1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали по втор пат би ја одбрале истата венчаница?

Дискусија во 'Свадба' започната од Veki4kaa, 25 февруари 2015.

 1. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.959
  Допаѓања:
  16.353
  Пол:
  Женски
  Дали доколку би имале можност по втор пат да правите свадба, секако со истиот маж, :rofl: дали би ја одбрале истата венчаница, или друга? Дали сеуште ви е омилена вашата венчаница што ја одбравте на најубавиот ден или кога би имале можност пак би одбрале друга?
   
  Последна измена: 25 февруари 2015
 2. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.072
  Даааа би ја сменила.Тогаш сакав поедноставно без чипка,монистри,циркони,тулови и триста тракатанци ама сега ми се смени вкусот ми се свиѓаат венчаници со чипка и кога би имала можност да го вратам времето веројатно би избрала некоја со чипка ;)
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bokace

  bokace Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  5.979
  Пол:
  Женски
  Ne bi ja odbrala istata , dokolku neli bi pravela pak svadba bi bila sosem druga , i bi si dala poveke vreme za razgleduvanje na venvanici :)
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.665
  Допаѓања:
  11.493
  Точно истата венчаница би ја одбрала, истата фризура, истото се. Презадоволна бев од се како излезе.
   
  На didisi и Veki4kaa им се допаѓа ова.
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Јас не носев венчаница, туку бел свечен фустан. Ако пак правам свадба, би го облекла истиот. Фустанот е многу убав.
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  5.361
  Пол:
  Женски
  Istata.I po 20 god mislam ne bi se premislila
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.600
  Допаѓања:
  31.274
  Пол:
  Женски
  Би го сменила. Не дека не беше убав, ама би зела некоја венчаница со чипка :)
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. simona_darijan

  simona_darijan Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2016
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  I uste sto pati da pravam svadba taa ke bide...duri koga ja gledam zakacena mi e maka sto nikogas poveke nema da se oblece aj mozebi za 1 vi april :)
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
  Koga bi mozela ovaa starava bi ja nosela na vencavka, a za svadbata bi smenila za nesto tesno I poseksi.
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  21.994
  Пол:
  Женски
  Би одбрала по едноставна
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.174
  Пол:
  Женски
  Супер беше мојата ко за трудњача :D
  Но да не бев трудна ќе беше поинаков стил, исто кратка но не широка и со тул, туку тесна или пак со помал глог.
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.143
  Пол:
  Женски
  Bi ja odbrala i posle 30 god :)
  Za mene seuste e najubava.
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  25.564
  Пол:
  Женски
  Да одбереш иста венчаница а друг младожења:rofl::rofl::rofl: ниту во сон човече:rofl::rofl: Прашањето дали би се мажеле по втор пат е тема за разглабање а не па иста венчаница....боже боже, какви се прашања имало на светот(нафорумов):rofl:
   
 14. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.997
  Пол:
  Женски
  Јас ко што ја разбрав темава, прашањето е дали би ја одбрала истата венчаница ако сега треба да се мажиш :) Значи ако го вратиш времето назад :D Од денешна гледна точка, дали би ја носела истата како тогаш или би сменила нешто.
   
  На simona_darijan и MilaP им се допаѓа ова.
 15. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  25.564
  Пол:
  Женски
  Ааахааааа..епа ако сум со иста килажа..хмммммммм..не не, нова модерна и пократка само:rofl:
   
 16. irenadaniel

  irenadaniel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  1.329
  Пол:
  Женски
  Ne deka ne bese ubava,ama so tek na vreme nekako vkusot mi se promeni pa sekako i vencanicata bi bila druga ama kade mi e se kilata :sweat:
   
 17. Flower123123

  Flower123123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2016
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  Да, истата венчаница би ја носела, зашто идејата на венчаницата ја имав уште од многу одамна, за мене таа венчаница беше незаменлива.
   
 18. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.675
  Sega se znam kako treba hhhh, se bi smebila