1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали по дома носите градник?

Дискусија во 'Тело' започната од sanja-lazanja, 13 декември 2010.

?

Дали носите градник дома?

 1. Да

  625 глас(а)
  43,2%
 2. Не

  822 глас(а)
  56,8%
 1. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  49
  Здраво Кажете ми го вашето мислењ околу тоа дали носите прслуци по дома, и кога спиете?
   
 2. sanaqualia

  sanaqualia Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  33
  дали по дома носите прслуци

  Прслукот е справа за мачење :lol: според мене :D Го носам кога морам, а штом дојдам дома одма го вадам од мене, а за спиење да не правиме муабет, никогаш не бил реквизит од избор :D
   
  На BE YOU, lejdi001, ms.ivana и 2 други им се допаѓа ова.
 3. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.114
  Допаѓања:
  2.705
  Пол:
  Женски
  дали по дома носите прслуци

  Нема шанса.Едвај чекам да си дојдам дома и да го симнам од мене.А за спиење до сега ми се нема никогаш случено, мислам дека ќе цркнам ако легнам со прслук.
   
 4. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Дали дома носите градници?!

  прво си давам за право да те корегирам за насловот на темава дали по дома носите прслуци- извини девојко да зборуваме литературно прслуци=градници.
  Инаку носам само летно време по дома градник, бидејки живеам со постари луѓе па не ми било згодно да ми се маваат градите на сите страни, а верувам дека и ним не им било згодно. Сега во зима многу ретко носам , некако се чувствувам дека имам страно тело на мене
   
  На srci му/ѝ се допаѓа ова.
 5. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Дали дома носите градници?!

  :D :D Смешен ми е насловот - дали дома носите прслуци ? :D

  Инаку нееееееееееее! Гајле ми е од домашните :D. А многу е смешно кога ми доаѓаат ненајавени гости, трк во соба да облечам!! :D (зашто тогаш ми е срам и незгодно така да се појавам ) :$ :angel:
   
  На Kristina.R му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Дали дома носите градници?

  Дома ама баш НИКОГАШ не носам градник. Јас за излегување едвај го трпам, па и дома ли |(
  Немам некои расклапани па да ме срам да си бидам само на блузичка :lol:
  Убаво ми е, и посекси ми е (ајдеее заминав јас у крајност :rofl: )
  И така. :)
   
  На ms.ivana и od-samrak-do-zori им се допаѓа ова.
 7. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  17.901
  Пол:
  Женски
  Дали дома носите градници?

  Не,не носам неможам да го поднесам.Во спиење па никако,еднаш сум заспала со градник на мене и сабајлето го најдов на сред соба :D
   
  На Maja--bt му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Дали дома носите градници?

  Е уште да не носам градник и да ги барам една ресен друга битола |(
  Преголеми ми се и уште градник да не носам, нема шанси да ми се пафтаат лево-десно.
  Само за спиење, и тоа последнава година и пол почнав да спијам без градник.
   
  На Maca_<3, leptir1, goca.trzan и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Дали дома носите градници?

  Прво нешто кога влегувам дома о вадам градникот, и нема шанса со градник да спијам ме нервира ептен. Лакримоса ме изнасмеа со мислењето :)
   
  На leptir1, Elen.b и opustena им се допаѓа ова.
 10. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Дали дома носите градници?

  Ау никако, сакам дома да си се чуствувам пријатно и непривлечно :D Чудно ми е како моите другарки неможат да спијат без него :fubar:
   
  На ms.ivana му/ѝ се допаѓа ова.
 11. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Дали дома носите градници?

  Кога како... но најчесто носам и дома, ме мрзи да го вадам, а при спиење воопшто не ми смета
   
 12. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Дали дома носите градници?

  Морам, големи ми се градите и ептен ми се познаваат пупките :lol: ако малце ми застуди одма се познава.
   
  На Pufche му/ѝ се допаѓа ова.
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
  Дали дома носите градници?

  Според некои истражувања не е убаво за градите да се носи градник повеќе од 12 часа.
  Јас дома слободно си ги пафтам лево десно и на дечко ми не му пречи :lol:
   
  На Maca_<3, LittlePinky и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 14. Caramelle

  Caramelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  28
  Дали дома носите градници?

  По дома-no way! |( доста 'се стегам' кога сум излезена :) па дома си се опуштам :rock: :D ....освен ако ме мрзи баш да се пресоблечам :$ :lol: ..а за спиење не ни помислувам.... :x
   
  На Ceci16 и chokova93 им се допаѓа ова.
 15. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.791
  Допаѓања:
  5.425
  Дали дома носите градници?

  Најчесто носам по дома, а за спиење никогаш не би можела да запијам стегната
   
 16. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  Дали дома носите градници?

  Секогаш носам па и кога сум дома го вадам за спиење понекогаш.
   
  На od-samrak-do-zori му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Дали дома носите градници?

  Јас одма кога доаѓам од школо или од било каде се пресоблакам а и прслукот го соблакам . Не можам , не се осеќам убаво . Едино кога имам многу на себе облечено и само доле имам пижами а горе блуза па маица па боди . Таков случај е денес :D
   
  На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Дали дома носите градници?

  Да, носам градник и по дома и додека спијам, не можам да се поднесам без градник така распуштена, со градник си се чувствувам покомотно. :D
   
  На Kimey и Iva.T им се допаѓа ова.
 19. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  Дали дома носите градници?

  имам големи гради ама неможам да носам градник додека сум дома... едноставно ме задушува... некогаш ми се има случено да заборавам и за шетање да облечам :D :D
   
 20. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.250
  Допаѓања:
  21.752
  Пол:
  Женски
  Дали дома носите градници?

  Не! Веднаш штом си доаѓам дома, било од излегување, било од факултет, од продавница, го соблекувам. Не можам да трпам да ме стега и кога сум дома. :lol: