1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали почитувате туѓи мислења?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ozbilnazena, 12 мај 2010.

  1. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Почитувам туѓо мислење зошто сакам и моето мислење да биде почитувано а и секој има право на свое мислење
     
  2. sexy-bitch

    sexy-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    14
    секој има право да си го каже своето мислење а после ние сами да си оцениме дали е правилно или не :*
     
  3. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Го почитувам и знам да го прифатам мислењето на луѓето кои ги почитува и ценам и оние кои знам дека ме почитуваат мене и моето мислење...
     
  4. net-tet

    net-tet Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    14
    Малкуцка :D
    Знам да ислушам,но пак по мое си терам
     
  5. Rossana

    Rossana Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    43
    Да, почитувам а и прифаќам ако звучи разумно.
     
  6. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Секако дека почитувам на секого мислење , но тоа не значи и дека ќе го прифатам ;)
     
  7. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Почитувам..но и прифаќам, ако личноста е во право прифаќам, а ако мислам дека јас сум во право НЕ прифаќам па што сака нека е !! ;) :D
     
  8. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    почитувам, секогаш сум подготвена да ислушам, но за прифаќање :?: ретко :D :D
     
  9. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    секој си има право на мислење меѓутоа мој избор е дали тоа мислење ќе го прифатам.
    јас обично за се имам мои ставови ама ги почитувам и другите и никогаш не дозволувам некој да ми го наметне неговото мислење.
     
  10. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Секој има право на свое мислење и тоа е факт.Секако дека почитувам туѓи мислења но некогаш ако некој навистина не е во право се трудам да го разубедам :)
     
  11. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Секој ќе го ислушам што ќе каже но ако сметам дека сум во право нема да го прифатам неговото мислење.На пр. кога некоја сака демек да ми укаже штое добро за мене.Џабе зборува кога јас знам што е добро за мене и да не е пак ќе сум си во право :lol:
     
  12. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.131
    Допаѓања:
    88.373
    Пол:
    Женски
    Само на мајка ми мислењето го почитувам. Се покажало секогаш кога почитувам туѓо, што не е мајка ми сум згрешила.
     
  13. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Го почитувам да , но тоа не значи дека секогаш го прифаќам.Се трудам секого да ислушам , а најмногу го ценам мислењето на луѓето кои ми значат :) Многу повеќе ги ценам оние кои ќе си го кажат своетo мислење за ситуацијата , за разлика од некој што ке ти каже ''ти си знаеш голема си'' |(
     
  14. Iva-Sliva

    Iva-Sliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    45
    Доколку се вредни за почитување и прифаќање - секако... многу пати ми имаат помогнато туѓите мислења
     
  15. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    Исто и јас. Почитувам мислење на најблиските, почитувам и мислење на некој не толку близок .. Но колку сметаш дека е искрено мислењето и колку ќе си го прифатиш тоа си е твое :)
     
  16. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Почитувам туѓи мислења, но ако се во право. Кога не се го почитувам моето :)
     
  17. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Почитувам туѓо мислење посебно доколку тоа мислење ми е од некој близок(пријател, роднина, мајка...)доколку ми одговара...го прифаќам....а знам дека најблиски секогаш ти мислат најдобро...освен пријателите кој можат во секој момент да ти забодат нож во грбот....така да се зависи од мислењето и од неговото тежење колку е значајно тоа мислење за мене.... :)
     
  18. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    почитувам но не секогаш ѓи прифаќам иако знам дека со најдобра намера го кажале тоа што го мислат
     
  19. sunshine93

    sunshine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    37
    Секогаш ќе го ислушам што има да ми каже соговорникот, понекогаш и во она што мислиш дека нема врска со твојата ситуација може да испадне дека најмногу ќе ти помогне. Не знаеш каде и во чии зборови ќе ја најдеш утехата. Е сега ќе го слушнам мислењето на секој но дали ќе ми помогне и дали јас ќе го применам секако дека јас ќе си одлучам. И да некој рече дека само на мајката го почитува.. тоа е така.. знам дека секогаш кога не ја послушам зграшам, затоа и се двоумам во една работа што сега не знам како да излегнам на крај со неа. Но како и да е почитувам и туѓи мислења затоа што секој има право да се искаже а сега друго е дали на нас ке ни помогне со мислењето и дали ќе го примениме.. секако на крајот зависи од самите нас :)
     
  20. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Овдека сите изгледа почитуваме туѓи мислења, а на крајот лом е по темите. :rofl: