1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали по дома носите градник?

Дискусија во 'Тело' започната од sanja-lazanja, 13 декември 2010.

?

Дали носите градник дома?

  1. Да

    625 глас(а)
    43,2%
  2. Не

    822 глас(а)
    56,8%
  1. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Дали дома носите градници?

    Обично градник не носам само за спиење. А ако сум по цел ден дома и киснам во пижами, се случува и тогаш. Инаку и дома да сум си носам, затоа што имам малку поголеми гради, па од чисто практични причини го носам. Ако се растрчам низ дома без градник на мене, ме болат :lol:
     
  2. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Дали дома носите градници?

    По дома градник? No way!
    Сакам да сум комотна, а и немам некои којзнае колкави гради за да морам да носам и дома. Се разбира, никогаш не сум излегла без градник од дома. Ама уште кога ќе влезам дома, одам да се пресоблечам и да го тргнам од мене. :)


    Смрт за прслуците, слобода за градите!! ----> имаше ваква група на ФБ. :D
     
  3. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Дали дома носите градници?

    Најчесто ги носам градниците МББ и после неколку перења се омекнуваат па слободно си спијам со нив. Никогаш не ги вадам , само за туширање. Сега од скоро две вечери една по друга спиев со еден нов градник од што ме мрзеше да го извадам и цела недела ме болеа градите. Сега преферирам да спијам без градник.
     
  4. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Дали дома носите градници?

    Носам по дома градник, ама не затоа што сакам туку затоа што морам, што да правам кога сум прсата :)
    А за спиење не носам, ми пречи градникот.
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.518
    Дали дома носите градници?

    Крупни ми се пријателките,ама по дома избегнувам да носам градник.Нема промени на нив,уште и пркосат на гравитацијата и супер се држат,ама и ги вежбам често,па можда и затоа.
    Слобода за градите!!!Ајде да направиме еден масовен цицкотрес!!! :D
     
  6. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Дали дома носите градници?

    Ау не. Само шо ќе дојдам дома, одма го слекувам. Ми смета и ме нервира. А па да спијам со него... Нема теорија. :shake:
     
  7. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    јас носам, секогаш, не можам без градник се чувствувам како гола да сум :))))
    и за спиење носам, единствено кога на мене нема градник е кога менувам и се бањам :)
    непријатно ми е чувството посебно во лето кога ми се наежени :))))
     
  8. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    и јас спаѓам во групата на тие девојки кој оддвај чекаат по пристигнувањето дома да го извадат градникот и да си ги пуштат малку на воздух и слобода. тоа подразбира и спиење без градник, по потреба ако тркнам до продавница го правам тоа без градник, летно време на одмор исто така си носам маички без градник кога се излага. ех абе јас многу сум си ги шеткала :lol: :lol:
     
  9. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    Кажете ми вие што рековте дека дома не носите градник тоа важи и за летен перио?
    Мислам јас неможам зимно време а камо ли летно кога сум само со маичка на прерамки да бидам без градник.
    Признавам дека тоа би ми било баш онака возбудливо ама за жал немам таква храброст.
     
  10. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    јас одвај чекам да го извадам да се опуштам малку
    а носам ретко кога ќе ми дојдат гости треба да ги послужам :@ и затоа ставам градник
     
  11. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    еве јас ќе кажам 90 % во лето по дома не носам градник.
     
  12. xAne

    xAne Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    8
    Носам постојано, се навикнав и веќе не можам без него :D
     
  13. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.235
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    ^^^^ Исто и јас.
    За чудење, и спијам со него.. :worried: Неможам кога немам градник на мене, како виснати да ми се :D
     
  14. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    НЕ! :rofl: Мене така ужасно ме нервира тоа грубо створење, па едвај го трпам за излегување :D Имам големки, и фала богу цврсти гради, па немам потреба да ме стега. Ни во лето ни зима, сега се знае на танки блузички во лето не може без него, ама најчесто не. Само ако класично одам некаде. И плус има проблем со материјалот, купувам само една фирма, форма, па да се чешам кај стасам од нив не фала. А и сум чула дека не е здраво да се носи по цел ден и ноќ, ви се чудам на тие што спиете со градник. :)
     
  15. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Секогаш.Понекогаш (често) и спијам со него. :?: Не ми пречи мене ич,се навикнав на него и секогаш ко немам се чувствувам ко полугола.Лето,зиме,нема разлика.А градите ми се онака, ни мали ни големи,со градник или без него не ми прават мн разлика, но пуста навика, тоа е :*
     
  16. kukli4ka2

    kukli4ka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    21
    Јас не можам без градник, постојано носам некако навикната сум цело време да носам инаку градите ми се големи, а кога не носам градник некако ми е чудно не ми е убаво чувството како да гледаат во мене сите ми се чини. Спротивно на вас девојки, јас, пак, не гледам причина зошто градникот би бил штетен да се носи постојано, имам разгледувано на нет од сериозни страни и прочитано дека нема некоја причина дека е штетно постојаното носење или пак неносењето, а пак од друга страна како што некои девојки напишаа дека не можат им смета, според мене тоа е само навика па и потреба од големината на градите, од тоа како се чувстуваме без или со градник :D
     
  17. irenina

    irenina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    NEMA SANSA!!!! Jas i koga izleguvam retko nosam, epten ako treba.... i koga ke oblecam drugarkite me teraat da cestam :D poso nikogas ne nosam
    [mod-kirilica:2rcefco0][/mod-kirilica:2rcefco0]
     
    На od-samrak-do-zori му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    По дома ни под разно. Првото нешто што го правам кога влегувам дома, соблекувам градник и се раскомотувам. Од секогаш така...
    Не можам да им се начудам на оние што спијат со него?!
     
  19. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Носам...а знам дека не е здраво. Порано ми се случуваше често да заспијам со градник меѓутоа последниве неколку години гледам да го вадам кога сум дома.
    Бидејќи најчесто носев градници со корпи, ми се има случено, во спиење како сум ја местела положбата на телото, корпата да ми се скине, железото да ми излезе од градникот и за малку да ми ја пробуши градата. Во исто време сонував како ме бодат со нож во гради, и бидејќи сум стенкала мајка ми ме разбуди (за среќа, инаку она лошото ќе ми се случеше :| )
    Од тогаш избегнувам градници со корпи и внимавам да ги вадам пред спиење.
     
  20. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Не носам градник по дома, само кога сум излезена, нормално.
    А за спиење со градник исто така не, не сакам нешто да ме стега додека спијам, сакам да сум си олабавена, ем што не е здраво, ем што ме нервира.