пример би била со некој до две години помал од мене.Се друго е премногу зелено за мој вкус:lol:, со тинејџери не можам да се расправам.
    А, тие што се повозрасните дами на форумот и на поголема старосна разлика може да одат.
     
  10. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Се мисли на 40 годишни жени дали сакаат 15-20 годишни момци ...

    Мое мислење е само дека ги има многу такви жени кој сакаат барем еднаш да пробаат или веќе пробале со некој што е 20-30 год помлад од нив , само што на тоа не се посветува внимание бидејќи од едноставни причини
    Кое машко е доволно глупо да каже не на такво нешто .... мислам тоа е тоа ....

    Тоа само се крева прашина и се пријавува во полиција ако некој 40-50 год маж иде со 15-20 год девојка , обратно е "е бе среќо една"
     
  11. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Мајка ми што има педесет години колку пати кога ќе загледа некој помлад симпатичен дечко на телевизија, а татко ми не е во присуство ќе рече ''ах, да бев помлада'' а не пак некоја млада жена која има бар триесет години.
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  12. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Baba mi bese 5 god postara od dedo mi. Se zemale 1930god.
    Deca, aj po avangardno razmisluvajte!
     
  13. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    Што знам ,никогаш не сум се нашла во животов да бидам ставена пред вакво искушение.:D
    Ама на пример,кога би била немажена,без обврски...одговорот е да.Во моменталнава ситуација на памет не би ми паднало.
    А и онака таква врска би била доста напорна,да се согласат енергиите,да се остане имун на околината.Таква врска би годела извесно време не верувам дека би можела да опстане на подолги стази.Тука не мислам на разлика од 5-10 години,туку на 15-20 годишна разлика...
     
    На Nikola112233 и Valerin им се допаѓа ова.
  14. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.087
    Пол:
    Женски
    Демек маж ако не сака секс со постара, глуп е? :D
    Ах беее, до кога ќе делиме мажи - жени. Мажов ако има можност со постара, глуп е ако не оди. Жена ако оди со постар човек- курва е, сигурно тој има пари, а таа е спонзоруша.
     
    На Gembird91 и Hipica им се допаѓа ова.
  15. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Jас, не сакам младо а ни старо, нека средина где нечу да га учим али чу да га мучим:D
    Него шта!Нек кожа пуца, нек му прија бол :devil::angel: Жешка е таа која тврдо ќе ти ги свари мислите:wasntme:
    Па, све светици ја реко бичу неваљала на речи:D Јер један веч мучим:devil::angel:
     
    На galapce, Bozica1980 и Valerin им се допаѓа ова.
  16. Peppermint

    Peppermint Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    13.216
    Пол:
    Женски
    Врска на жена со момче помладо од неа деценија и повеќе, воопшто не ми е прифатлива дури ми е и неприродна. Наречете ме старомодна или не знам каква ама некако ми е дури и настрано...
    За таквите жени би рекла или дека се емоционално незрели, вечни Лолити кои не си ги прифаќаат годините, или доминантни кариеристки кои не сакаат компетитивен партнер,а им треба само забава после напорниот ден...
    Веднаш ми текнува на оној филмон со Ума Турман. И да се створи моментална хемија, на долги стази ретко се успешни овие врски (и кај холивидските парови, па камо ли кај обичен свет).
    Мене лично млади момчиња ми будат мајчински нагони, веднаш се поставувам грижливо и негувателски. Опасно е и нехумано да им се испраќаат сигнали кои можат поинаку да ги протолкуваат.
     
    На Alexsis, Hipster, sanjaeva и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Да бе ќе си играме детска градинка.............
     
  18. Петре Прличко

    Петре Прличко Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    385
    Дали тука зборуваме за сексуална врска или љубовна( брак)?

    Не има нас различни, со различни апетити, но генерално луѓето не ги привлекува возраста, туку убавината на лицето, структурата на телото, однесувањето, начинот на избор на гардероба и слично. Убав и згоден човек е убав и со 20 години и со 55 години.

    Не верувам дека некој дечко би се напалил на постара жена ако таа има +15 кг и е несредена.

    Некои жени со годините стануваат поубави додека кај некои опаѓа генетиката( кај повеќето)

    Сексуалното возбудување е сосема различно од љубовта. Вие најголем дел зборувате за сексуално возбудување, а не љубов. Ако е во прашање љубовта на дечко од 25 години и жена од 40 години за рок од 15-20 години тие разлики во години ќе излезат многу на површина. Тој кога ќе биде сексуално најактивен таа ќе остаре, телото ќе и изгуби еластичност, цврстина, ќе накачи килограми, ќе се изгуби привлечноста.

    Или, љубов помеѓу девојка од 25 години и некој од 45 години. Кога таа ќе има 40-45 години тој ќе биде дедо во врска се околу неа.

    Сексот е сосема друго. Имаш, одиш, се облекуваш, двајцата задоволни, но кога е во прашање заеднички живот, создавање потомство тогаш тоа е сосема друга работа.

    Инаку, сум видел секс бомби постари од 50 години, но тука игра голема улога генетиката и желбата за одржување како и социјалните услови со коишто располага таа личност.
     
    На Naked Gun, RedWine, Tanjamm и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Се вреѓаме сега? :) Што им фали на помладите? Јас мислам дека има вистина во она, дека мажите сакаат постари дами а жените помлади мажи. Да не се разбереме погрешно јас преферирам помлади, но тоа не значи дека и некоја повозрасна дама неможе да ми го привлече вниманието.
     
    На BoneMachine и Daleron им се допаѓа ова.
  20. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Искреноо јас не сакам па дури ни за секс.
    Без навреда има квалитетни мажи сеуште и во поодминати години.
     
    На vozrasen му/ѝ се допаѓа ова.